Gry wcale nie przy urnie – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Gry wcale nie przy urnie

Gralnia odbyła się po raz drugi w MOK-u, w ramach inicjatywy Kuźni Kulturalnej 2.0.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Gry wcale nie przy urnie

WYDARZENIE. Gralnia 2, drugi już Festiwal Gier Planszowych w Kłobucku, odbyła się w wyborczą niedzielę, ale oczywiście z dala od polityki – w zacisznych pomieszczeniach na piętrze kłobuckiego MOK-u

W spotkaniu z grami planszowymi – i nie chodzi tu wcale o staroświeckiego chińczyka, a o nowoczesne gry, wciągające i wymagające myślenia – wzięło udział w sumie 28 osób.

– To raptem o dwie osoby więcej niż w pierwszej edycji Gralni, ale trzeba jednak przyznać, że tym razem więcej z odwiedzających festiwal osób było już zorientowanych w tematyce gier. Nawet potrzeby tłumaczenia reguł gier od A do Z było tym razem mniej i można się już było skupić na szczegółach, na przykład na poradach dotyczących strategii prowadzących do zwycięstwa – mówi nam Marek Hoinkis, który sympatię do gier planszowych pragnie zaszczepić jak najszerszym kręgom kłobucczan. Festiwale gier cieszą się popularnością w dużych miastach. W ośrodkach wielkości naszego Kłobucka na pewno trudniej o szerokie grono zainteresowanych, ale warto nad tym pracować. Dostępność takiej szlachetnej rozrywki na pewno na swój sposób nobilituje nieduże miasto i zbliża je w tym względzie do grona dużych ośrodków.

Organizator Gralni 2 z zadowoleniem odnotowuje każdy krok naprzód. Tym razem np. na festiwal przyszła grupa harcerek wraz z drużynową. Kto wie, może w kolejnej edycji festiwalu jeszcze więcej młodzieży w mundurach zasiądzie przy grach planszowych.

– Pozytywną sprawą jest to, że przychodzą rodzice ze swoimi pociechami. Są świadomi, jak ważny jest w rozwoju dzieci czynny udział rodziców we wspólnych zabawach – dodaje Marek Hoinkis.

W porównaniu z pierwszą Gralnią wzrosła też dostępność gier do wypróbowania. W niedzielę każdy, kto przyszedł, miał do dyspozycji wybrane z prawie 30 tytułów, w tym około połowy zupełnie nowych.

Wspomnijmy na koniec, że Gralnia 2 odbyła się w ramach prowadzonego przez Hoinkisa projektu wchodzącego w skład inicjatywy Kuźni Kulturalnej 2.0. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

gf

Kłobuccy policjanci wracają z L4

Jarosław Jędrysiak21 listopada 2018
yt

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Ewa Chojnacka19 listopada 2018
fdgv

Dzieci poniosą lżejsze tornistry!

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
gff

Dużo do świętowania

Jarosław Jędrysiak17 listopada 2018
ref

Rekord dla Niepodległej

Jarosław Jędrysiak16 listopada 2018
zoz

Ustrzeż się przed rakiem

Jarosław Jędrysiak15 listopada 2018