Przebudzenie Błękitnych Libidza – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Przebudzenie Błękitnych Libidza

Dopiero w czwartej kolejce z pierwszej tegorocznej wygranej cieszyli się Błękitni Libidza, którzy 3:0 (2:0) pokonali Płomień Czarny Las, prowadzący w tabeli grupy pierwszej. W dynamicznej akcji Mateusz Traczyk (Błękitni).
©Stanisław Wrzesiński
Przebudzenie Błękitnych Libidza

PIŁKA NOŻNA. Dopiero w czwartej kolejce pierwsze tegoroczne ligowe punkty zdobyli piłkarze Błękitnych Libidza, którzy 3:0 (2:0) pokonali prowadzący w tabeli grupy pierwszej Płomień Czarny Las. Dla podopiecznych Cezarego Siwego bramki strzelali Piotr Gorczyca, Dawid Sosnowski i Piotr Jabłoński. W powiatowych derbach Oksza Łobodno, grająca od 60. minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla Tomasza Turka), 0:2 (0:1) uległa Naprzodowi Ostrowy, dla którego gole zdobyli Jerzy Chłód i Marcin Pełka

Najprawdopodobniej do zakończenia tegorocznego sezonu na boisku niestety nie zobaczymy szkoleniowca Naprzodu, 28-letniego Tomasza Pełki, którego czeka operacja nogi po kontuzji odniesionej podczas derbowego pojedynku z Gromem Miedźno, a następnie długa rehabilitacja. Byłemu piłkarzowi m.in. III-ligowej Skałki Żabnica, II-ligowego Rakowa Częstochowa czy IV-ligowej Polonii Poraj życzymy jak najszybszego powrotu na boisko.

Liswarta Popów, prowadząca do 80 minuty 2:0 po celnych strzałach Piotra Góry i Miłosza Swatka, ostatecznie przegrała 2:3 (1:0) w Aleksandrii z Alkasem i pozostaje jedyną drużyną w tej grupie bez zdobyczy punktowej. Dla Alkasu trzy gole w ciągu zaledwie czterech minut (pomiędzy 79. a 83. minutą) zdobyli Konrad Kuzior, Mateusz Dudek i Marcin Matławski; przy czym gospodarze od 45. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andrzeja Sitka, a pech Liswarty (czyli strata trzech bramek) był poprzedzony również czerwonym kartonikiem (w konsekwencji dwóch żółtych), który otrzymał Marek Korkus w 77. minucie.

Dwie bramki Bartłomieja Kaczmarowicza (w tym zwycięska w 89. minucie) przyczyniły się do wygranej 2:1 (0:0) Victorii Częstochowa z Gromem Miedźno, dla którego prowadzenie uzyskał Szymon Jóźwiak. Jedynym zespołem z kompletem 9 punktów jest wicelider, UKS Ajaks Częstochowa (grający trener Piotr Pawłowski), który 2:1 (1:0) pokonał Grom Cykarzew. Ponadto Wydział Gier CzOZPN uznał mecz I kolejki, w którym Sokół Wręczyca Wielka 3:2 zwyciężył Alkasa Aleksandrię, za walkower 3:0 dla Sokoła z powodu gry nieuprawnionego zawodnika w zespole gości (nieodbyta kara zawieszenia za czerwoną kartkę).

W grupie II A-klasy częstochowskiej z kompletem 9 punktów prowadzi LKS Kamienica Polska, który na wyjeździe 5:1 (2:1) pokonał beniaminka, Metal Rzeki Wielkie. Na pozycję wicelidera, po porażce 0:2 w Olsztynie z miejscowym Sokołem, spadła Unia Rędziny. Trzecie miejsce zajmuje spadkowicz z okręgówki, LZS Mrzygłód k. Myszkowa (1:0 z Czarnymi Starcza).

Zmiana lidera nastąpiła również w A-klasie lublinieckiej. Po wygranej 6:2 (4:0) w Koszęcinie ze Śląskiem nowym przodownikiem tabeli została Jedność Boronów, zdegradowana z okręgówki w ubiegłorocznym sezonie. Również 9 punktów posiada Sparta II Lubliniec, która 1:2 (0:1) uległa Pokojowi Sadów. Po zmianie grającego trenera Pawła Labochy na Łukasza Kaczmarzyka nie wiedzie się piłkarzom Huraganu Jezioro, którzy ulegając 1:3 (gol Łukasza Grelińskiego) Mechanikowi Kochcice, ciągle z zerowym dorobkiem punktowym okupują ostatnie miejsce w tabeli. W zupełnie innych nastrojach są natomiast zawodnicy Płomienia Przystajń, którzy przegrywając już 0:2 na wyjeździe z LKS-em Sieraków Śląski, po celnych strzałach Mateusza Piśniaka, Przemysława Sadziaka i Piotra Matyi wywalczyli komplet trzech punktów. W najbliższych, niedzielnych (16.09., 16.00) derbach powiatu kłobuckiego zajmujący siódmą pozycję Płomień spotka się właśnie z Huraganem.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (I kolejka): Sokół Wręczyca Wielka-Alkas Aleksandria 3:0 (vo); (IV kolejka): UKS Ajaks Częstochowa-Grom Cykarzew 2:1 (Piotr Ostalski, Mateusz Pokrzywiński; Tomasz Kutak), Płomień Kuźnica Marianowa-Sokół Wręczyca Wielka 4:3 (Dawid Zaniewski, Michał Polak, Sebastian Korzeniec, Piotr Wrona; Kamil Cyran-2, Mikołaj Jarząbek), Lot Konopiska-Orlik Blachownia 2:1 (Łukasz Kotas, Damian Skoczylas; Jan Kożuch).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, A-klasa

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, A-klasa

pozaboiskowa

Pozaboiskowa wygrana Gromu Miedźno

Stanisław Wrzesiński12 maja 2019
pogrom

Piłkarski pogrom Huraganu Jezioro

Stanisław Wrzesiński13 kwietnia 2019
rfd

Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń

Stanisław Wrzesiński9 listopada 2018
fdd

Sokół lepszy od Orlika

Stanisław Wrzesiński25 października 2018
werfd

Wyjazdowa wygrana Sokoła z liderującym Płomieniem

Stanisław Wrzesiński12 października 2018
yt56

Grom Miedźno odprawił wicelidera z 7-bramkowym bagażem

Stanisław Wrzesiński6 października 2018