Wpadł diler narkotyków – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, region

Wpadł diler narkotyków

Diler został zatrzymany w czasie świetnie przygotowanej akcji policji. Był całkowicie zaskoczony. Przy nim i w miejscu jego zamieszkania znaleziono narkotyki warte około miliona złotych.
POLICJA OPOLE
Wpadł diler narkotyków

POLICJA. Zakończona sukcesem policyjna akcja zatrzymania przestępcy rozegrała się na Opolszczyźnie, ale w rozpracowanie sprawy zaangażowani byli także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku

Poza policjantami z naszego powiatu handlarza narkotyków tropili także funkcjonariusze z Opola. Ma to związek ze sporym zasięgiem terytorialnym przestępczej działalności dilera.

– Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że handluje on bardzo dużymi ilościami środków odurzających – podaje sierż. szt. Tomasz Solnica, oficer prasowy powiatowej policji.

W śledztwie ustalono tożsamość dilera i jego miejsce zamieszkania. Założono też, że 56-latek właśnie w swoim domu przetrzymuje przygotowane do sprzedaży narkotyki. A potem wytypowano czas, w jakim podejrzany będzie przewoził kolejne ich porcje. Wtedy też przystąpiono do akcji. Mężczyzna został zatrzymany na dworcu kolejowym w Opolu.

– Akcją funkcjonariuszy był zupełnie zaskoczony. W chwili zatrzymania miał przy sobie blisko 3 kilogramy marihuany oraz prawie pół kilograma amfetaminy – podaje rzecznik Solnica. Kolejne ich porcje zabezpieczono podczas akcji w miejscu zamieszkania zatrzymanego.

– Policyjny pies z nyskiej komendy wskazywał kolejne miejsca, w których były ukryte narkotyki – informuje oficer prasowy.

Łącznie zabezpieczono blisko 18 kilogramów marihuany i ponad 10 kilogramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość nielegalnych substancji mogła sięgać nawet miliona złotych. Znaleziono też zgromadzone przez 56-latka w mieszkaniu 65 tysięcy złotych w gotówce, które zabezpieczono na poczet przyszłych kar. Diler na razie został aresztowany na 3 miesiące. Usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet 12 lat więzienia. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, region

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, region

maseczki-um

GMINA KŁOBUCK KUPUJE KOLEJNĄ PARTIĘ MASECZEK DLA MIESZKAŃCÓW

Ewa Chojnacka15 kwietnia 2020
asd

Kierowca wrócił z Włoch. Trafił na Tysiąclecie. Koronawirus?

Jarosław Jędrysiak26 lutego 2020
zus

ZUS kontrolował lewe zwolnienia

Jarosław Jędrysiak11 lutego 2019
bieganie

Niepodległościowe bieganie

Stanisław Wrzesiński18 listopada 2017