Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach – Gazeta Kłobucka
Panki

Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach

W pierwszych zajęciach treningowych siatkarskiej drużyny UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki pod kierunkiem nowego grającego trenera Damiana Parkitnego uczestniczyło 16 zawodników.
Stanisław Wrzesiński
Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach

SIATKÓWKA. 16-osobowa grupa zawodników uczestniczyła w hali sportowej w Pankach w pierwszym treningu siatkarskiej drużyny UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki, która pod koniec września rozpocznie rywalizację w I lidze śląskiej mężczyzn (dawna III liga)

Główni organizatorzy projektu – prezes UKS-u Tygrysy Krzepice Wiesław Drab oraz prezes SPS-u Panki Mateusz Szatkowski – którego głównym celem jest wygranie w tegorocznym sezonie I ligi śląskiej, a następnie skuteczna walka o awans do centralnych II-ligowych rozgrywek, przedstawili siatkarzom nowego grającego trenera, którym został dobrze znany w Pankach Damian Parkitny (w przeszłości z sukcesami prowadził żeńską drużynę miejscowego GOKiS-u), ostatnio związany z II-ligowym LKPS-em Borowno, oraz przedstawili najważniejsze klubowe zamierzenia i plany. Następnie Damian Parkitny zaprezentował swoje oczekiwania względem zespołu, dotyczące zwłaszcza zajęć treningowych, które, podobnie jak w przyszłości (mistrzowskie mecze ligowe), będą na zmianę odbywały się w halach sportowych w Pankach i Starokrzepicach. Na pierwszym treningu, oprócz już wcześniej zakontraktowanych zawodników, pojawili się nowi, chcący powalczyć o angaż do jednego z głównych faworytów tegorocznej rywalizacji w I lidze śląskiej. Prawie dwugodzinny trening zakończyła treningowa gra, podczas której Damian Parkitny przyglądał się poszczególnym zawodnikom.

– Idealnym rozwiązaniem byłoby kadra, która liczyłaby 14-16 zawodników. Kadrę powoli już dopinamy. Nastąpią w niej jedynie kosmetyczne zmiany, niemniej intensywnie poszukujemy zawodnika na pozycji środkowego – informują Wiesław Drab i Mateusz Szatkowski.

Treningi wznowił również także drugi siatkarski przedstawiciel powiatu kłobuckiego, Płomień Przystajń. Do drużyny, której grającym trenerem pozostał Dariusz Noga, dołączą niektórzy zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w KS -ie Victoria Biała (m.in. Mariusz Wilk). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

bujak

Bujak wygrała wybory

Jarosław Jędrysiak12 listopada 2018
ree

„Chcę dla Panek jak najlepiej”

Ewa Chojnacka2 listopada 2018
praski

Urszula Bujak pokona Bogdana Praskiego?

Jarosław Jędrysiak31 października 2018
wyemituja

Znów wyemitują obligacje

Jarosław Jędrysiak3 września 2018
panki

USA pomogą Pankom?

Jarosław Jędrysiak21 sierpnia 2018
gdzie

Gdzie przenieść bibliotekę?

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2018