Sokół lepszy od Orlika – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Sokół lepszy od Orlika

Sokół Wręczyca Wielka, wygrawszy 2:0 (1:0) z UKS-em Orlik Blachownia, awansował nas siódme miejsce w A-klasowej tabeli grupy pierwszej. Biegnącego z piłką Michała Wójcika (Orlik) próbuje powstrzymać Szymon Jabłoński (Sokół, z prawej).
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA NOŻNA. Bezbramkowy remis Płomienia Czarny Las z Naprzodem Ostrowy spowodował, że nowym liderem A-klasowej tabeli grupy pierwszej został tegoroczny beniaminek, Lot Konopiska, który 2:0 (0:0) pokonał na wyjeździe spadkowicza z okręgówki, Victorię Częstochowa

W górę A-klasowej tabeli przesunęły się drużyny Błękitnych Libidza i Sokoła Wręczyca Wielka. Podopieczni Cezarego Siwego po dwóch golach Mateusza Traczyka oraz jednym Mateusza Grzybowskiego 3:1 (1:1) wygrali z Alkasem Aleksandria, dla którego prowadzenie uzyskał Marcin Matławski. Natomiast Sokół po celnych trafieniach Dominika Wawrzyniaka i Szymona Turka 2:0 (1:0) zwyciężył Orlika Blachownia. Ciągle bez zdobyczy punktowej pozostaje zamykająca A-klasową tabelę Liswarta Popów, która w Cykarzewie 1:4 (0:1) uległa Gromowi. W grupie II liderująca Unia Rędziny (3:0 z Jurą Niegowa) ma 5-punktową przewagę nad Czarnymi Starcza (7:1 z KS-em Złoty Potok, z grającym trenerem Kamilem Sulińskim, Kamilem Marczykiem i Krzysztofem Kościańskim w składzie). W 15. minucie, przy wyniku 6:0, z powodu zdekompletowania drużyny gości został przerwany mecz pomiędzy trzecim w tabeli LZS-em Mrzygłód a beniaminkiem Metalem Rzeki Wielkie.

W A-klasy lublinieckiej liderująca Jedność Boronów 3:0 (3:0) pokonała trzeci w tabeli Promień Glinica. Natomiast po wygranej 3:2 z wiceliderem, Spartą II Lubliniec, na dziewiąte miejsce awansował Huragan Jezioro (bramki Krzysztofa Belecia, Piotra Syrka i zwycięska 17-letniego Wiktora Brzęczka w 87. minucie). Płomień Przystajń 1:6 (honorowy gol Piotra Matyji) uległ w Kochcicach Mechanikowi. W XI kolejce, w sobotę (27.10., 14.00) Huragan zagra na wyjeździe z LKS-em Sieraków Śląski, a w niedzielę (28.10., 14.00) dziesiąty w tabeli Płomień będzie podejmować Błękitnych Herby.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (X kolejka): Victoria Częstochowa-Lot Konopiska 0:2 (Przemysław Nawizowski, Dariusz Figzał), Płomień Kuźnica Marianowa-Oksza Łobodno 2:3 (Daniel Klyta, Marcin Gajda; Damian Turek-2, Kamil Mikołajczyk), Grom Cykarzew-Liswarta Popów 4:1 (Michał Kiwacz-2, Kamil Gruszczyński, Michał Szczepanik; Marek Świerczyński-samobójcza), UKS Ajaks Częstochowa-Grom Miedźno 3:1 (Alex Bednarek-3; Dominik Wysocki-samobójcza).

XI kolejka (27.10., 14.00): Naprzód-Sokół, Oksza-Błękitni, Miedźno-Cykarzew, Popów-Czarny Las, Orlik-Victoria, Alkas-Ajaks, Lot-Kuźnica Marianowa.