Powiat, B-klasa

Piłkarski niedosyt Płomienia Borowe

Dużym wzmocnieniem występującego w B-klasie lublinieckiej Płomienia Borowe będzie z pewnością Dawid Dyła, który w przeszłości występował m.in. w Sokole Wręczyca Wielka, Pogoni Kamyk, Orle Kiedrzyn, a ostatnio w Olimpii Truskolasy.

PIŁKA NOŻNA. Ubiegłotygodniowa inauguracja B-klasy częstochowskiej została częściowo sparaliżowana przez protest arbitrów Okręgowego Kolegium Sędziów w Częstochowie. Niemniej część spotkań w obydwu grupach doszła do skutku, a w rolę piłkarskich arbitrów wcielili się działacze rywalizujących o ligowe punkty drużyn. Natomiast w B-klasie lublinieckiej rozegrano już III kolejkę, w której wzmocniony przed tegorocznym sezonem Płomień Borowe 3:3 (1:2) zremisował z Zielonymi Zborowskie

Po dwóch kolejkach w grupie pierwszej B-klasy częstochowskiej pozycję wicelidera zajmuje z kompletem sześciu punktów Sparta Nowa Wieś. W I kolejce podopieczni nowego grającego szkoleniowca, Piotra Zroślaka, 2:1 pokonali Białą Gwiazdę Krasice. Dla Sparty bramki strzelali Marek Kasprzyk (z rzutu karnego) i Konrad Mędrek. Spotkanie sędziował, za zgodą obydwu rywalizujących drużyn, Jacek Podkarczemny, zawodnik gospodarzy posiadający uprawnienia sędziowskie, natomiast w rolę sędziów bocznych wcielili się wytypowani działacze z Nowej Wsi i Krasic. W II kolejce Sparta, po dwóch golach Marka Kasprzyka oraz jednym Dawida Turka, 3:1 (1:1) wygrała na wyjeździe z Polonią Unią-Widzów, dla której prowadzenie zdobył Kamil Krzemiński. A-klasowy spadkowicz, Maraton Waleńczów, najpierw w I kolejce 2:1 zwyciężył Polonię-Unię Widzów. Dla nowych podopiecznych Rafała Staśkiewicza, który na trenerskiej ławce zastąpił Przemysława Zachwyca (obecnie Oksza Łobodno), celnie strzelali Bartosz Pagacz i Bartosz Smorąg. W tym pojedynku na zmianę (po 45 minut) sędziowali szkoleniowcy obydwu rywalizujących drużyn. W II kolejce Maraton 0:2 przegrał w Kusiętach z miejscowym Orłem.

Od niedzielnych wyjazdowych porażek rozpoczęły B-klasową rywalizację dwie kolejne drużyny naszego powiatu – A-klasowy spadkowicz Junior Szarlejka i Olimpia II Truskolasy – które pojedynki inauguracyjnej kolejki przełożyły na koniec października, tuż po zakończeniu rundy jesiennej. Junior (z grającym prezesem klubu Cezarym Kupczykiem w składzie) 1:2 (0:2) uległ Płomieniowi Lgota Mała, a kontaktowego gola uzyskał w 50. minucie grający trener zespołu z Szarlejki, Mateusz Głąb. Olimpia II Truskolasy (w składzie m.in. z najnowszymi nabytkami – Grzegorzem Łebkiem i Tomaszem Makowskim) 0:6 (0:2) przegrała z prowadzącymi w tabeli rezerwami GLKS-u Gminy Kłomnice. Od dwóch porażek (w tym nadspodziewanie wysokiej wyjazdowej – 1:9 z Gminą II Kłomnice w ubiegłym tygodniu) rozpoczęła B-klasowe rozgrywki reaktywowana Pogoń Blachownia (trener Zbigniew Ormańczyk), która, przypomnijmy, została wycofana z A-klasy częstochowskiej po zakończeniu sezonu 2015/2016. W 11-zespołowej grupie II po dwóch kolejkach lideruje Unia Masłońskie (1:1 z Wartą Myszków). W pojedynku rezerw IV-ligowych drużyn Polonia Poraj 2:1 pokonała na wyjeździe MKS Myszków.

W B-klasie lublinieckiej Płomień Borowe najpierw w II kolejce, w Kaletach, przegrał 2:3 (0:2) z czwartym zespołem ubiegłorocznego sezonu, czyli Victorią Strzebiń. Dla Płomienia w tym meczu kontaktowego gola zdobył w 56. minucie Jarosław Koszal, a rozmiary porażki zmniejszył w 90. minucie Michał Wochnik. O pewnym niedosycie mogą natomiast mówić podopieczni Wojciecha Wysockiego po zremisowanym 3:3 (0:2) niedzielnym pojedynku z Zielonymi Zborowskie. Płomień (w którym pierwszoplanowymi postaciami są Michał Wochnik oraz pozyskani przed sezonem z Amatora Golce Paweł Jankowski i Dawid Dyła, który w przeszłości występował m.in. w Sokole Wręczyca Wielka, Pogoni Kamyk, Orle Kiedrzyn czy Olimpii Truskolasy) pomimo straty dwóch bramek w pierwszej połowie powinien powyższe spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść. Niestety, gospodarze, którzy po dwóch celnych trafieniach Michała Wochnika i jednym Mateusza Wróbla na kwadrans przed zakończeniem meczu prowadzili 3:2, nie ustrzegli się kardynalnego błędu w obronie, czego natychmiastowym efektem była wyrównująca bramka Pawła Stroby w 76. minucie. Stroba pokonał rezerwowego bramkarza Michała Gruszkę (który zastępuje kontuzjowanego etatowego golkipera Dawida Rębielaka). W pierwszej połowie dwa gole dla Zielonych zdobyli Martin Saflik i Mateusz Kubosz. Nowym liderem B-klasy lublinieckiej, po wyjazdowej wygranej 3:0 z A-klasowym spadkowiczem, Rybakiem Ciasna, została Unia Lisowice. W najbliższej, IV kolejce (09.09., 16.00) zajmujący dziesiątą pozycję Płomień spotka się w Ciasnej z Promieniem II Glinica.

B-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (I kolejka): Gmina II Kłomnice-Pogoń Blachownia 9:1, Olimpia II Truskolasy-Płomień Lgota Mała i Junior Szarlejka-Orły Kusięta (przełożone); (II kolejka): Pogoń Blachownia-Biała Gwiazda Krasice 3:4.

II kolejka (08.09., 17.00): Junior-Kłomnice II; (09.09., 17.00): Sparta-Orły, Olimpia II-Pogoń, Maraton-Płomień, Biała Gwiazda-Widzów.