Miasto jeszcze dołoży do drogi do Kamyka – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Miasto jeszcze dołoży do drogi do Kamyka

Burmistrz Zakrzewski wyjaśniał przyczyny większego wkładu gminy do przebudowy drogi powiatowej do Kamyka. Chodzi m.in. o wzmocnienie podbudowy drogi i chodnik.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Miasto jeszcze dołoży do drogi do Kamyka

DROGI. Do prawie dwóch milionów wzrasta udział finansowy gminy Kłobuck w przebudowie drogi powiatowej do Kamyka. Wydatki pójdą m.in. na dodatkowy odcinek chodnika

Kłobucka rada miejska zgodziła się na przekazanie dodatkowych 158,6 tys. zł dla powiatu kłobuckiego z przeznaczeniem na przebudowywaną drogę relacji Kłobuck-Kamyk. W sumie udział budżetu gminy w tej powiatowej inwestycji wyniesie więc obecnie ponad 1,9 mln zł. Skąd potrzeba większego wkładu finansowego ze strony gminy?

– Wynika to z dodatkowych prac, które wynikają w trakcie realizacji inwestycji. Inwestycję tę dofinansowujemy zgodnie z porozumieniem z powiatem – uzasadniał podczas sesji we wtorek burmistrz Jerzy Zakrzewski. Dodatkowe prace, które powodują potrzebę zwiększenia finansowania inwestycji, to m.in. budowa 148 m chodnika, naprawa kanalizacji deszczowej, oznakowanie poziome i wzmocnienie konstrukcji jezdni. Kwota przekazywana przez miasto dotyczy tych prac, które są już ze starostwem uzgodnione i wyliczone. Przed podjęciem decyzji odbyła się krótka dyskusja.

– Jaka będzie lokalizacja dodatkowego chodnika i czemu nie był zaprojektowany wcześniej? Na jakim odcinku wynikła konieczność wzmocnienia podbudowy drogi? – dopytywał radny Witold Dominik. Burmistrz odparł, że sprawa chodnika wynika z postulatów mieszkańców i narad podczas realizacji inwestycji. – Jest odcinek przy ulicy Przybyłowskiej, gdzie do najbliższego przejścia dla pieszych jest ponad sto metrów. Ponieważ tam nieopodal zatrzymuje się gimbus, mieszkańcy prosili, aby była możliwość bezpiecznego przejścia dzieci na drugą stronę ulicy do tego gimbusa. Gdy chodnika nie ma, muszą przejść przez środek ulicy praktycznie na skrzyżowaniu. Miejsce na chodnik jest – podał w odpowiedzi burmistrz Zakrzewski. Co do wzmocnienia podbudowy drogi, znaczenie ma fakt wcześniejszej budowy tutaj kanalizacji.

– Zdecydowaliśmy, że lepszy będzie remont całkowity niż remont fragmentów drogi po kanalizacji. Początkowo było założenie tylko wymiany asfaltu. Zrobiono jednak badania pomiarowe nośności i wyszły one kiepsko. Dlatego stwierdzono, że na pewnych fragmentach trzeba wzmocnić podbudowę drogi – dodał burmistrz. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

yt

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Ewa Chojnacka19 listopada 2018
fdgv

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
gff

Dużo do świętowania

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
ref

Rekord dla Niepodległej

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2018
zoz

Ustrzeż się przed rakiem

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
cvb

REGGAE JAK MALINA – 5. edycja

Ewa Chojnacka13 listopada 2018