Powiat, A-klasa

Grom Miedźno odprawił wicelidera z 7-bramkowym bagażem

W A-klasie częstochowskiej Sokół Wręczyca Wielka 0:1 (0:1) uległ Gromowi Cykarzew. Przy piłce Mariusz Stelmaszczyk (Sokół).

PIŁKA NOŻNA. Podopieczni Macieja Furmanka nadspodziewanie wysoko – 7:0 (4:0) – zwyciężyli tegorocznego A-klasowego wicelidera grupy pierwszej, Lot Konopiska. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Krzysztof Kaczyński, dwie bramki strzelił Krzysztof Smolarek, a po jednej trafili Piotr Grygiel i Sylwester Miętkiewicz. Ciągle bez zdobyczy punktowej pozostaje ostatnia w tabeli Liswarta Popów, która 0:3 przegrała z Płomieniem Kuźnica Marianowa

W powiatowych derbach Naprzód Ostrowy 4:1 (1:1) wygrał z Błękitnymi Libidza, dla których prowadzenie uzyskał Patryk Gorczyca w 7. minucie. Gospodarze odpowiedzieli dwoma celnymi trafieniami Jerzego Chłoda oraz Wojciecha Szczypióra i Marcina Pełki (po jednym). W najciekawszym spotkaniu VII kolejki prowadzący w tabeli Płomień Czarny Las pokonał – po golach Łukasza Stefańskiego i Łukasza Kubicy – 2:1 (2:0) spadkowicza z okręgówki, Victorię Częstochowa, dla której rozmiary porażki zmniejszył Robert Grządziel.

W grupie II A-klasy częstochowskiej liderująca Unia Rędziny, po bramce w (45. minucie) grającego trenera Oskara Operacza, związanego w przeszłości z Olimpią Truskolasy i KS-em Panki, 1:0 (1:0) wygrała z Czarnymi Starcza. Dwa punkty mniej ma prowadzony przez Artura Minkinę LKS Kamienica Polska (3:1 z Kmiciem Kruszyna). Tabelę zamyka z zerowym dorobkiem Pilica Koniecpol.

W najciekawszym pojedynku Aklasy lublinieckiej prowadząca w tabeli Jedność Boronów 2:0 (0:0) pokonała na wyjeździe Mechanika Kochcice. Nowym wiceliderem, z trzypunktową stratą, została Sparta II Lubliniec (6:0 ze Spartą Tworóg). Płomień Przystajń w hokejowym rozmiarze 6:5 (2:1) zwyciężył beniaminka Śląsk Koszęcin. Dla Płomienia trzy gole zdobył Mateusz Piśniak, dwa Przemysław Sadziak, a jednego Piotr Matyja. Nie wiedzie się zajmującemu dopiero dwunastą pozycję w tabeli Huraganowi Jezioro, który pomimo prowadzenia po celnym strzale grającego trenera Łukasza Kaczmarzyka w 33. minucie 1:5 (1:0) przegrał w Ciasnej z Promieniem Glinica. W najbliższej, VIII kolejce, w sobotę (06.10., 15.00) zajmujący piątą lokatę Płomień Przystajń spotka się na wyjeździe z liderującą Jednością Boronów, a Huragan będzie podejmować Ruch Kochanowice.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (VII kolejka): Liswarta Popów-Płomień Kuźnica Marianowa 0:3 (Mateusz Pasiuk, Dominik Dziadczyk, Daniel Klyta), Sokół Wręczyca wielka-Grom Cykarzew 0:1 (Tomasz Jarczok), Alkas Aleksandria-Oksza Łobodno 2:1 (Marcin Matławski, Janusz Bryła; Piotr Korczak); UKS Orlik Blachownia-UKS Ajaks Częstochowa 0:3 (Kamil Jaros-2, Kacper Błachowicz).

VIII kolejka (06.10., 15.30): Błękitni-Liswarta, Victoria-Oksza, Ajaks-Naprzód, Czarny LasSokół, Lot-Alkas, Cykarzew-Orlik; (07.10., 15.30): Kuźnica Marianowa-Miedźno.