Sport

W Słowiku Poczesna zakończył się finał VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking

Zdjęcie ilustracyjne, PIXABAY.COM

Na wszystkich etapach dominowali zawodnicy Kabex-u podkowa Janów. Generalnie wśród kobiet wygrała Angelika Pietrzyk, a mężczyzn Łukasz Dors.

Puchar rozegrany był na terenie sześciu gmin. W całym cyklu wystartowało ponad 1000 zawodników.

Z powiatu kłobuckiego najwyższą lokatę wśród 13 pań zajęła Beata Świtalska z Przystajni, a wśród mężczyzn Bronisław Kasprzak z Wręczycy Wielkiej na pozycji 29-tej.

W kategorii wiekowej 30-39 Beata Świtalska zajęła trzecie miejsce, a Bronisław Kasprzak w kategorii 60+ był drugi, ustępując miejsca Janowi Machowskiemu z klubu Leśne Ludki Żarki.

Następny Puchar rusza na wiosnę przyszłego roku. Zainteresowanie zawodami na terenie kłobuckim jest na razie znacznie mniejsze niż w powiatach ościennych. Wszelkie informacje na temat nordic walking można znaleźć m.in. na stronie chodzezkijami.pl.