Powiat, A-klasa

Dwanaście bramek Płomienia Przystajń

20-letni Mateusz Piśniak, który w pięciu dotychczasowych meczach Płomienia Przystajń strzelił sześć bramek (w tym trzy w spotkaniu ze Żwierexem Hadra), jest w kręgu zainteresowań klubów z wyższych klas rozgrywkowych.
©Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. W A-klasie lublinieckiej Płomień Przystajń na wyjeździe rozgromił aż 12:1 (2:1) tegorocznego beniaminka Żwirex Hadra, zajmującego przedostatnią pozycję w tabeli

Dla Płomienia, który po 10 minutach i celnym trafieniu Adama Kmiecia przegrywał 0:1, bramki strzelili: Mateusz Piśniak i Piotr Matyja (po 3), Przemysław Sadziak (2) oraz Michał Leśniak, 16-letni Szymon Matyja, Adrian Banasik i Mariusz Brzęczek. W powiatowych derbach A-klasy częstochowskiej Oksza Łobodno 2:2 (1:2) zremisowała z sąsiadem zza miedzy, Gromem Miedźno.

sąsiedzkim pojedynku w Łobodnie były wszystkie elementy emocjonującego piłkarskiego widowiska, czyli – co najważniejsze – bramki, dramaturgia, dużo kartek (w tym czerwona w 75. minucie dla Przemysława Lisa) oraz spora grupa kibiców obydwu drużyn. W 5. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Przemysława Lisa, głową piłkę kieruje do własnej bramki Tomasz Górnik, kompletnie zaskakując Patryka Zakrzewskiego. Dziesięć minut później wynik meczu podwyższa na 2:0 dla Gromu doświadczony 38-letni Marcin Szewczyk sprytnym strzałem zza pola karnego. W 20. minucie, po faulu na Tomaszu Turku oraz konsultacji z sędzią bocznym, arbiter główny spotkania, Konrad Sierociński, dyktuje rzut karny do Okszy, który na kontaktową bramkę zamienia Tomasz Górnik, jednocześnie rehabilitując się za wcześniejszego „samobója”. Zaledwie pięć minut po przerwie Tomasz Turek uderzeniem tuż przy słupku doprowadza do wyrównania 2:2. Pomimo sytuacji bramkowych z obydwu stron (m.in. Tomasz Turek czy Bartłomiej Lis i Marcin Szewczyk) końcowy rezultat nie uległ już zmianie. Pozostająca bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej Liswarta Popów 0:6 (0:5) przegrała na wyjeździe z wiceliderem Lotem Konopiska. Pozycję lidera utrzymał Płomień Czarny Las, który na wyjeździe 3:0 (1:0) wygrał z Gromem Cykarzew.

W grupie II A-klasy częstochowskiej nowym liderem została Unia Rędziny (3:0 z Pilicą Koniecpol), która posiada dwupunktową przewagę nad na LKS-em Kamienica Polska (1:1 na wyjeździe ze spadkowiczem z okręgówki, LKS-em Mrzygłód).

W tygodniu odbyły się dwa zebrania sprawozdawczo-wyborcze w częstochowskiej Victorii oraz Płomieniu Kużnica Marianowa. Podczas nadzwyczajnego zebrania w Victorii Częstochowa nowym prezesem został Radosław Włodarek, z zawodu policjant, znany na terenie naszego powiatu (w przeszłości uprawiał lekkoatletykę i kolarstwo), a w klubie zatrudniono pochodzącego z Kłobucka Łukasza Tomczyka, znanego z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Natomiast nowym sternikiem Płomienia został Grzegorz Zbroszczyk, który zastąpił Wojciecha Grajcara.

W najciekawszym spotkaniu Aklasy lublinieckiej prowadząca w tabeli Jedność Boronów 4:1 (3:0) pokonała Liswartę Lisów, a zajmujący dwunaste miejsce Huragan jezioro 2:2 (0:1) zremisował z Pokojem Sadów. Dla Huraganu gole zdobyli Wojciech Łebek i Krzysztof Beleć. W najbliższej, VII kolejce, w sobotę (30.09., 16.00), w Ciasnej Huragan zmierzy się z Promieniem Glinica, a w niedzielę (30.09., 16.00) zajmujący szóstą pozycję Płomień Przystajń będzie podejmować beniaminka Śląsk Koszęcin.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (VI kolejka): Liswarta Popów-Lot Konopiska 0:6 (Mariusz Fizgał-2, Przemysław Nawizowski, Damian Skoczylas, Jakub Woźniak, Marek Mastalerz), Błękitni Libidza-UKS Orlik Blachownia 3:1 (Patryk Gorczyca, Amadeusz Polak, Michał Bugaj; Michał Wójcik), UKS Ajaks Częstochowa-Sokół Wręczyca Wielka 0:0, Płomień Kuźnica Marianowa-Naprzód Ostrowy 0:0, Grom Cykarzew-Płomień Czarny Las 0:3 (Piotr Bociąga, Rafał Pazera, Tomasz Stefański), Victoria Częstochowa-Alkas Aleksandria 4:2 (Dawid Jasiurski-2, Norbert Gomułka, Aleksander Cieśla; Adrian Posmyk, Marcin Matławski).

VII kolejka (29.09., 16.00): Miedźno-Lot, Sokół-Cykarzew, Alkas-Oksza, Czarny Las-Victoria, Orlik-Ajaks; (30.09., 15.00): Liswarta-Kuźnica Marianowa; (30.09., 16.00): Naprzód-Błękitni.