Nowy harcerski rok – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Popów

Nowy harcerski rok

ARCHIWUM.
Nowy harcerski rok

HARCERSTWO. Harcerze z Hufca ZHP Kłobuck uczestniczyli w zlocie hufca i zainaugurowali przy tym nowy rok harcerski. Uroczysty apel odbył się na rynku w Kłobucku

Zlot odbył się w miniony weekend w Ośrodku Harcerskim „Zawady” w gminie Popów – pod hasłem „Wyzwolić Kolory Ziemi”. Spotkanie organizowała komenda hufca oraz drużyny wędrownicze Hades i Cichociemni.

Uczestnicy zlotu odbyli podróż w baśniowym świecie wraz z kolorami ziemi. Kolory te to zielony symbolizujący ekologię, czerwony – patriotyzm i uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz pomarańczowy – sport i turystykę, niebieski – edukację i kulturę, fioletowy – kompetencje społeczne, kreatywność.

– Komenda Hufca ZHP Kłobuck, organizując to przedsięwzięcie, chce zachęcić harcerzy oraz dzieci i młodzież z terenu powiatu kłobuckiego do podejmowania działań proekologicznych, mających na celu uświadomienie istoty i obecności ekologii w naszym życiu, a także innych aspektów życia codziennego – mówił hm. Beata Pluta, komendantka hufca.

W ramach zlotu odbyła się więc gra terenowa, zajęcia plastyczne, sportowe i tak dalej. Na koniec harcerze przenieśli się do Kłobucka, gdzie w sobotę na rynku odbył się uroczysty apel. Wyjątkowym wyróżnieniem była obecność na apelu naczelniczki ZHP, hm. Anny Nowosad i komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Anny Peterko. Wraz z hm. Beatą Plutą przedstawicielki władz organizacji wręczyły odznaczenia harcerskie. Wyjątkowe w swej formie Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” wręczono burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu. Brązowy Krzyż „Za Zasługi dla ZHP” otrzymał phm. Grzegorz Kiepura, który jest drużynowym 28 Węglowickiej Drużyny Harcerskiej Poszukiwacze Przygód i jednocześnie przewodniczącym komisji rewizyjnej kłobuckiego hufca.

Po zakończeniu oficjalnych ceremonii w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku odbyły się też występy artystyczne. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Popów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Popów