Powiat, klasa okręgowa

12-bramkowa kanonada KS-u Panki

Nieobliczalna w tegorocznym sezonie pod względem wynikowym Olimpia Truskolasy 2:4 (1:2) przegrała z MLKS-em Woźniki. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył 19-letni Adrian Dymarek (z prawej).
©Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. Niecodziennym wynikiem, nawet jak na niższe klasy rozgrywkowe, zakończyło się spotkanie w Pankach, gdzie miejscowy wicelider częstochowskiej klasy okręgowej 12:1 (6:0) rozgromił ostatniego w tabeli Orła Kiedrzyn. Dla podopiecznych Adriana Pasieki cztery bramki zdobył najlepszy strzelec drużyny, Tomasz Pasieka, dwie uzyskali Krystian Piechel, po jednej Patryk Kudła, Arkadiusz Hyra, Paweł Wręczycki, Łukasz Rabiniak i Jakub Koza oraz Sebastian Flak (samobójcza). Honorowego gola strzelił dla Orła Miłosz Socha w 83. minucie

W powiatowych derbach dwóch tegorocznych beniaminków, a zarazem pojedynku przedstawicieli tzw. miast targowych (w latach 1955-1971 rozgrywane były tam europejskie klubowe rozgrywki piłkarskie pod nazwą Pucharu Miast Targowych, które w 1971 roku zostały zastąpione Pucharem UEFA) prowadzący w częstochowskiej okręgówce Znicz Kłobuck – po celnych strzałach Kamila Wojtyry (najlepszego strzelca tej klasy rozgrywkowej – 16 bramek) w 23. minucie oraz Konrada Skoczylasa w 61. minucie i najlepszego na boisku Krzysztofa Łazowskiego w 70. Minucie – 3:0 (1:0) pokonał Liswartę Krzepice. Na trenerskiej ławce zasiadł 59-letni obecnie Andrzej Wróblewski, w przeszłości legendarny piłkarz i trener kłobuckiej drużyny. Podopieczni Tomasza Juszczyka, dla których było to już 38. kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych, zdobyli jednocześnie pięćdziesiątą bramkę w tegorocznym sezonie.

Pogoń Kamyk 1:1 (1:1) zremisowała z Wartą Kamieńskie Młyny Prowadzenie dla gości, w których barwach wystąpiło trzech byłych ekstraligowców (Sebastian Dudek, Karol Szyndrowski i Krzysztof Markowski), uzyskał w 12. minucie Kamil Pasternak, a do wyrównania doprowadził 15 minut później 17-letni Kacper Sukiennik.

Nieobliczalna w tym sezonie pod względem wynikowym Olimpia Truskolasy (z 16-letnim Kacprem Paruzelem w podstawowym składzie) 2:4 (1:2) uległa MLKS-owi Woźniki, dla którego po dwie bramki zdobyli Mateusz Malec i Filip Jaworski. Dla gospodarzy celnie strzelali uniwersalny Adrian Dymarek (w tegorocznym sezonie pełnił również funkcję bramkarza) i Dawid Wojtyra. Wicelider Amator Golce 3:0 (1:0) pokonał na wyjeździe Stradom Częstochowa. Dla podopiecznych Tomasz Czoka bramki strzelali Ukrainiec Denys Dushkin, Robert Brzęczek, syn selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka, oraz Patryk Chajduś. Niespodzianką XI kolejki była porażka 0:2 (0:0) w derbach Podokręgu Lubliniec zajmującej czwartą pozycję lublinieckiej Sparty z beniaminkiem Unią Kalety, dla której dwa gole uzyskał Adrian Golec.

W najbliższej, XII kolejce najciekawiej zapowiadają się derby powiatu kłobuckiego, w których niepokonany w tym sezonie Amator Golce (w składzie m.in. z występującym równolegle w I-ligowej futsalowej Odrze Opole Robertem Brzęczkiem) będzie podejmować znajdujący się w bardzo dobrej piłkarskiej formie KS Panki.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (XI kolejka): GLKS Gmina Kłomnice-Olimpia Huta Stara 5:2 (Tomasz Wypych-3, Piotr Borowiecki, Piotr Mucha; Wiktor Dobosz, Kamil Michowicz), Piast Przyrów-Orzeł Psary/Babienica 5:2 (Kamil Smoleń-2, Mateusz Kopera-2, Paweł Nowakowski; Adam Młynek-2), Warta Mstów-Lotnik Kościelec 2:2 (Mateusz Kyzioł, Andrzej Bogucki; Krzysztof Małolepszy, Michał Gawron).

XII kolejka (13.10., 15.00): Amator-Panki, Liswarta-Kłomnice, Pogoń-Mstów, WoźnikiZnicz, Kiedrzyn-Olimpia, OrzełSparta, Kamieńskie Młyny-Huta Stara, Unia-Stradom, Lotnik-Piast.