Powiat, klasa okręgowa

Amator wygrywa w powiatowych derbach z Pankami

Derbową wygraną 3:0 (1:0) Amatora Golce z Klubem Sportowym Panki przypieczętował Grzegorz Kędzierski (przy piłce).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. W najciekawszym spotkaniu XII kolejki, a zarazem derbach powiatu kłobuckiego, Amator Golce – po bramkach Dawida Gierczaka, Radosława Wernera (z wolnego) oraz Grzegorza Kędzierskiego – 3:0 (1:0) pokonał Klub Sportowy Panki, awansując tym samym kosztem przeciwnika na pozycję wicelidera częstochowskiej okręgówki. Najlepszym piłkarzem spotkania był niekwestionowany dyrygent środka pola gospodarzy, Kamil Młyńczyk, czyli miejscowy „Messi”

Amator Golce, podobnie jak prowadzący w tabeli z kompletem 36 punktów Znicz Kłobuck, pozostaje wciąż niepokonanym zespołem w tegorocznym sezonie okręgówki (cztery remisy: z MLKS-em Woźniki, Orłem Psary/ Babienica, Wartą Mstów i Piastem Przyrów).

Rekord kolejnych wygranych (39 z rzędu, w tym dwunasta w klasie okręgowej) śrubują podopieczni Tomasza Juszczyka, którzy na wyjeździe 4:0 (1:0) pokonali na wyjeździe MLKS Woźniki po samobójczym golu Filipa Jaworskiego w doliczonym czasie pierwszej połowy oraz dwóch celnych trafieniach Macieja Wolskiego i jednym Kamila Wojtyry, prowadzącego w klasyfikacji strzelców okręgówki z dorobkiem 17 bramek.

Bramka Kacpra Nagłowskiego w 92. minucie zadecydowała o wygranej 2:1 (1:1) Liswarty Krzepice z Gminą Kłomnice. Wcześniej prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Grzegorz Noga, a wyrównał jeszcze przed przerwą Tomasz Kowalczyk. Na przeciwległych ławkach trenerskich zasiedli dwaj znani zawodnicy ekstraklasowego Rakowa Częstochowa – Andrzej Wróblewski (Liswarta) i Jan Spychalski (Gmina). Liswarta Krzepice tym samym przerwała serię trzech kolejnych derbowych porażek z Pankami, Olimpią i Zniczem.

Obawy dotyczące końcowego wyniku grającego szkoleniowca Olimpii Truskolasy, Marcina Zalewskiego (który w poniedziałek zdał egzamin praktyczny na licencję UEFA A) przed wyjazdowym spotkaniem z ostatnim w tabeli Orłem Kiedrzyn znalazły potwierdzenie na boisku. Orzeł, pomimo dwóch czerwonych kartek, które otrzymali Miłosz Socha (w 37. minucie) oraz strzelec dwóch bramek, Sebastian Lachowski (w 88 minucie), 2:2 (1:0) zremisował z Olimpią, dla której dwa gole (w tym wyrównującego w 94. minucie) zdobył najlepszy snajper drużyny z Truskolas (14 bramek), Dawid Wojtyra.

Z bagażem aż pięciu straconych goli powrócili z Mstowa piłkarze Pogoni Kamyk. Dla Warty, która powoli pnie się w górę tabeli, najpierw samobójczego gola strzelił Mateusz Wojciechowski, następne dwa doświadczony 35-letni Andrzej Bogucki, a po jednym uzyskali Eryk Klajnowski i Michał Kowalczyk.

Bardzo dobra piłkarska forma – której najlepszym przykładem była wyjazdowa wygrana 4:1 z Lotnikiem Kościelec (trzy bramki Kajetana Sikory) – wywindowała beniaminka Piasta Przyrów na piąte miejsce w tabeli.

W najbliższej, XII kolejce w derbach gminy Wręczyca Wielka nieobliczalna Olimpia Truskolasy będzie podejmować Amatora Golce.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (XII kolejka): Lotnik Kościelec-Piast Przyrów 1:4 (Łukasz Ciecierski; Kajetan Sikora-3, Paweł Nowakowski), Orzeł Psary/Babienica-Sparta Lubliniec 1:4 (Szymon Zboralski; Roland Skolik-2, Patryk Gatys, Michał Stanek-samobójcza), Warta Kamieńskie Młyny-Olimpia Huta Stara 2:2 (Kamil Kadłubek, Karol Klyta; Kamil Zasępa, Krzysztof Pietrzykowski), UniaKalety- -KS Stradom Częstochowa 1:0 (Arnold Imiołczyk).

XIII kolejka (20.10., 11.00): Sparta-Lotnik; (20.10., 14.00): Olimpia-Amator; (20.10., 15.00): Znicz-Kiedrzyn, Huta Stara-Liswarta, Kłomnice-Woźniki; (20.10., 15.30): Stradom-Orzeł; (21.10., 15.00): Piast-Pogoń, Panki-Unia.