Powiat, klasa okręgowa

Przegrany remis Olimpii Truskolasy

W niedzielnych powiatowych derbach, w których piłkarska walka trwała od pierwszej do ostatniej minuty, KS Panki 1:0 (0:0) pokonał Liswartę Krzepice. Przy piłce obecnie 33-letni Mateusz Spaczyński (Liswarta), były reprezentant Polski do lat 16 (trener Andrzej Zamilski).

PIŁKA NOŻNA. W derbach powiatu kłobuckiego, rozegranych po ośmioletniej przerwie, KS Panki 1:0 (0:0) pokonał tegorocznego beniaminka klasy okręgowej, Liswartę Krzepice. Trwa znakomita passa prowadzącego w tabeli kłobuckiego Znicza, który po golach Macieja Wolskiego, Krzysztofa Łazowskiego i Kamila Wojtyry 3:0 (2:0) wygrał z Gminą Kłomnice. Olimpia Truskolasy 4:4 (2:2) zremisowała z Olimpią Huta Stara, Pogoń Kamyk 1:1 (1:0) z Orłem Psary/Babienica, a Amator Golce w Przyrowie również 1:1 (0:0) z Piastem, beniaminkiem okręgówki

Posiadające kilkudziesięcioletnią tradycję powiatowe derby pomiędzy osłabionym KS-em Panki (zabrakło m.in. Sebastiana Dobosza, Adriana Pasieki, Szymona Kowalczyka i Michała Załuckiego) a Liswartą Krzepice w niedzielne pochmurne popołudnie zgromadziły liczną widownię (w tym wielu sympatyków drużyny gości) – i nie zawiodły. Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania trwała nieustępliwa walka o każdy metr boiska, czego efektem było aż 10 żółtych kartek (po pięć dla każdego zespołu). Biorąc pod uwagę przebieg gry (zwłaszcza w pierwszej połowie), można stwierdzić, że na końcowy sukces bardziej zasłużyła Liswarta, ale dzięki bramce Pawła Wręczyckiego (który w zamieszaniu podbramkowym z pięciu metrów skierował piłkę do siatki kolanem) w 75. minucie w roli zwycięzcy z boiska schodzili gospodarze, zajmujący pozycję wicelidera częstochowskiej okręgówki. W Pankach na wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim Arkadiusz Hyra, bardzo dobrze kierujący blokiem defensywnym (m. in. W przeszłości cztery sezony w II-ligowym Rakowie Częstochowa), oraz interweniujący skutecznie, a zarazem efektownie bramkarz Marcin Marek, który w przerwie zmienił Dariusza Sobolewskiego. W Liswarcie „motorem napędowym” większości akcji ofensywnych był były młodzieżowy reprezentant Polski do 16 lat, Mateusz Spaczyński, a najlepszy strzelec Grzegorz Noga niestety tym razem grzeszył nieskutecznością. Patrząc natomiast na końcowy wynik spotkania, w którym Olimpia Truskolasy 4:4 (2:2) zremisowała z Olimpią Huta Stara, nie można się oprzeć wrażeniu, że dla prowadzących 2:0 i (w 56. minucie) 4:2 podopiecznych Marcina Zalewskiego był to tzw. przegrany remis. Tym samym Olimpia, która przy prowadzeniu 4:2 ostrzeliwała słupek i poprzeczkę, nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarzem, a wyrównującą bramkę straciła w 88. minucie po celnym rzucie wolnym 37-letniego Pawła Kowalczyka, związanego w przeszłości z częstochowskim Rakowem, nie wywalczyła jednego punktu, ale straciła dwa. Bramka pozyskanego z Orła Kiedrzyn 19-letniego Ukraińca Denysa Dushkina tuż po jego wejściu na boisko w 65. minucie przyczyniła się do remisu trzeciego w tabeli Amatora Golce w wyjazdowym meczu z Piastem Przyrów, dla którego prowadzenie uzyskał w 54. minucie najlepszy strzelec (6 goli) Kajetan Sikora. Nowym współprowadzącym w klasyfikacji strzelców okręgówki został Bogusław Borowiec (12 bramek), który w wygranym 7:1 (1:0) pojedynku z Orłem Kiedrzyn w niespełna kwadrans zdobył trzy gole. Również 12 celnych trafień ma na koncie Maciej Wolski (Znicz), a po 11 gol zdobyli Michał Wróblewski (Amator) oraz Kamil Wojtyra (Znicz).

W najbliższej, X kolejce niezwykle ciekawie zapowiadają się sobotnie powiatowe derby pomiędzy Liswartą Krzepice a Olimpią Truskolasy oraz niedzielny pojedynek, w którym zajmujący trzecie miejsce Amator Golce zmierzy się z sąsiadującą w tabeli lubliniecką Spartą.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (IX kolejka): Olimpia Truskolasy-Olimpia Huta Stara 4:4 (Dawid Wojtyra-2, Cezary Tomziński, Oskar Bogus; Łukasz Wlazło-2, Marek Błaszak, Paweł Kowalczyk), Pogoń Kamyk-Orzeł Psary/Babienica 1:1 (Przemysław Zakrzewski; Szymon Zboralski); Sparta Lubliniec-Orzeł Kiedrzyn 7:1 (Bogusław Borowiec-3, Damian Kosiński, Roland Skolik, Patryk Gatys, Krystian Jasnos-samobójcza; Miłosz Socha), Lotnik Kościelec-Warta Kamieńskie Młyny 3:1 (Krzysztof Małolepszy-2, Damian Kotas; Oskar Krawczyk), Warta Mstów-Unia Kalety 0:1 (Mateusz Nojman), KS Stradom Częstochowa -MLKS Woźniki 1:2 (Piotr Nowaczyk; Krzysztof Kowalski, Mateusz Zaczyński).

IX kolejka (29.09., 13.00): Liswarta-Olimpia; (29.09., 15.30): Huta Stara-Znicz, Woźniki-Panki, Kamieńskie Młyny-Kłomnice, Unia-Piast, OrzełWarta; (30.09., 15.30): Amator-Sparta, Lotnik-Pogoń, Kiedrzyn-Stradom.