Powiat, B-klasa

Remisy w powiatowych derbach

W powiatowych B-klasowych derbach grupy pierwszej Olimpia II Truskolasy 1:1 (0:0) zremisowała z liderującą Spartą Nowa Wieś.

PIŁKA NOŻNA. W powiatowych derbach prowadząca w tabeli grupy I Sparta Nowa wieś 1:1 (0:0) zremisowała na wyjeździe ze wzmocnioną Olimpią II Truskolasy (dojście Cezarego Tomzińskiego oraz powracającego z wakacyjnych wojaży Jakuba Tyklewicza). Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 53. minucie Grzegorz Łebek, a wyrównał cztery minuty później Marek Kasprzyk po dokładnym podaniu Karola Kusia z rzutu wolnego

W derbowym spotkaniu dwóch A-klasowych spadkowiczów Junior Szarlejka 2:2 (2:1) zremisował z Maratonem Waleńczów. Dla Juniora gole strzelali Mateusz Lipka i Bartosz Chudzik, a goście odpowiedzieli bramkami Bartosza Pagacza oraz Tymoteusza Tekieli (wyrównująca w 73. minucie). Na pozycję wicelidera po wyjazdowej wygranej 1:0 (0:0) z GLKS-em Gminą II Kłomnice awansowała Biała Gwiazda Krasice. Ciągle zerowy dorobek punktowy posiada ostatnia w tabeli Pogoń Blachownia, reaktywowana przed tegorocznym sezonem.

W tabeli grupy II prowadzi z dorobkiem 16 punktów Unia Masłońskie (3:1 na wyjeździe z Polonią II Poraj). Natomiast komplet 15 punktów posiada wicelider Mała Panew Cynków (2:1 na wyjeździe z Wartą II Mstów). W B-klasie lublinieckiej ciągle poniżej możliwości i piłkarskiego potencjału spisuje się Płomień Borowe, który 3:4 (1:2) przegrał z Dragonem Rusinowice. Dla podopiecznych Wojciecha Wysockiego bramki strzelali Jakub Chyra (z karnego), Michał Wochnik i Paweł Jankowski, a dla Dragona wszystkie cztery gole (w tym zwycięskiego w 74. minucie) zdobył Paweł Jendrzejczyk. Nowym liderem B-klasy lublinieckiej, po niespodziewanej porażce 0:1 (0:1) dotychczasowego przodownika tabeli, Unii Lisowice, z Promieniem II Glinica, został Orzeł Pawonków (2:1 z Unią Lubecko). I właśnie w najbliższej, VIII kolejce, w niedzielę (07.10., 15.00) zajmujący dziewiątą pozycję Płomień Borowe zmierzy się na wyjeździe z prowadzącą w tabeli drużyną z Pawonkowa. (Sas)

B-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (VI kolejka): GLKS Gmina II Kłomnice-Biała Gwiazda Krasice 0:1 (Patryk Chmielarz), Płomień Lgota Mała-Polonia-Unia Widzów 3:1 (Artur Knaś-2, Adrian Gęsiarz; Konrad Organa), Pogoń Blachownia-Orły Kusięta 0:3 (Mateusz Pluta-2, Przemysław Jaksender).

VII kolejka (06.10., 15.30): Orły-Płomień; (07.10., 13.00): Maraton-Pogoń; (07.10., 15.30): Sparta-Junior, Biała GwiazdaOlimpia II, Widzów-Kłomnice II.