112 na godzinę po Krzepicach – Gazeta Kłobucka
Krzepice

112 na godzinę po Krzepicach

Zaznaczone na mapie przypadki przekraczania prędkości spowodowały skierowanie tam patrolu drogówki – i jadący za szybko ponieśli konsekwencje. Jeden pirat drogowy na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy.
KPP KŁOBUCK
112 na godzinę po Krzepicach

POLICJA. Osobowa toyota pędziła po ulicy Częstochowskiej w Krzepicach grubo ponad dwa razy szybciej, niż to dozwolone. Wcześniej sami mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali policji, że w tym miejscu zdarza się często, że kierowcy jeżdżą za szybko

Nasza policja chętnie dokumentuje kolejne przypadki, w których piratów drogowych łapie w miejscach wcześniej zgłoszonych przez samych mieszkańców przy pomocy dostępnej online Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tu mamy właśnie kolejny taki przypadek. Najpierw mieszkańcy kilka razy zaznaczali na tej mapie, że w Krzepicach po Częstochowskiej wielu kierowców jedzie za szybko. Skutkiem było skierowanie w ten rejon patrolu, który miał zweryfikować zgłoszenie. I weryfikacja okazała się pozytywna.

– Podczas weryfikacji naniesionego przez mieszkańców zagrożenia na KMZB, polegającego na przekraczaniu dozwolonej prędkości, policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy. Tym razem dokument uprawniający do kierowania pojazdami, na trzy miesiące stracił, 32-letni mieszkaniec gminy Krzepice. Nieodpowiedzialny kierowca na ulicy Częstochowskiej w Krzepicach jechał osobową toyotą z prędkością 112km/h! – podaje rzecznik policji mł. asp. Kamil Raczyński. Wniosek jest prosty. Zgłoszenia za pomocą mapy zagrożeń zaczynają przynosić skutek. A dla piratów drogowych idą ciężkie czasy. Zresztą mapa ma ułatwić nie tylko ograniczenie przekraczania prędkości. Można tam też zaznaczać np. miejsca, w których ktoś nagminnie publicznie spożywa alkohol, dokonuje aktów wandalizmu, wypala trawy. Katalog rodzajów zagrożeń jest znacznie szerszy – liczy prawie trzydzieści pozycji określających różne rodzaje zagrożeń. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

kotynia

Zdążą, nim się zawali?

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
koledowali

Kolędowali na Trzech Króli

Jarosław Jędrysiak12 stycznia 2019
vrgfd

Nie zwalniają koło szkoły

Jarosław Jędrysiak5 stycznia 2019
strefa

W strefie wciąż pusto

Jarosław Jędrysiak27 grudnia 2018
yrth

Nalegają na zmniejszenie progów

Jarosław Jędrysiak27 grudnia 2018
fg

Gminny Festiwal Nauki

Jarosław Jędrysiak18 grudnia 2018