Palił się dom jednorodzinny – Gazeta Kłobucka
Popów

Palił się dom jednorodzinny

Na miejscu z ogniem walczyli strażacy zawodowi oraz ochotnicy z Popowa i okolicznych jednostek.
OSP POPÓW
Palił się dom jednorodzinny

ŻYWIOŁ. Chwile grozy przeżyła rodzina mieszkająca w swoim prywatnym domu przy ul. Pajęczańskiej w Popowie. Około siódmej rano w poniedziałek w domu wybuchł pożar

Ogień szybko objął użytkowe poddasze domu. Szybko też o niebezpieczeństwie powiadomiona została straż pożarna – a do akcji gaśniczej ruszyło 12 zastępów straży. – Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że rodzina, której dom stanął w płomieniach, jest bezpieczna – bo wszyscy zdążyli w odpowiednim czasie opuścić budynek – podaje nam rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, mł. bryg. Mariusz Gosławski.

42 strażaków uwijało się przy gaszeniu pożaru. Jak podaje brygadier Gosławski, podano 4 prądy wody, zajęto się też niezbędnym dla akcji gaśniczej demontażem poddasza i dachu pokrytego blachą. Spaleniu uległo w zasadzie poddasze domu, natomiast nadzór budowlany jest upoważniony do określenia, czy konstrukcja domu nie ucierpiała poważnie i czy możliwe jest jego dalsze użytkowanie. Mamy informację, podaną przez strażaków z OSP Popów, że częściowemu zawaleniu uległ też sufit (strop). Cała akcja gaśnicza trwała 6 godzin.

Co spowodowało pożar? Na dziś znane są wstępne ustalenia, które wskazują, że najprawdopodobniej doszło tu do jakiegoś zwarcia w instalacji lub w urządzeniach zasilanych prądem. Choć straty materialne są na pewno niemałe, szczęśliwie w wyniku pożaru nie ucierpieli bezpośrednio ludzie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

4

Szykują farmę fotowoltaiczną

Jarosław Jędrysiak20 maja 2020
fg

Gmina otworzy przedszkola

Jarosław Jędrysiak4 maja 2020
laptopy

Kupili i rozdali szkołom laptopy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2020
fg

W piątek urząd nieczynny

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
K - Sesja w 8 minut (1602) + fot

Sesja w 8 minut

Jarosław Jędrysiak8 kwietnia 2020
popow

Pomoc społeczna zadba o seniorów

Jarosław Jędrysiak26 marca 2020