Powiat, A-klasa

Zwycięska bramka Jakuba Chrzana

W sobotnie przedpołudnie Błękitni Libidza 1:2 (1:1) ulegli spadkowiczowi z okręgówki, Victorii Częstochowa. W dynamicznej akcji Mateusz Traczyk (Błękitni, z prawej).

PIŁKA NOŻNA. Bramka Dominika Kobyłkiewicza w 38. minucie zadecydowała o wygranej Naprzodu Ostrowy z Liswartą Popów w derbach powiatu kłobuckiego. W najciekawszym inauguracyjnym spotkaniu grupy pierwszej trzecia drużyna ubiegłorocznego sezonu, Błękitni Libidza, 1:2 (1:1) przegrała ze spadkowiczem z częstochowskiej okręgówki, Victorią Częstochowa, którą z trenerskiej ławki poprowadził Dawid Krzętowski, związany ostatnio z IV-ligowymi rezerwami Rakowa

Prowadzenie dla Błękitnych uzyskał w 7. minucie Michał Bugaj. Do wyrównania doprowadził kwadrans potem Norbert Gumułka. Zwycięską bramkę znakomitym uderzeniem zza pola karnego w „okienko” zdobył w 75. minucie Mateusz Włochowicz. Gol pozyskanego z Liswarty Krzepice Jakuba Chrzana w 91. minucie przyczynił się do zwycięstwa 3:2 (1:1) Sokoła Wręczyca Wielka z Alkasem Aleksandria. Pierwszym liderem tej grupy, po efektownej wygranej 7:1 (3:1) ze znacznie osłabionym przed sezonem spadkowiczem z okręgówki, Płomieniem Kuźnica Marianowa (część zawodników wraz z trenerem Tomaszem Czokiem przeszła do Amatora Golce), został beniaminek UKS Ajaks Częstochowa. W grupie drugiej przodownikiem tabeli zostali Czarni Starcza (4:0 w Dąbrowie Zielonej z Dąbrowianką). W A-klasie lublinieckiej Huragan Jezioro 3:4 (2:2) przegrał na wyjeździe z beniaminkiem Śląskiem Koszęcin, straciwszy decydującego gola po rzucie karnym podyktowanym w 93. minucie. Dla Huraganu bramki strzelali Dawid Greliński (dwie) i Jarosław Szymanek. Płomień Przystajń, po dwóch golach Piotra Matyi oraz jednym golu Mateusza Piśniaka, 3:2 (0:0) pokonał w Kochanowicach miejscowy Ruch. Pierwszym liderem został beniaminek z Hadry, który w gminnych derbach 6:3 (2:0) wygrał z Błękitnymi Herby. W II kolejce, w sobotę (25.08., 17.00) Huragan spotka się ze spadkowiczem z okręgówki, Jednością Boronów (0:2 z LKS-em Sieraków Śląski), a Płomień zmierzy się w Tworogu ze Spartą. (Sas)

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (I kolejka): Sokół Wręczyca Wielka-Alkas Aleksandria 3:2 (Mikołaj Jarząbek, Kamil Caban, Jakub Chrzan; Konrad Kazior, Łukasz Błach), Płomień Czarny Las-Oksza Łobodno 2:0 (Łukasz Stefański, Damian Radoliński), UKS Orlik Blachownia-Grom Miedźno 2:1 (Michał Wójcik, Mariusz Błaszczyk; Szymon Jóźwiak), UKS Ajaks Częstochowa-Płomień Kuźnica Marianowa 7:1 (Mateusz Dziewoński-3, Dominik Wysocki, Bartosz Starczewski, Kacper Klamut, Kamil Kasztelan; Kacper Polak), Grom Cykarzew-Lot Konopiska 0:3 (Mariusz Figzał-2, Konrad Ciuk).

II kolejka (24.08.,17.30): Miedźno-Naprzód; (25.08.,11.00): Błękitni-Ajaks, Victoria-Liswarta; (25.08-17.00): Oksza-Sokół, Alkas-Orlik, Lot-Czarny Las; (26.08., 11.00): Kuźnica Marianowa-Cykarzew.