Powiat, klasa okręgowa

Dwie derbowe wygrane Znicza Kłobuck

W powiatowych derbach prowadzący w częstochowskiej okręgówki Znicz Kłobuck 4:1 (2:1) pokonał dotychczasowego wicelidera, KS Panki. Przy piłce najlepszy zawodnik derbowego pojedynku, Krzysztof Łazowski (Znicz).

PIŁKA NOŻNA. Prowadzący w tabeli częstochowskiej okręgówki beniaminek z Kłobucka podtrzymał zwycięską passę, pokonawszy 4:1 (2:1) w środowej VI kolejce dotychczasowego wicelidera z Panek, a w sobotniej VII kolejce rozgromił w Truskolasach 8:0 (2:0) miejscową Olimpię. Dwie kolejne pewne wygrane Amatora Golce – 3:0 (2:0) z Lotnikiem Kościelec oraz 5:0 (2:0) w Kamyku z Pogonią – wywindowały podopiecznych Tomasza Czoka na pozycję aktualnego wicelidera

Środowe powiatowe derby, których świadkami była liczna widownia, lepiej rozpoczęli przyjezdni z Panek, dla których prowadzenie już w 4. minucie uzyskał w zamieszaniu podbramkowym doświadczony Arkadiusz Hyra. W 31. minucie po znakomitym podaniu Krzysztofa Łazowskiego do wyrównania doprowadził Maciej Wolski, zdobywając jednocześnie swoją 10. bramkę w rozgrywkach. Minutę później z powodu odnowionej kontuzji nogi zmuszony był opuścić boisko 39-letni Michał Załucki, doświadczony defensor przyjezdnych, który tym samym dołączył do nieobecnego w tym dniu podstawowego obrońcy gości, Szymona Kowalczyka, oraz odczuwającego jeszcze skutki niedawnego skręcenia stopy napastnika Tomasza Pasieki, który wybiegł na plac gry na własną prośbę. W 38. minucie, po dokładnym wyrzucie z autu popularnego „Łazy”, na 2:1 podwyższył Jakub Juszczyk uderzeniem głową. Potem znakomitą okazję do wyrównania zmarnował Tomasz Pasieka, kapitan przyjezdnych, grający z niewyleczoną do końca kontuzją skręcenia stawu skokowego. Na początku drugiej połowy spotkanie znacznie się zaostrzyło, czego konsekwencją były czerwone kartki w 48. minucie dla Łukasza Kmiecia (Znicz) oraz grającego trenera KS-u Panki (w następstwie dwóch żółtych) Adriana Pasieki. Dwadzieścia minut później, po znakomitym zagraniu Miłosza Bieleckiego z rzutu wolnego, trzecią bramkę dla Znicza zdobył Krzysztof Łazowski, bezsprzecznie najlepszy piłkarz derbowego pojedynku, posyłając z 5 metrów piłkę głową pod poprzeczkę. W 83. minucie KS Panki, ciągle dążący do zmiany niekorzystnego wyniku, stracił czwartego gola, którego strzelcem był Mateusz Jabłko. Najpierw wykorzystał on indywidualny błąd wprowadzonego kilka minut wcześniej Jakuba Jędrzejczaka, a następnie precyzyjnie posłał piłkę do bramki obok bezradnego golkipera gości (w niedawnej przeszłości również piłkarza Znicza), Dariusza Sobolewskiego. Pomimo przedpołudniowej pory sobotnie powiatowe derby pomiędzy Olimpią Truskolasy a Zniczem Kłobuck również przyciągnęły liczne grono kibiców z regionu częstochowskiego. Gospodarze w pierwszej połowie starali się dorównać gościom, którzy jednak lepiej i szybciej operowali piłką, czego efektem były dwie stracone bramki po strzałach Konrada Skoczylasa w 18. minucie i Kamila Wojtyry w 45. minucie, a także wcześniejsze uderzenie w poprzeczkę Dawida Wojtyry (Olimpia) z rzutu wolnego. Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się jednak w drugiej połowie. Dla Znicza trzy kolejne gole zdobył Dawid Wojtyra (łącznie ma na koncie 10 celnych trafień), dwie Miłosz Bielecki, a jedną bramkę uzyskał najskuteczniejszy obecnie strzelec klasy okręgowej (11 goli), Maciej Wolski.

W VI kolejce celne uderzenie Mateusza Spaczyńskiego z rzutu wolnego w 92. minucie zapewniło trzy punkty Liswarcie Krzepice, która w spotkaniu dwóch tegorocznych beniaminków 2:1 (0:0) pokonała Piasta Przyrów. Dla Piasta wyrównującego gola zdobył w 77. minucie Kajetan Sikora, pozyskany z Zielonych Żarki. Wcześniej prowadzenie dla podopiecznych Andrzeja Wróblewskiego uzyskał Paweł Buła. W niedzielnej VII kolejce piłkarze z Krzepic 2:3 (0:1) przegrali z lubliniecką Spartą, dla której zwycięskiego gola strzelił w 88. minucie Damian Kosiński. Prawdziwe emocje „w kratkę” przeżywali jednak kibice znacznie osłabionej przed sezonem Pogoni Kamyk. Podopieczni Przemysława Szczypióra najpierw 5:2 (dwa celne strzały Kamila Trójczaka i Przemysława Zakrzewskiego) pokonali na wyjeździe Orła Kiedrzyn, a sobotnich powiatowych derbach na własnym boisku 0:5 (0:2) ulegli Amatorowi Golce, dla którego trzy bramki zdobył wychowanek gospodarzy, Michał Wróblewski (łącznie 10 goli), a dwie Patryk Chajduś.

Do równowagi, po remisie 2:2 (1:1) u siebie z Olimpią Truskolasy oraz wyjazdowej porażce 1:4 (1:2) ze Zniczem, powrócił KS Panki, czego wymiernym efektem była wygrana 5:1 (1:1) z Gminą Kłomnice, grającą od 48. minuty w osłabieniu (czerwona kartka Michała Ogończyka). Dla gospodarzy bramki strzelali: Arkadiusz Hyra (z karnego), Tomasz Pasieka, najlepszy snajper zespołu (9 bramka w sezonie), Sebastian Dobosz, Tomasz Kowalczyk (samobójcza) oraz Krystian Piechel (najładniejsza bramka, uderzeniem w tzw. okienko w 92. minucie), a dla gości Daniel Fidler.

Podczas weekendu, który kończył drugi, 10-dniowy piłkarski „maraton” w okręgówce, z pierwszych wygranych cieszyły się drużyny Warty Mstów (6:4 z Orłem Kiedrzyn) oraz częstochowskiego Stradomia (3:1 z Olimpią Huta Stara).

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (VI kolejka): Amator Golce-Lotnik Kościelec 3:0 (Michał Gawron – samobójcza, Michał Wróblewski, Patryk Chajduś),
Warta Kamieńskie Młyny-Olimpia Truskolasy 3:1 (Oskar Krawczyk-2, Marek Szyndrowski; Dawid Wojtyra),
Orzeł Kiedrzyn-Pogoń Kamyk 2:5 (Miłosz Socha, Sebaswtian Lachowski; Kamil Trójczak-2, Przemysław Zakrzewski-2, Piotr Ściebura),
Unia Kalety-Orzeł Psary/Babienica 0:1 (Krzysztof Glafik),
MLKS Woźniki-Warta Mstów 5:1 (Sebastian Ślęzok-2, Filip Jaworski, Adam Ociepka, Radosław Paliga; Michał Kowalczyk),
Olimpia Huta Stara-Sparta Lubliniec 2:4 (Paweł Kowalczyk, Paweł Zasępa; Damian Kosiński-2, Bogusław Borowiec, Wojciech Małczak),
GLKS Gmina Kłomnice-Stradom AJD Częstochowa 2:1 (Daniel Fidler, Bartłomiej Szymczyk; Ariel Wiśniowski);

(VII kolejka):
Sparta Lubliniec-Liswarta Krzepice 3:2 (Bogusław Borowiec-2, Damian Kosiński; Mateusz Spaczyński, Mateusz Mońka),
Orzeł Psary/Babienica-Warta Kamieńskie Młyny 0:1 (Oskar Krawczyk),
Lotnik Kościelec-Unia Kalety 3:3 (Piotr Knapik, Adrian Bodanka, Michał Gawron; Mateusz Słodczyk, Adrian Golec, Damian Zuber),
Piast Przyrów-MLKS Woźniki 2:1 (Mateusz Kopera, Karol Hasikowski; Radosław Paliga),
Warta Mstów-Orzeł Kiedrzyn 6:4 (Andrzej Bogucki-2, Krzysztof Pijor, Michał Kowalczyk, Maciej Niezabitowski, Jacek Latocha; Piotr Kołodziejczykk, Marcin Łygaś, Sambor Warzecha, Sebastian Lachowski),
Stradom AJD Częstochowa-Olimpia Huta Stara 3:1 (Mateusz Teodorczyk, Piotr Nowaczyk, Jakub Skoczek; Michał Sitek).

VII kolejka (15.09., 16.00): Amator-Mstów, Huta StaraPanki, Liswarta-Stradom, Kamieńskie Młyny-Znicz, Kłomnice-Olimpia, Unia-Pogoń, Woźniki-Sparta, Orzeł-Lotnik, Kiedrzyn-Piast.