„Istotne, by burmistrz miał oparcie w radzie miejskiej” – Gazeta Kłobucka
Wybory

„Istotne, by burmistrz miał oparcie w radzie miejskiej”

O nadchodzących wyborach i minionej kadencji rozmawiamy z przewodniczącym Koalicji Samorządowej.
RED.
„Istotne, by burmistrz miał oparcie w radzie miejskiej”

Rozmawiamy z Januszem Soluchem, radnym, przewodniczącym stowarzyszenia Koalicja Samorządowa

Redakcja: Koalicja Samorządowa kierowała Kłobuckiem przez ostatnią kadencję. Co ma skłonić mieszkańców do ponownego poparcia jej kandydatów?
Janusz Soluch:
Koalicja Samorządowa miała większość w radzie. Kierowaliśmy się głównie dobrem mieszkańców całej gminy – Kłobucka i wszystkich sołectw. Inwestycje w miarę równomiernie szły do miasta i na wieś. Myślę, że większość mieszkańców może być zadowolona z tego, co dokonaliśmy w bieżącej kadencji.

Red.: Zwraca się czasem uwagę, że nie wszystkie zamierzenia udało się zrealizować.
J.S.:
Ale jeśli któreś jeszcze nie zostały zrealizowane, to są już w trakcie realizacji, więc wszystkie obietnice wyborcze powinny zostać spełnione. Jeżeli burmistrz wygra wybory i jako Koalicja Samorządowa będziemy mieli wpływ na decyzje rady miejskiej, to wszystko, co zostało już rozpoczęte w tej kadencji, będzie dokończone na początku następnej. To bardzo istotne, aby burmistrz miał oparcie w przyszłej radzie miejskiej.

Red.: Czyli Koalicji Samorządowej zależy na przynajmniej takiej samej sile głosu?
J.S.:
Tak. Choć zdajemy sobie sprawę, że przy obecnym głosowaniu na listy rozkład mandatów może być inny. Przy poprzednich wyborach jednomandatowych naszych dobrych kandydatów chętnie popierała większość wyborców. Krytycznie podchodzę do wyborów proporcjonalnych. Z całego powiatu tylko gmina Kłobuck ma takie wybory.

Red: Co pan – jako radny – poczytuje za swój sukces w tej kadencji?
J.S.:
Po wyborach w okręgach jednomandatowych byłem przedstawicielem Borowianki, Nowej Wsi i Kopca, ale starałem się skutecznie również o inwestycje w Kamyku. Dużą inwestycją w Borowiance była budowa odcinka drogi na Olszowcu. Pierwsze projekty tej inwestycji powstały już ponad 25 lat temu. A dopiero my w tej kadencji w końcu to zrobiliśmy. Dalej jest budowa chodnika na ul. Tartakowej w Borowiance, gdzie ruch jest wzmożony z powodu dojazdu do trasy na Warszawę. Pierwszy etap jest już wykonany, drugi – rozpoczęcie 15 października br. W Nowej Wsi na ul. Podleśnej i Gościniec ludzie korzystający z własnych studni doczekali się wody z wodociągu. I tu zrobiliśmy to, czego nie wykonano w poprzednich kadencjach. Dodam jeszcze fakt remontu drogi i budowę oświetlenia ulicznego. Dla Kopca wykonano projekt na ul. Salezjańską, gdzie będzie wykonana budowa chodnika, oświetlenia i oczywiście nowa nawierzchnia drogi. W Kamyku poszerzenie terenów wokół szkoły pod budowę przedszkola i budynku dla organizacji społecznych, budowa kaplicy przedpogrzebowej, remont drogi Kamyk-Kłobuck, chodnik na ul. Tuwima.

Red.: Dziękuję za rozmowę.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wybory

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wybory

kidawa-budka

Złe wieści dla opozycji. „Koalicja Obywatelska najwyraźniej dostała zadyszki”

Ewa Chojnacka28 lutego 2020
koalicja-obywatelska

Leszczyna kusi „600 plus”. Kandydaci KO do Sejmu z naszego okręgu

Ewa Chojnacka22 sierpnia 2019
kiepura

Starosta z poparciem Kosiniaka

Jarosław Jędrysiak24 maja 2019
5

Powiat bez posła

Redakcja28 października 2015