Gry wcale nie przy urnie – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Gry wcale nie przy urnie

Gralnia odbyła się po raz drugi w MOK-u, w ramach inicjatywy Kuźni Kulturalnej 2.0.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Gry wcale nie przy urnie

WYDARZENIE. Gralnia 2, drugi już Festiwal Gier Planszowych w Kłobucku, odbyła się w wyborczą niedzielę, ale oczywiście z dala od polityki – w zacisznych pomieszczeniach na piętrze kłobuckiego MOK-u

W spotkaniu z grami planszowymi – i nie chodzi tu wcale o staroświeckiego chińczyka, a o nowoczesne gry, wciągające i wymagające myślenia – wzięło udział w sumie 28 osób.

– To raptem o dwie osoby więcej niż w pierwszej edycji Gralni, ale trzeba jednak przyznać, że tym razem więcej z odwiedzających festiwal osób było już zorientowanych w tematyce gier. Nawet potrzeby tłumaczenia reguł gier od A do Z było tym razem mniej i można się już było skupić na szczegółach, na przykład na poradach dotyczących strategii prowadzących do zwycięstwa – mówi nam Marek Hoinkis, który sympatię do gier planszowych pragnie zaszczepić jak najszerszym kręgom kłobucczan. Festiwale gier cieszą się popularnością w dużych miastach. W ośrodkach wielkości naszego Kłobucka na pewno trudniej o szerokie grono zainteresowanych, ale warto nad tym pracować. Dostępność takiej szlachetnej rozrywki na pewno na swój sposób nobilituje nieduże miasto i zbliża je w tym względzie do grona dużych ośrodków.

Organizator Gralni 2 z zadowoleniem odnotowuje każdy krok naprzód. Tym razem np. na festiwal przyszła grupa harcerek wraz z drużynową. Kto wie, może w kolejnej edycji festiwalu jeszcze więcej młodzieży w mundurach zasiądzie przy grach planszowych.

– Pozytywną sprawą jest to, że przychodzą rodzice ze swoimi pociechami. Są świadomi, jak ważny jest w rozwoju dzieci czynny udział rodziców we wspólnych zabawach – dodaje Marek Hoinkis.

W porównaniu z pierwszą Gralnią wzrosła też dostępność gier do wypróbowania. W niedzielę każdy, kto przyszedł, miał do dyspozycji wybrane z prawie 30 tytułów, w tym około połowy zupełnie nowych.

Wspomnijmy na koniec, że Gralnia 2 odbyła się w ramach prowadzonego przez Hoinkisa projektu wchodzącego w skład inicjatywy Kuźni Kulturalnej 2.0. (jar)

GALERIA

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

K - Kto zrobił najlepszy 2

Kto zrobił najlepszy deser?

Jarosław Jędrysiak17 marca 2019
dzienkobiet

Święto kobiet w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
matematyk

Karol matematyk

Jarosław Jędrysiak16 marca 2019
kłobuck

Prezydent Duda pomoże obwodnicy?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019
bankomat

Czemu przenieśli bankomat na ulicę?

Jarosław Jędrysiak11 marca 2019
wfsd

Kłobuck z kołem gospodyń

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019