Serafin wyszedł z aresztu – Gazeta Kłobucka
Powiat

Serafin wyszedł z aresztu

Władysław Serafin będzie teraz na rozprawach sądowych odpowiadał z wolnej stopy.
ŹRÓDŁO: FORBES
Serafin wyszedł z aresztu

POLITYKA. W miniony piątek, po ponad 1,5 roku, sąd zwolnił Władysława Serafina z aresztu. W procesie, który właśnie ruszył, polityk odpowiada z wolnej stopy

W akcie oskarżenia prokurator dowodzi, że Serafin wyłudził ze SKOK Wołomin trzy pożyczki na siebie o łącznej wartości 3,6 mln zł, pomagał przy oszustwach kredytowych z wykorzystaniem podstawionych osób (tzw. słupów) na kwotę 3 mln zł oraz uczestniczył w wypraniu 20,9 mln zł.

W śledztwie i przed sądem szef kółek rolniczych przyznał się jedynie do przedstawienia nieprawdziwych zaświadczeń o dochodach, co miało umożliwić mu pozyskanie kredytów. Serafin utrzymuje, że postawione mu zarzuty zostały spreparowane na potrzeby polityczne. Wyjaśnił, że zrobił to z wyższej konieczności, bo pieniądze wykorzystał na spłatę zobowiązań kierowanego przez siebie związku kółek rolniczych. Siebie samego nazywa „aresztantem politycznym”. Serafin przebywał w areszcie tymczasowym od 2017 roku. Jak deklaruje, w najbliższą niedzielę weźmie udział w wyborach samorządowych w Kłobucku. (red.)

5 komentarzy

5 Komentarze

 1. Shark_bialy

  25 października 2018 at 12:37

  Nawet niechcac byc zlosliwym … fundament korupcji,zlodziejstwa,typowy czowiek PSL-mozna mu napluc w twarz a on w imie pieniedzy, wladzy zlize to z usmiechem na ustach i delek bedzie klamal.. a ilu takivh w naszym powiecie … licze na mlodziesz nasza patryiotyczna kochsjaca polske i polakow mlodyh ludzi …podrawiam wszystkich ,dla ktorych nasza ojczyzna jest skarbem! Przeszla duzo ale sie niepoddaje … polacy jestcie cudowni … nawet ci ,ktorzy zuja z ukladow i znajomosci..

  • ciemnogród

   26 października 2018 at 18:17

   nie sil się na idiote, bo jesteś tylko zwykłym palantem. A ten osobnik, zasługuje na potepienie i hańba na reszte swego podłego żywota.

 2. Tomek

  24 października 2018 at 21:36

  Mam nadzieję że szybko wróci do kicia. Wiejski cwaniaczek.

 3. ciemnogród

  23 października 2018 at 20:43

  ten nad wyraz butny i chamski człowiek, przez wiele lat był bezkarny i robił co chciał, chłopów owijał sobie na palcu a oni mu bili brawo. Już od lat powinien siedzieć za te wszystkie hochsztaplerstwa i oszustwa, nie tylko te obecne !!!!!

  • Pajusz

   3 listopada 2018 at 22:45

   Tej swołoczy to 30 lat kamieniołomów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

drzewo

Weź drzewa i zasadź. Za darmo

Jarosław Jędrysiak18 września 2020
ksiazka

Pobierasz rentę rodzinną? Pamiętaj o zaświadczeniu

Adam Świerczyński17 września 2020
pieniadze

Można dostać premię za przekazanie gospodarstwa

Adam Świerczyński16 września 2020
policja409

Złapał pijanego, dostał podziękowanie

Jarosław Jędrysiak16 września 2020
policja

Nie wpuść oszusta

Jarosław Jędrysiak16 września 2020
piatkowska

Majątki sekretarzy gmin

Jarosław Jędrysiak15 września 2020