Ulgą w smog – Gazeta Kłobucka
Ekologia

Ulgą w smog

Docieplający domy będą mogli liczyć na pokaźne ulgi podatkowe, jeśli podjęte działania termomodernizacyjne będą prowadzić na podstawie audytu.
Ulgą w smog

W końcu na horyzoncie jest dobra metoda walki ze smogiem. Nie przez zakazy i kary, ale przez zachętę finansową

Nie jest to żywa gotówka do wzięcia na prywatne proekologiczne inwestycje – co może i lepiej – ale solidna ulga podatkowa dla tych, którzy podejmą się ich realizacji. Z projektu przygotowanego przez ministerstwo finansów wynika, że osoby, które rozliczają się według skali podatkowej 19% lub płacą podatek ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, w ramach ulgi podatkowej na termomodernizację domu będą mogli odliczyć nawet 53 tys. złotych. W procentach – do 23 procent wydatków termomodernizacyjnych.

Propozycja ta dotyczy właścicieli domów jednorodzinnych. Termomodernizacja musi być jednak przeprowadzona na podstawie audytu energetycznego. Zakłada się, iż ulga będzie obowiązywała od początku przyszłego roku.

Jak podkreśliła, zapowiadając wprowadzenie nowego rozwiązania, minister finansów Teresa Czerwińska, nowy instrument ma zachęcić szersze kręgi obywateli do podjęcia działań, które w efekcie przełożą się na obniżenie poziomu smogu pochodzącego z niskiej emisji. Ulga podatkowa ma być adresowana do osób, które wcześniej nie korzystały z żadnych form pomocy państwa w sferze działań związanych z termomodernizacją.

Wprowadzenie programu ma być elementem rządowego programu „Czyste Powietrze”. W latach 2018-2029 program ten ma mieć zabezpieczony budżet przekraczający kwotę 100 miliardów złotych. (opr. jar.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ekologia

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Ekologia

K - EKO - Święta i ferie bez śniegu Czas przywyknąć (3672) + fot

Święta i ferie bez śniegu? Czas przywyknąć

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2020
gf

Dieslem Krakowa nie zwiedzisz

Jarosław Jędrysiak6 września 2018
fg

Chcą czystej energii

Jarosław Jędrysiak4 września 2018
re

Wybiorą lepsze jaja

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2018
tz

Byle jakiego pieca już się nie kupi

Jarosław Jędrysiak10 lipca 2018
zz

W góry po śmieci

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2018