Palił się dom jednorodzinny – Gazeta Kłobucka
Popów

Palił się dom jednorodzinny

Na miejscu z ogniem walczyli strażacy zawodowi oraz ochotnicy z Popowa i okolicznych jednostek.
OSP POPÓW
Palił się dom jednorodzinny

ŻYWIOŁ. Chwile grozy przeżyła rodzina mieszkająca w swoim prywatnym domu przy ul. Pajęczańskiej w Popowie. Około siódmej rano w poniedziałek w domu wybuchł pożar

Ogień szybko objął użytkowe poddasze domu. Szybko też o niebezpieczeństwie powiadomiona została straż pożarna – a do akcji gaśniczej ruszyło 12 zastępów straży. – Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili, że rodzina, której dom stanął w płomieniach, jest bezpieczna – bo wszyscy zdążyli w odpowiednim czasie opuścić budynek – podaje nam rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, mł. bryg. Mariusz Gosławski.

42 strażaków uwijało się przy gaszeniu pożaru. Jak podaje brygadier Gosławski, podano 4 prądy wody, zajęto się też niezbędnym dla akcji gaśniczej demontażem poddasza i dachu pokrytego blachą. Spaleniu uległo w zasadzie poddasze domu, natomiast nadzór budowlany jest upoważniony do określenia, czy konstrukcja domu nie ucierpiała poważnie i czy możliwe jest jego dalsze użytkowanie. Mamy informację, podaną przez strażaków z OSP Popów, że częściowemu zawaleniu uległ też sufit (strop). Cała akcja gaśnicza trwała 6 godzin.

Co spowodowało pożar? Na dziś znane są wstępne ustalenia, które wskazują, że najprawdopodobniej doszło tu do jakiegoś zwarcia w instalacji lub w urządzeniach zasilanych prądem. Choć straty materialne są na pewno niemałe, szczęśliwie w wyniku pożaru nie ucierpieli bezpośrednio ludzie. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Popów

zlotoegody

Złote gody szesnastu par

Jarosław Jędrysiak28 stycznia 2019
dfgr

Prezes Kowalik zamiast Świtały

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018
tr-1

Kowalik czy Zatoń?

Jarosław Jędrysiak31 października 2018
siec

Sieć nadal bez operatora. Co z internetem?

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2018
popow

Popowscy radni i ich majątki

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2018
ggh

Dlaczego z fotowoltaiką jest inaczej niż u sąsiadów?

Jarosław Jędrysiak15 sierpnia 2018