Pijany zatrzymany na krajówce – Gazeta Kłobucka
Waleńczów

Pijany zatrzymany na krajówce

Nietrzeźwy za kierownicą został dostrzeżony przez innego uczestnika ruchu drogowego. W takim przypadku nie ma miejsca na solidarność kierowców – zgłoszenie zagrożenia policji to jedyne rozsądne wyjście.
© KPP KŁOBUCK
Pijany zatrzymany na krajówce

POLICJA. Dzięki odpowiedniej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego pijany kierowca został zatrzymany, zanim spowodował wypadek. Miał ponad promil i jechał po drodze krajowej

Informacja o tym, że po drodze krajowej jedzie od strony Częstochowy ford, za którego kierownicą siedzi najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca, trafiła anonimowo tym razem do dzielnicowych: asp. Ilony Barzak i asp. sztab. Krzysztofa Chłąda. Wiadomość taką przekazał inny kierowca, który zauważył podejrzanie zachowujący się na drodze pojazd między Kłobuckiem a Waleńczowem. I postanowi zareagować zgłoszeniem tego faktu, zanim prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca doprowadzi do jakiegoś wypadku. Zgłoszenie trafiło do dyżurnego policji, a sami dzielnicowi skierowali się w rejon ul. Górniczej w Kłobucku. I tak, jeszcze przed Waleńczowem, po kilku minutach zauważyli na drodze opisywane w zgłoszeniu auto.

Kontrola potwierdziła przypuszczenia co do stanu trzeźwości kierowcy forda. Jak wykazało badanie, 48-letni mieszkaniec gminy Opatów, który siedział za kierownicą, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Na ruchliwej drodze krajowej stwarzał więc szczególnie duże niebezpieczeństwo.

– Można przypuszczać, że reakcja świadka pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Nieodpowiedzialnego mężczyznę czekają policyjne dochodzenie oraz surowe konsekwencje. Grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – podsumowuje rzecznik kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Waleńczów

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Waleńczów

r1

840 tysięcy, by wreszcie mieli wodę

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2020
kran

Kolejny krok ku wodociągowi na Zakrzewskiej

Jarosław Jędrysiak4 czerwca 2020
K - Będą robić wodociąg na Zakrzewskiej (1664) + fot

Będą robić wodociąg na Zakrzewskiej

Jarosław Jędrysiak19 maja 2020
K - Życzymy 200 lat 1

Życzymy 200 lat!

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2020
K - Motorem w słup (722) + fot

Motorem w słup

Jarosław Jędrysiak3 września 2019
hyr

Podwyższają diety, a mieszkańcy nie mają wody

Jarosław Jędrysiak7 lutego 2019