Palił się dom jednorodzinny – Gazeta Kłobucka
Popów

Palił się dom jednorodzinny

Na miejscu z ogniem walczyli strażacy zawodowi oraz ochotnicy z Popowa i okolicznych jednostek.
OSP POPÓW
Palił się dom jednorodzinny

ŻYWIOŁ. Chwile grozy przeżyła rodzina mieszkająca w swoim prywatnym domu przy ul. Pajęczańskiej w Popowie. Około siódmej rano w poniedziałek w domu wybuchł pożar

Ogień szybko objął użytkowe poddasze domu. Szybko też o niebezpieczeństwie powiadomiona została straż pożarna – a do akcji gaśniczej ruszyło 12 zastępów straży. – Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że rodzina, której dom stanął w płomieniach, jest bezpieczna – bo wszyscy zdążyli w odpowiednim czasie opuścić budynek – podaje nam rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, mł. bryg. Mariusz Gosławski.

42 strażaków uwijało się przy gaszeniu pożaru. Jak podaje brygadier Gosławski, podano 4 prądy wody, zajęto się też niezbędnym dla akcji gaśniczej demontażem poddasza i dachu pokrytego blachą. Spaleniu uległo w zasadzie poddasze domu, natomiast nadzór budowlany jest upoważniony do określenia, czy konstrukcja domu nie ucierpiała poważnie i czy możliwe jest jego dalsze użytkowanie. Mamy informację, podaną przez strażaków z OSP Popów, że częściowemu zawaleniu uległ też sufit (strop). Cała akcja gaśnicza trwała 6 godzin.

Co spowodowało pożar? Na dziś znane są wstępne ustalenia, które wskazują, że najprawdopodobniej doszło tu do jakiegoś zwarcia w instalacji lub w urządzeniach zasilanych prądem. Choć straty materialne są na pewno niemałe, szczęśliwie w wyniku pożaru nie ucierpieli bezpośrednio ludzie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

kasa

Wydatki głównie na kanalizację

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020
K - Jesienna biesiada 1

Jesienna biesiada

Jarosław Jędrysiak7 listopada 2019
pieniadze-640x400

Ile mają radni z Popowa?

Jarosław Jędrysiak22 sierpnia 2019
gazyfikacja

Od czego zależy gazyfi kacja gminy Popów?

Jarosław Jędrysiak26 maja 2019
y67u

Urzędowa strona martwa?

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
43

Tłusty czwartek gospodyń wiejskich

Jarosław Jędrysiak3 marca 2019