Senioralia z mnóstwem propozycji [GALERIA] – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Senioralia z mnóstwem propozycji [GALERIA]

Senioralia cieszyły się sporym zainteresowaniem.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Senioralia z mnóstwem propozycji [GALERIA]

IMPREZA. Liczny był udział seniorów w piątkowych senioraliach – bo i sporo się na kłobuckim rynku działo. Rozrywkę uzupełniono szeroką ofertą dodatkowych atrakcji i możliwości

Impreza adresowana do kłobuckich seniorów odbyła się w naszym mieście po raz drugi. W tym roku gmina Kłobuck współorganizowała to wydarzenie wraz ze śląskim urzędem marszałkowskim. Oferta możliwości, dla których warto było zajrzeć na rynek, była bogata i zarazem pełna nie tylko kłobuckich, ale i śląskich akcentów. Wystarczy tu wspomnieć, że w o rangę głównego występu na stojącej na rynku scenie mogły tu rywalizować m.in. koncerty Krzysztofa Respondka – świetnie wszystkim znanego śląskiego kabareciarza i piosenkarza – oraz chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Oczywiście na scenie nie ustępowali gościom także nasi miejscowi wykonawcy. Z recitalem, pełnym utworów inspirowanych naszym miastem powiatowym, jego życiem i pięknem naszej małej ojczyzny, wystąpił znany bodaj wszystkim mieszkańcom grodu nad Okszą Andrzej Jelonek. Własne występy zaprezentowały także dzieciaki ze szkół i przedszkoli, zespół Marbonare, zespół Kłobuczanie i grupa aMOK.

Scena to nie wszystko. Siłą tegorocznych senioraliów był spory wybór stoisk świetnie pasujących do charakteru imprezy. Część była skoncentrowana wokół tematyki zdrowotnej. Kolejka oczekujących korzystała z porad w zakresie osteoporozy. W innym miejscu można było zbadać wzrok. Kolejne stoisko specjalizowało się w masażu – i udostępniało wspomagający go sprzęt. Kłobuccy policjanci ze sceny mówili o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach – zwłaszcza po zmroku. A na własnym stoisku rozdawali opaski odblaskowe. Zainteresowanych było nadspodziewanie wiele. Różnego rodzaju profilaktyka zdrowotna, porady prawne, stoiska hobbystyczne i kulinarne – wybór był różnorodny.

O tym, że impreza się udała, świadczy całkiem liczny udział seniorów – bo w ciągu kilku godzin senioraliów przez rynek przewinęło się na pewno przynajmniej kilkaset osób. Wśród nich swoją obecność zaznaczyli też politycy – co w okresie kampanii wyborczej nie może dziwić. Wśród nich zwróciła uwagę zwłaszcza obecność posła Borysa Budki. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

gt

Dzień otwarty w SPA Wenecka

Ewa Chojnacka15 lutego 2019
hotel

Rocznica Hotelu Coliber

Ewa Chojnacka13 lutego 2019
micha_krol

Michał Król prezesem Wodociągów

Jarosław Jędrysiak10 lutego 2019
piatkowska

Powrót Piątkowskiej

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2019
yuk

Kłobuckie kolędy i pastorałki

Jarosław Jędrysiak4 lutego 2019
tgyh

Warsztaty kulinarne w Dwójce

Jarosław Jędrysiak3 lutego 2019