Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach – Gazeta Kłobucka
Panki

Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach

W pierwszych zajęciach treningowych siatkarskiej drużyny UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki pod kierunkiem nowego grającego trenera Damiana Parkitnego uczestniczyło 16 zawodników.
Stanisław Wrzesiński
Inauguracyjny trening siatkarzy w Pankach

SIATKÓWKA. 16-osobowa grupa zawodników uczestniczyła w hali sportowej w Pankach w pierwszym treningu siatkarskiej drużyny UKS Tygrysy Krzepice/SPS Panki, która pod koniec września rozpocznie rywalizację w I lidze śląskiej mężczyzn (dawna III liga)

Główni organizatorzy projektu – prezes UKS-u Tygrysy Krzepice Wiesław Drab oraz prezes SPS-u Panki Mateusz Szatkowski – którego głównym celem jest wygranie w tegorocznym sezonie I ligi śląskiej, a następnie skuteczna walka o awans do centralnych II-ligowych rozgrywek, przedstawili siatkarzom nowego grającego trenera, którym został dobrze znany w Pankach Damian Parkitny (w przeszłości z sukcesami prowadził żeńską drużynę miejscowego GOKiS-u), ostatnio związany z II-ligowym LKPS-em Borowno, oraz przedstawili najważniejsze klubowe zamierzenia i plany. Następnie Damian Parkitny zaprezentował swoje oczekiwania względem zespołu, dotyczące zwłaszcza zajęć treningowych, które, podobnie jak w przyszłości (mistrzowskie mecze ligowe), będą na zmianę odbywały się w halach sportowych w Pankach i Starokrzepicach. Na pierwszym treningu, oprócz już wcześniej zakontraktowanych zawodników, pojawili się nowi, chcący powalczyć o angaż do jednego z głównych faworytów tegorocznej rywalizacji w I lidze śląskiej. Prawie dwugodzinny trening zakończyła treningowa gra, podczas której Damian Parkitny przyglądał się poszczególnym zawodnikom.

– Idealnym rozwiązaniem byłoby kadra, która liczyłaby 14-16 zawodników. Kadrę powoli już dopinamy. Nastąpią w niej jedynie kosmetyczne zmiany, niemniej intensywnie poszukujemy zawodnika na pozycji środkowego – informują Wiesław Drab i Mateusz Szatkowski.

Treningi wznowił również także drugi siatkarski przedstawiciel powiatu kłobuckiego, Płomień Przystajń. Do drużyny, której grającym trenerem pozostał Dariusz Noga, dołączą niektórzy zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w KS -ie Victoria Biała (m.in. Mariusz Wilk). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

furmanek - GŁÓWNA

W Pankach najbogatsi radni to nauczyciele

Jarosław Jędrysiak7 sierpnia 2019
Jubileusz 20-lecia Powiatowego Zrzeszenia LZS w Kłobucku1

Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku ma 20 lat!

Stanisław Wrzesiński4 sierpnia 2019
df

Chciał się powiesić

Jarosław Jędrysiak9 lipca 2019
bujak

CBA w urzędzie gminy

Jarosław Jędrysiak2 czerwca 2019
dziury

Łatali dziury zimą. Za wcześnie?

Jarosław Jędrysiak13 marca 2019
yt

Są już 50 i 60 lat po ślubie

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019