112 na godzinę po Krzepicach – Gazeta Kłobucka
Krzepice

112 na godzinę po Krzepicach

Zaznaczone na mapie przypadki przekraczania prędkości spowodowały skierowanie tam patrolu drogówki – i jadący za szybko ponieśli konsekwencje. Jeden pirat drogowy na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy.
KPP KŁOBUCK
112 na godzinę po Krzepicach

POLICJA. Osobowa toyota pędziła po ulicy Częstochowskiej w Krzepicach grubo ponad dwa razy szybciej, niż to dozwolone. Wcześniej sami mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali policji, że w tym miejscu zdarza się często, że kierowcy jeżdżą za szybko

Nasza policja chętnie dokumentuje kolejne przypadki, w których piratów drogowych łapie w miejscach wcześniej zgłoszonych przez samych mieszkańców przy pomocy dostępnej online Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tu mamy właśnie kolejny taki przypadek. Najpierw mieszkańcy kilka razy zaznaczali na tej mapie, że w Krzepicach po Częstochowskiej wielu kierowców jedzie za szybko. Skutkiem było skierowanie w ten rejon patrolu, który miał zweryfikować zgłoszenie. I weryfikacja okazała się pozytywna.

– Podczas weryfikacji naniesionego przez mieszkańców zagrożenia na KMZB, polegającego na przekraczaniu dozwolonej prędkości, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy. Tym razem dokument uprawniający do kierowania pojazdami, na trzy miesiące stracił, 32-letni mieszkaniec gminy Krzepice. Nieodpowiedzialny kierowca na ulicy Częstochowskiej w Krzepicach jechał osobową toyotą z prędkością 112km/h! – podaje rzecznik policji mł. asp. Kamil Raczyński. Wniosek jest prosty. Zgłoszenia za pomocą mapy zagrożeń zaczynają przynosić skutek. A dla piratów drogowych idą ciężkie czasy. Zresztą mapa ma ułatwić nie tylko ograniczenie przekraczania prędkości. Można tam też zaznaczać np. miejsca, w których ktoś nagminnie publicznie spożywa alkohol, dokonuje aktów wandalizmu, wypala trawy. Katalog rodzajów zagrożeń jest znacznie szerszy – liczy prawie trzydzieści pozycji określających różne rodzaje zagrożeń. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

K - Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy 1

Dzieci zwiedziły Ojcowski Park Narodowy

Jarosław Jędrysiak13 sierpnia 2019
dołożyli na remont

Dołożyli na remont GOK-u

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019
pedzel

Remont GOK-u droższy niż zakładano

Ewa Chojnacka24 lipca 2019
K - Łowili na Łezce 1A

Łowili na Łezce

Ewa Chojnacka24 lipca 2019
zna

Adrian zna losy polskich bohaterów

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019
z

Artur Pląskowski piłkarzem II-ligowego beniaminka

Stanisław Wrzesiński30 czerwca 2019