Powiat, A-klasa

Sromotna porażka Huraganu z Jednością

W sobotę Huragan Jezioro nadspodziewanie wysoko – 0:7 (0:5) – uległ spadkowiczowi z częstochowskiej okręgówki, Jedności Boronów. Przy piłce grający trener Huraganu, Łukasz Kaczmarzyk.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Z powodu weekendowego protestu sędziów Okręgowego Kolegium Sędziów w Częstochowie – przyłączyła się do niego również część arbitrów Okręgowego Kolegium Sędziów w Lublińcu – w A-klasie częstochowskiej została rozegrana jedynie część spotkań II kolejki. W grupie I odbyły się trzy spotkania, a w grupie II rozegrano pięć meczów. Pozostałe pojedynki w większości zostały przełożone na 17 i 18 listopada, a więc po zakończeniu rundy jesiennej A-klasowych rozgrywek

W A-klasie lublinieckiej jedynie spotkanie pomiędzy Spartą Tworóg a Płomieniem Przystajń zostało przełożone na 17 listopada. Pozostałe mecze się odbyły. Lublinieckich arbitrów, którzy nie urlopowali podczas weekendu, się wspomogli podczas A- i B-klasowych spotkań sędziowie z Kluczborka, Bytomia i Katowic. W piątkowych gminnych derbach Grom Miedźno 2:2 (2:0) zremisował z Naprzodem Ostrowy. Podopieczni Macieja Furmanka po 37 minutach oraz golach Jakuba Chwista i Zbigniewa Bochenka prowadzili już nawet 2:0. Przebieg spotkania odmieniło jednak wejście 44-letniego, ale wciąż niezawodnego i, co najważniejsze, bramkostrzelnego Jerzego Chłoda w 55. minucie, który najpierw pięć minut później z rzutu karnego zdobył kontaktowego gola, a w 91. minucie uderzeniem głową doprowadził do remisu 2:2. Podczas spotkania bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał grający trener Naprzodu, Tomasz Pełka, którego w 27. minucie zmienił Szymon Idzikowski.

W powiatowym derbowym pojedynku Oksza Łobodno 5:2 (2:1) pokonała Sokoła Wręczyca Wielka. Dla Okszy dwie bramki zdobył Tomasz Górnik, a po jednej trafili Piotr Korczak, Norbert Dudek oraz Maciej Matyszczak, pozyskany przed sezonem z Huraganu Jezioro. Sokół odpowiedział jedynie celnymi strzałami pozyskanego z Liswarty Krzepice Dominika Wawrzyniaka i Kamila Cabana. W grupie II z kompletem sześciu punktów lideruje Unia Rędziny, prowadzona przez byłego grającego trenera KS-u Panki, Oskara Operacza, która na wyjeździe 2:0 (1:0) wygrała ze spadkowiczem z częstochowskiej okręgówki, LZS-em Mrzygłód k. Myszkowa. Bardzo dobrze na początku sezonu spisuje się zajmujący trzecią pozycję beniaminek Metal Rzeki Wielkie, który przed tygodniem 3:1 (1:0) pokonał na wyjeździe Pilicę Koniecpol, a w II kolejce 2:2 (1:2) zremisował z Czarnymi Starcza.

Na początku tegorocznego sezonu nie wiedzie się piłkarzom Huraganu Jezioro, którzy po ubiegłotygodniowej wyjazdowej przegranej – 3:4 (2:2) ze Śląskiem Koszęcin – tym razem, w sobotę, doznali sromotnej porażki 0:7 (0:5) na własnym boisku ze spadkowiczem z częstochowskiej okręgówki, Jednością Boronów. W tabeli A-klasy lublinieckiej prowadzą Sparta II Lubliniec (3:0 z Mechanikiem Kochcice) oraz beniaminek Śląsk Koszęcin (4:1 ze Żwirexem Hadra). W najbliższej, III kolejce, w niedzielę (02.09., 16.00) zajmujący piąte miejsce Płomień Przystajń będzie podejmować liderującą Spartę II Lubliniec. Natomiast spotkanie pomiędzy Liswartą Lisów a Huraganem Jezioro ze względu na jubileusz 50-lecia gospodarzy zostało przełożone na 18 listopada.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (II kolejka):
Lot Konopiska-Płomień Czarny Las 1:2, Błękitni Libidza-UKS Ajaks Częstochowa , Victoria Częstochowa-Liswarta Popów, Alkas Aleksandria-Orlik Blachowna i Płomień Kuźnica Marianowa-Grom Cykarzew (przełożone).

III kolejka (01.09., 17.00): Liswarta-Miedźno, Sokół-Lot, Orlik-Oksza, Cykarzew-Błękitni, Ajaks-Victoria, Czarny Las-Kużnica Marianowa; (02.09., 17.00): Naprzód-Alkas.