Pijany zatrzymany na krajówce – Gazeta Kłobucka
Waleńczów

Pijany zatrzymany na krajówce

Nietrzeźwy za kierownicą został dostrzeżony przez innego uczestnika ruchu drogowego. W takim przypadku nie ma miejsca na solidarność kierowców – zgłoszenie zagrożenia policji to jedyne rozsądne wyjście.
© KPP KŁOBUCK
Pijany zatrzymany na krajówce

POLICJA. Dzięki odpowiedniej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego pijany kierowca został zatrzymany, zanim spowodował wypadek. Miał ponad promil i jechał po drodze krajowej

Informacja o tym, że po drodze krajowej jedzie od strony Częstochowy ford, za którego kierownicą siedzi najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca, trafiła anonimowo tym razem do dzielnicowych: asp. Ilony Barzak i asp. sztab. Krzysztofa Chłąda. Wiadomość taką przekazał inny kierowca, który zauważył podejrzanie zachowujący się na drodze pojazd między Kłobuckiem a Waleńczowem. I postanowi zareagować zgłoszeniem tego faktu, zanim prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca doprowadzi do jakiegoś wypadku. Zgłoszenie trafiło do dyżurnego policji, a sami dzielnicowi skierowali się w rejon ul. Górniczej w Kłobucku. I tak, jeszcze przed Waleńczowem, po kilku minutach zauważyli na drodze opisywane w zgłoszeniu auto.

Kontrola potwierdziła przypuszczenia co do stanu trzeźwości kierowcy forda. Jak wykazało badanie, 48-letni mieszkaniec gminy Opatów, który siedział za kierownicą, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na ruchliwej drodze krajowej stwarzał więc szczególnie duże niebezpieczeństwo.

– Można przypuszczać, że reakcja świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Nieodpowiedzialnego mężczyznę czekają policyjne dochodzenie oraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – podsumowuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Waleńczów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Waleńczów

hyr

Podwyższają diety, a mieszkańcy nie mają wody

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2019
46

Żyją bez wody w kranach. Gmina o nich zapomniała?

Jarosław Jędrysiak5 listopada 2018
potra

Potrąciła rowerzystkę i wjechała do rowu

Jarosław Jędrysiak1 września 2018
vbbv

W dawnej szkole zamieszkają dzieci

Jarosław Jędrysiak26 czerwca 2018
walenczow

Podczas ulewy wypadł z drogi

Jarosław Jędrysiak21 października 2017
10

Poprawki wodociągu

Redakcja23 marca 2017