Powiat

Silesia Maraton i Półmaraton z sukcesami

Biegacze naszego powiatu przed startem do XIII PKO Silesia Półmaraton. Od lewej: Barbara Noga i Mateusz Pawełczak (oboje KB Florian zajączki Drugie) oraz Artur Pelikan (NGB Kłobuck).
ARCHIWUM MATEUSZA PAWEŁCZAKA

BIEGANIE. Bardzo dobrze podczas niedzielnych Silesia Maratonu i Półmaratonu, których trasa przebiegała przez cztery miasta (Katowice, Chorzów, Mysłowice i Siemianowice Śląskie), a meta była usytuowana na reprezentacyjnym sportowym obiekcie śląskiej metropolii, czyli Stadionie Śląskim, zaprezentowali się biegacze naszego powiatu, a zwłaszcza Klubu Biegacza „Florian” Zajączki Drugie

W XIII PKO Silesia Półmaratonie czwarte miejsce w klasyfikacji open wywalczył z czasem 1:17,30 Mateusz Pawełczak. Również na nielubianym przez większość sportowców czwartym miejscu w klasyfikacji kobiet finiszowała Barbara Noga (KB „Florian”), której do podium zabrakło zaledwie siedmiu sekund. Niemniej partnerka Pawełczaka z czasem 1:29,32 ustanowiła własny rekord życiowy na półmaratońskim dystansie. Na 89. miejscu z czasem 1:31,04 linię mety minął Artur Pelikan (NGB Kłobuck), który pełnił jednocześnie rolę pacemakera dla uczestników, którzy chcieli przebiec półmaratońską trasę w czasie godziny i 30 minut. Na 178. pozycji finiszował tata Artura, Andrzej Pelikan (NGB/1:36,35),który został jednocześnie sklasyfikowany na 8. miejscu w kat. wiekowej M50. W stawce 3007 uczestników Silesia Półmaraton triumfowali Paweł Kosek (Muay Running Team/1:13,09) oraz Katarzyna Golba (Mielec/1 Second Team/1:24,29). Na ostatnim miejscu przybiegł 83-letni Eugeniusz Kot (Katowice/3:10,07)doskonale znany z licznych biegów na terenie naszego powiatu, w których uczestniczył w przeszłości.

W stawce 2091 uczestników, którzy ukończyli Jubileuszowy X Silesia Maraton, piąte miejsce z czasem 2:52,14 zajął kolejny reprezentant KB „Florian” Zajączki Drugie, Tomasz Juszczak. Zwyciężyli Andrzej Rogiewicz (Grudziądz/Packman Team/2:26,40) oraz Patrycja Włodarczyk (JKLA Jawor/3:00,36). (Sas)