Sromotna porażka Huraganu z Jednością – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Sromotna porażka Huraganu z Jednością

W sobotę Huragan Jezioro nadspodziewanie wysoko – 0:7 (0:5) – uległ spadkowiczowi z częstochowskiej okręgówki, Jedności Boronów. Przy piłce grający trener Huraganu, Łukasz Kaczmarzyk.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Sromotna porażka Huraganu z Jednością

PIŁKA NOŻNA. Z powodu weekendowego protestu sędziów Okręgowego Kolegium Sędziów w Częstochowie – przyłączyła się do niego również część arbitrów Okręgowego Kolegium Sędziów w Lublińcu – w A-klasie częstochowskiej została rozegrana jedynie część spotkań II kolejki. W grupie I odbyły się trzy spotkania, a w grupie II rozegrano pięć meczów. Pozostałe pojedynki w większości zostały przełożone na 17 i 18 listopada, a więc po zakończeniu rundy jesiennej A-klasowych rozgrywek

W A-klasie lublinieckiej jedynie spotkanie pomiędzy Spartą Tworóg a Płomieniem Przystajń zostało przełożone na 17 listopada. Pozostałe mecze się odbyły. Lublinieckich arbitrów, którzy nie urlopowali podczas weekendu, się wspomogli podczas A- i B-klasowych spotkań sędziowie z Kluczborka, Bytomia i Katowic. W piątkowych gminnych derbach Grom Miedźno 2:2 (2:0) zremisował z Naprzodem Ostrowy. Podopieczni Macieja Furmanka po 37 minutach oraz golach Jakuba Chwista i Zbigniewa Bochenka prowadzili już nawet 2:0. Przebieg spotkania odmieniło jednak wejście 44-letniego, ale wciąż niezawodnego i, co najważniejsze, bramkostrzelnego Jerzego Chłoda w 55. minucie, który najpierw pięć minut później z rzutu karnego zdobył kontaktowego gola, a w 91. minucie uderzeniem głową doprowadził do remisu 2:2. Podczas spotkania bardzo groźnie wyglądającej kontuzji doznał grający trener Naprzodu, Tomasz Pełka, którego w 27. minucie zmienił Szymon Idzikowski.

W powiatowym derbowym pojedynku Oksza Łobodno 5:2 (2:1) pokonała Sokoła Wręczyca Wielka. Dla Okszy dwie bramki zdobył Tomasz Górnik, a po jednej trafili Piotr Korczak, Norbert Dudek oraz Maciej Matyszczak, pozyskany przed sezonem z Huraganu Jezioro. Sokół odpowiedział jedynie celnymi strzałami pozyskanego z Liswarty Krzepice Dominika Wawrzyniaka i Kamila Cabana. W grupie II z kompletem sześciu punktów lideruje Unia Rędziny, prowadzona przez byłego grającego trenera KS-u Panki, Oskara Operacza, która na wyjeździe 2:0 (1:0) wygrała ze spadkowiczem z częstochowskiej okręgówki, LZS-em Mrzygłód k. Myszkowa. Bardzo dobrze na początku sezonu spisuje się zajmujący trzecią pozycję beniaminek Metal Rzeki Wielkie, który przed tygodniem 3:1 (1:0) pokonał na wyjeździe Pilicę Koniecpol, a w II kolejce 2:2 (1:2) zremisował z Czarnymi Starcza.

Na początku tegorocznego sezonu nie wiedzie się piłkarzom Huraganu Jezioro, którzy po ubiegłotygodniowej wyjazdowej przegranej – 3:4 (2:2) ze Śląskiem Koszęcin – tym razem, w sobotę, doznali sromotnej porażki 0:7 (0:5) na własnym boisku ze spadkowiczem z częstochowskiej okręgówki, Jednością Boronów. W tabeli A-klasy lublinieckiej prowadzą Sparta II Lubliniec (3:0 z Mechanikiem Kochcice) oraz beniaminek Śląsk Koszęcin (4:1 ze Żwirexem Hadra). W najbliższej, III kolejce, w niedzielę (02.09., 16.00) zajmujący piąte miejsce Płomień Przystajń będzie podejmować liderującą Spartę II Lubliniec. Natomiast spotkanie pomiędzy Liswartą Lisów a Huraganem Jezioro ze względu na jubileusz 50-lecia gospodarzy zostało przełożone na 18 listopada.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (II kolejka):
Lot Konopiska-Płomień Czarny Las 1:2, Błękitni Libidza-UKS Ajaks Częstochowa , Victoria Częstochowa-Liswarta Popów, Alkas Aleksandria-Orlik Blachowna i Płomień Kuźnica Marianowa-Grom Cykarzew (przełożone).

III kolejka (01.09., 17.00): Liswarta-Miedźno, Sokół-Lot, Orlik-Oksza, Cykarzew-Błękitni, Ajaks-Victoria, Czarny Las-Kużnica Marianowa; (02.09., 17.00): Naprzód-Alkas.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, A-klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A-klasa

pozaboiskowa

Pozaboiskowa wygrana Gromu Miedźno

Stanisław Wrzesiński12 maja 2019
pogrom

Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

Stanisław Wrzesiński13 kwietnia 2019
rfd

Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński9 listopada 2018
fdd

Sokół lepszy od Orlika

Stanisław Wrzesiński25 października 2018
werfd

Wyjazdowa wygrana Sokoła z liderującym Płomieniem

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
yt56

Grom Miedźno odprawił wicelidera z 7-bramkowym bagażem

Stanisław Wrzesiński6 października 2018