Nowy harcerski rok – Gazeta Kłobucka
Kłobuck, Popów

Nowy harcerski rok

ARCHIWUM.
Nowy harcerski rok

HARCERSTWO. Harcerze z Hufca ZHP Kłobuck uczestniczyli w zlocie hufca i zainaugurowali przy tym nowy rok harcerski. Uroczysty apel odbył się na rynku w Kłobucku

Zlot odbył się w miniony weekend w Ośrodku Harcerskim „Zawady” w gminie Popów – pod hasłem „Wyzwolić Kolory Ziemi”. Spotkanie organizowała komenda hufca oraz drużyny wędrownicze Hades i Cichociemni.

Uczestnicy zlotu odbyli podróż w baśniowym świecie wraz z kolorami ziemi. Kolory te to zielony symbolizujący ekologię, czerwony – patriotyzm i uczczenie 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz pomarańczowy – sport i turystykę, niebieski – edukację i kulturę, fioletowy – kompetencje społeczne, kreatywność.

– Komenda Hufca ZHP Kłobuck, organizując to przedsięwzięcie, chce zachęcić harcerzy oraz dzieci i młodzież z terenu powiatu kłobuckiego do podejmowania działań proekologicznych, mających na celu uświadomienie istoty i obecności ekologii w naszym życiu, a także innych aspektów życia codziennego – mówił hm. Beata Pluta, komendantka hufca.

W ramach zlotu odbyła się więc gra terenowa, zajęcia plastyczne, sportowe i tak dalej. Na koniec harcerze przenieśli się do Kłobucka, gdzie w sobotę na rynku odbył się uroczysty apel. Wyjątkowym wyróżnieniem była obecność na apelu naczelniczki ZHP, hm. Anny Nowosad i komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Anny Peterko. Wraz z hm. Beatą Plutą przedstawicielki władz organizacji wręczyły odznaczenia harcerskie. Wyjątkowe w swej formie Honorowe Wyróżnienie „Niezawodnemu Przyjacielowi” wręczono burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu. Brązowy Krzyż „Za Zasługi dla ZHP” otrzymał phm. Grzegorz Kiepura, który jest drużynowym 28 Węglowickiej Drużyny Harcerskiej Poszukiwacze Przygód i jednocześnie przewodniczącym komisji rewizyjnej kłobuckiego hufca.

Po zakończeniu oficjalnych ceremonii w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku odbyły się też występy artystyczne. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck, Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck, Popów