Przegrany remis Olimpii Truskolasy – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Przegrany remis Olimpii Truskolasy

W niedzielnych powiatowych derbach, w których piłkarska walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty, KS Panki 1:0 (0:0) pokonał Liswartę Krzepice. Przy piłce obecnie 33-letni Mateusz Spaczyński (Liswarta), były reprezentant Polski do lat 16 (trener Andrzej Zamilski).
Przegrany remis Olimpii Truskolasy

PIŁKA NOŻNA. W derbach powiatu kłobuckiego, rozegranych po ośmioletniej przerwie, KS Panki 1:0 (0:0) pokonał tegorocznego beniaminka klasy okręgowej, Liswartę Krzepice. Trwa znakomita passa prowadzącego w tabeli kłobuckiego Znicza, który po golach Macieja Wolskiego, Krzysztofa Łazowskiego i Kamila Wojtyry 3:0 (2:0) wygrał z Gminą Kłomnice. Olimpia Truskolasy 4:4 (2:2) zremisowała z Olimpią Huta Stara, Pogoń Kamyk 1:1 (1:0) z Orłem Psary/Babienica, a Amator Golce w Przyrowie również 1:1 (0:0) z Piastem, beniaminkiem okręgówki

Posiadające kilkudziesięcioletnią tradycję powiatowe derby pomiędzy osłabionym KS-em Panki (zabrakło m.in. Sebastiana Dobosza, Adriana Pasieki, Szymona Kowalczyka i Michała Załuckiego) a Liswartą Krzepice w niedzielne pochmurne popołudnie zgromadziły liczną widownię (w tym wielu sympatyków drużyny gości) – i nie zawiodły. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania trwała nieustępliwa walka o każdy metr boiska, czego efektem było aż 10 żółtych kartek (po pięć dla każdego zespołu). Biorąc pod uwagę przebieg gry (zwłaszcza w pierwszej połowie), można stwierdzić, że na końcowy sukces bardziej zasłużyła Liswarta, ale dzięki bramce Pawła Wręczyckiego (który w zamieszaniu podbramkowym z pięciu metrów skierował piłkę do siatki kolanem) w 75. minucie w roli zwycięzcy z boiska schodzili gospodarze, zajmujący pozycję wicelidera częstochowskiej okręgówki. W Pankach na wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim Arkadiusz Hyra, bardzo dobrze kierujący blokiem defensywnym (m. in. W przeszłości cztery sezony w II-ligowym Rakowie Częstochowa), oraz interweniujący skutecznie, a zarazem efektownie bramkarz Marcin Marek, który w przerwie zmienił Dariusza Sobolewskiego. W Liswarcie „motorem napędowym” większości akcji ofensywnych był były młodzieżowy reprezentant Polski do 16 lat, Mateusz Spaczyński, a najlepszy strzelec Grzegorz Noga niestety tym razem grzeszył nieskutecznością. Patrząc natomiast na końcowy wynik spotkania, w którym Olimpia Truskolasy 4:4 (2:2) zremisowała z Olimpią Huta Stara, nie można się oprzeć wrażeniu, że dla prowadzących 2:0 i (w 56. minucie) 4:2 podopiecznych Marcina Zalewskiego był to tzw. przegrany remis. Tym samym Olimpia, która przy prowadzeniu 4:2 ostrzeliwała słupek i poprzeczkę, nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarzem, a wyrównującą bramkę straciła w 88. minucie po celnym rzucie wolnym 37-letniego Pawła Kowalczyka, związanego w przeszłości z częstochowskim Rakowem, nie wywalczyła jednego punktu, ale straciła dwa. Bramka pozyskanego z Orła Kiedrzyn 19-letniego Ukraińca Denysa Dushkina tuż po jego wejściu na boisko w 65. minucie przyczyniła się do remisu trzeciego w tabeli Amatora Golce w wyjazdowym meczu z Piastem Przyrów, dla którego prowadzenie uzyskał w 54. minucie najlepszy strzelec (6 goli) Kajetan Sikora. Nowym współprowadzącym w klasyfikacji strzelców okręgówki został Bogusław Borowiec (12 bramek), który w wygranym 7:1 (1:0) pojedynku z Orłem Kiedrzyn w niespełna kwadrans zdobył trzy gole. Również 12 celnych trafień ma na koncie Maciej Wolski (Znicz), a po 11 gol zdobyli Michał Wróblewski (Amator) oraz Kamil Wojtyra (Znicz).

W najbliższej, X kolejce niezwykle ciekawie zapowiadają się sobotnie powiatowe derby pomiędzy Liswartą Krzepice a Olimpią Truskolasy oraz niedzielny pojedynek, w którym zajmujący trzecie miejsce Amator Golce zmierzy się z sąsiadującą w tabeli lubliniecką Spartą.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (IX kolejka): Olimpia Truskolasy-Olimpia Huta Stara 4:4 (Dawid Wojtyra-2, Cezary Tomziński, Oskar Bogus; Łukasz Wlazło-2, Marek Błaszak, Paweł Kowalczyk), Pogoń Kamyk-Orzeł Psary/Babienica 1:1 (Przemysław Zakrzewski; Szymon Zboralski); Sparta Lubliniec-Orzeł Kiedrzyn 7:1 (Bogusław Borowiec-3, Damian Kosiński, Roland Skolik, Patryk Gatys, Krystian Jasnos-samobójcza; Miłosz Socha), Lotnik Kościelec-Warta Kamieńskie Młyny 3:1 (Krzysztof Małolepszy-2, Damian Kotas; Oskar Krawczyk), Warta Mstów-Unia Kalety 0:1 (Mateusz Nojman), KS Stradom Częstochowa -MLKS Woźniki 1:2 (Piotr Nowaczyk; Krzysztof Kowalski, Mateusz Zaczyński).


IX kolejka (29.09., 13.00): Liswarta-Olimpia; (29.09., 15.30): Huta Stara-Znicz, Woźniki-Panki, Kamieńskie Młyny-Kłomnice, Unia-Piast, OrzełWarta; (30.09., 15.30): Amator-Sparta, Lotnik-Pogoń, Kiedrzyn-Stradom.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

yuj

Wygrana Pogoni na wagę utrzymania

Stanisław Wrzesiński15 czerwca 2019
bramka

Bramka Wojtala ocaliła Liswartę

Stanisław Wrzesiński1 czerwca 2019
derby

Derbowa niemoc Amatora Golce

Stanisław Wrzesiński25 maja 2019
pellet

Osiem bramek Tomasza Pasieki

Stanisław Wrzesiński18 maja 2019
znicz

IV-ligowy awans Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński12 maja 2019
gh

Piłkarskie niebo i piekło Dawida Wojtyry

Stanisław Wrzesiński5 maja 2019