Senioralia z mnóstwem propozycji [GALERIA] – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Senioralia z mnóstwem propozycji [GALERIA]

Senioralia cieszyły się sporym zainteresowaniem.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Senioralia z mnóstwem propozycji [GALERIA]

IMPREZA. Liczny był udział seniorów w piątkowych senioraliach – bo i sporo się na kłobuckim rynku działo. Rozrywkę uzupełniono szeroką ofertą dodatkowych atrakcji i możliwości

Impreza adresowana do kłobuckich seniorów odbyła się w naszym mieście po raz drugi. W tym roku gmina Kłobuck współorganizowała to wydarzenie wraz ze śląskim urzędem marszałkowskim. Oferta możliwości, dla których warto było zajrzeć na rynek, była bogata i zarazem pełna nie tylko kłobuckich, ale i śląskich akcentów. Wystarczy tu wspomnieć, że w o rangę głównego występu na stojącej na rynku scenie mogły tu rywalizować m.in. koncerty Krzysztofa Respondka – świetnie wszystkim znanego śląskiego kabareciarza i piosenkarza – oraz chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Oczywiście na scenie nie ustępowali gościom także nasi miejscowi wykonawcy. Z recitalem, pełnym utworów inspirowanych naszym miastem powiatowym, jego życiem i pięknem naszej małej ojczyzny, wystąpił znany bodaj wszystkim mieszkańcom grodu nad Okszą Andrzej Jelonek. Własne występy zaprezentowały także dzieciaki ze szkół i przedszkoli, zespół Marbonare, zespół Kłobuczanie i grupa aMOK.

Scena to nie wszystko. Siłą tegorocznych senioraliów był spory wybór stoisk świetnie pasujących do charakteru imprezy. Część była skoncentrowana wokół tematyki zdrowotnej. Kolejka oczekujących korzystała z porad w zakresie osteoporozy. W innym miejscu można było zbadać wzrok. Kolejne stoisko specjalizowało się w masażu – i udostępniało wspomagający go sprzęt. Kłobuccy policjanci ze sceny mówili o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach – zwłaszcza po zmroku. A na własnym stoisku rozdawali opaski odblaskowe. Zainteresowanych było nadspodziewanie wiele. Różnego rodzaju profilaktyka zdrowotna, porady prawne, stoiska hobbystyczne i kulinarne – wybór był różnorodny.

O tym, że impreza się udała, świadczy całkiem liczny udział seniorów – bo w ciągu kilku godzin senioraliów przez rynek przewinęło się na pewno przynajmniej kilkaset osób. Wśród nich swoją obecność zaznaczyli też politycy – co w okresie kampanii wyborczej nie może dziwić. Wśród nich zwróciła uwagę zwłaszcza obecność posła Borysa Budki. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

frdg

Zaprojektują drogę przez Mokrą

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2019
zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
kck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019