Przebudzenie Błękitnych Libidza – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Przebudzenie Błękitnych Libidza

Dopiero w czwartej kolejce z pierwszej tegorocznej wygranej cieszyli się Błękitni Libidza, którzy 3:0 (2:0) pokonali Płomień Czarny Las, prowadzący w tabeli grupy pierwszej. W dynamicznej akcji Mateusz Traczyk (Błękitni).
©Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. Dopiero w czwartej kolejce pierwsze tegoroczne ligowe punkty zdobyli piłkarze Błękitnych Libidza, którzy 3:0 (2:0) pokonali prowadzący w tabeli grupy pierwszej Płomień Czarny Las. Dla podopiecznych Cezarego Siwego bramki strzelali Piotr Gorczyca, Dawid Sosnowski i Piotr Jabłoński. W powiatowych derbach Oksza Łobodno, grająca od 60. minuty w osłabieniu (czerwona kartka dla Tomasza Turka), 0:2 (0:1) uległa Naprzodowi Ostrowy, dla którego gole zdobyli Jerzy Chłód i Marcin Pełka

Najprawdopodobniej do zakończenia tegorocznego sezonu na boisku niestety nie zobaczymy szkoleniowca Naprzodu, 28-letniego Tomasza Pełki, którego czeka operacja nogi po kontuzji odniesionej podczas derbowego pojedynku z Gromem Miedźno, a następnie długa rehabilitacja. Byłemu piłkarzowi m.in. III-ligowej Skałki Żabnica, II-ligowego Rakowa Częstochowa czy IV-ligowej Polonii Poraj życzymy jak najszybszego powrotu na boisko.

Liswarta Popów, prowadząca do 80 minuty 2:0 po celnych strzałach Piotra Góry i Miłosza Swatka, ostatecznie przegrała 2:3 (1:0) w Aleksandrii z Alkasem i pozostaje jedyną drużyną w tej grupie bez zdobyczy punktowej. Dla Alkasu trzy gole w ciągu zaledwie czterech minut (pomiędzy 79. a 83. minutą) zdobyli Konrad Kuzior, Mateusz Dudek i Marcin Matławski; przy czym gospodarze od 45. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Andrzeja Sitka, a pech Liswarty (czyli strata trzech bramek) był poprzedzony również czerwonym kartonikiem (w konsekwencji dwóch żółtych), który otrzymał Marek Korkus w 77. minucie.

Dwie bramki Bartłomieja Kaczmarowicza (w tym zwycięska w 89. minucie) przyczyniły się do wygranej 2:1 (0:0) Victorii Częstochowa z Gromem Miedźno, dla którego prowadzenie uzyskał Szymon Jóźwiak. Jedynym zespołem z kompletem 9 punktów jest wicelider, UKS Ajaks Częstochowa (grający trener Piotr Pawłowski), który 2:1 (1:0) pokonał Grom Cykarzew. Ponadto Wydział Gier CzOZPN uznał mecz I kolejki, w którym Sokół Wręczyca Wielka 3:2 zwyciężył Alkasa Aleksandrię, za walkower 3:0 dla Sokoła z powodu gry nieuprawnionego zawodnika w zespole gości (nieodbyta kara zawieszenia za czerwoną kartkę).

W grupie II A-klasy częstochowskiej z kompletem 9 punktów prowadzi LKS Kamienica Polska, który na wyjeździe 5:1 (2:1) pokonał beniaminka, Metal Rzeki Wielkie. Na pozycję wicelidera, po porażce 0:2 w Olsztynie z miejscowym Sokołem, spadła Unia Rędziny. Trzecie miejsce zajmuje spadkowicz z okręgówki, LZS Mrzygłód k. Myszkowa (1:0 z Czarnymi Starcza).

Zmiana lidera nastąpiła również w A-klasie lublinieckiej. Po wygranej 6:2 (4:0) w Koszęcinie ze Śląskiem nowym przodownikiem tabeli została Jedność Boronów, zdegradowana z okręgówki w ubiegłorocznym sezonie. Również 9 punktów posiada Sparta II Lubliniec, która 1:2 (0:1) uległa Pokojowi Sadów. Po zmianie grającego trenera Pawła Labochy na Łukasza Kaczmarzyka nie wiedzie się piłkarzom Huraganu Jezioro, którzy ulegając 1:3 (gol Łukasza Grelińskiego) Mechanikowi Kochcice, ciągle z zerowym dorobkiem punktowym okupują ostatnie miejsce w tabeli. W zupełnie innych nastrojach są natomiast zawodnicy Płomienia Przystajń, którzy przegrywając już 0:2 na wyjeździe z LKS-em Sieraków Śląski, po celnych strzałach Mateusza Piśniaka, Przemysława Sadziaka i Piotra Matyi wywalczyli komplet trzech punktów. W najbliższych, niedzielnych (16.09., 16.00) derbach powiatu kłobuckiego zajmujący siódmą pozycję Płomień spotka się właśnie z Huraganem.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (I kolejka): Sokół Wręczyca Wielka-Alkas Aleksandria 3:0 (vo); (IV kolejka): UKS Ajaks Częstochowa-Grom Cykarzew 2:1 (Piotr Ostalski, Mateusz Pokrzywiński; Tomasz Kutak), Płomień Kuźnica Marianowa-Sokół Wręczyca Wielka 4:3 (Dawid Zaniewski, Michał Polak, Sebastian Korzeniec, Piotr Wrona; Kamil Cyran-2, Mikołaj Jarząbek), Lot Konopiska-Orlik Blachownia 2:1 (Łukasz Kotas, Damian Skoczylas; Jan Kożuch).