Gry wcale nie przy urnie – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Gry wcale nie przy urnie

Gralnia odbyła się po raz drugi w MOK-u, w ramach inicjatywy Kuźni Kulturalnej 2.0.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Gry wcale nie przy urnie

WYDARZENIE. Gralnia 2, drugi już Festiwal Gier Planszowych w Kłobucku, odbyła się w wyborczą niedzielę, ale oczywiście z dala od polityki – w zacisznych pomieszczeniach na piętrze kłobuckiego MOK-u

W spotkaniu z grami planszowymi – i nie chodzi tu wcale o staroświeckiego chińczyka, a o nowoczesne gry, wciągające i wymagające myślenia – wzięło udział w sumie 28 osób.

– To raptem o dwie osoby więcej niż w pierwszej edycji Gralni, ale trzeba jednak przyznać, że tym razem więcej z odwiedzających festiwal osób było już zorientowanych w tematyce gier. Nawet potrzeby tłumaczenia reguł gier od A do Z było tym razem mniej i można się już było skupić na szczegółach, na przykład na poradach dotyczących strategii prowadzących do zwycięstwa – mówi nam Marek Hoinkis, który sympatię do gier planszowych pragnie zaszczepić jak najszerszym kręgom kłobucczan. Festiwale gier cieszą się popularnością w dużych miastach. W ośrodkach wielkości naszego Kłobucka na pewno trudniej o szerokie grono zainteresowanych, ale warto nad tym pracować. Dostępność takiej szlachetnej rozrywki na pewno na swój sposób nobilituje nieduże miasto i zbliża je w tym względzie do grona dużych ośrodków.

Organizator Gralni 2 z zadowoleniem odnotowuje każdy krok naprzód. Tym razem np. na festiwal przyszła grupa harcerek wraz z drużynową. Kto wie, może w kolejnej edycji festiwalu jeszcze więcej młodzieży w mundurach zasiądzie przy grach planszowych.

– Pozytywną sprawą jest to, że przychodzą rodzice ze swoimi pociechami. Są świadomi, jak ważny jest w rozwoju dzieci czynny udział rodziców we wspólnych zabawach – dodaje Marek Hoinkis.

W porównaniu z pierwszą Gralnią wzrosła też dostępność gier do wypróbowania. W niedzielę każdy, kto przyszedł, miał do dyspozycji wybrane z prawie 30 tytułów, w tym około połowy zupełnie nowych.

Wspomnijmy na koniec, że Gralnia 2 odbyła się w ramach prowadzonego przez Hoinkisa projektu wchodzącego w skład inicjatywy Kuźni Kulturalnej 2.0. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Sprzedawał podrobione ciuchy na targowisku (1252) + fot2

Sprzedawał podrobione ciuchy na targowisku

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2019
K-Zakrzew-zamknięty-996-WCZEŚNIE

Zakrzew zamknięty!

Jarosław Jędrysiak16 sierpnia 2019
K - Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość (1648) + fot

Samodzielnie sprawdzisz swoją trzeźwość

Jarosław Jędrysiak11 sierpnia 2019
K - Ukradli sprzęt za 80 tys złotych (1918) + fot - REZERWA

Ukradli sprzęt za 80 tys. złotych

Jarosław Jędrysiak10 sierpnia 2019
uczen

Świetne wyniki Dwójki

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2019
K - Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku 1

Dlaczego rozebrali skarpę przy boisku?

Jarosław Jędrysiak3 sierpnia 2019