Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce

Pokaz walk i technik interwencyjnych zaprezentowała młodzież z klasy mundurowej z kłobuckiej Jedynki.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce

SPORT. Po co komu judo? To wyjaśniał w Kłobucku Przemy- sław Matyjaszek, polski olimpijczyk i wicemistrz Europy w judo. Okazuje się, że kto opanuje choć podstawy tej dyscypliny, prawdopodobnie nigdy nie połamie się podczas upadku na śliskim chodniku. A i w sytuacji zagrożenia sobie poradzi

Nie tylko chęć praktycznego zdobycia przydatnych w życiu codziennym umiejętności, które poznaje się podczas każdego treningu judo, może skłaniać do uprawiania tej dyscypliny od najmłodszych lat. Przede wszystkim jest to też atrakcyjna i niebanalna forma zajęć ruchowych, co w przypadku dzieci – dziś nie biegających za piłką, ale przywiązanych do tabletów – jest świetną okazją do tego, aby młody człowiek zachował zdrowie, sprawność i kondycję. Wielu rodziców to rozumie, stąd i zainteresowanie posyłaniem dzieci na treningi sportowe, w tym i na sporty walki. Judo na pewno ma i tę atrakcyjną cechę, że dla celów treningowych pozbawione jest wszelkich elementów technicznych, które mogłyby być niebezpieczne i grozić poważnymi kontuzjami. Zainteresowanie jest więc duże. I pozwoliło ono właśnie na to, by w Kłobucku uruchomić sekcję judo. Od 17 października działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku przy Uczniowskim Klubie Sportowym Orient Kłobuck.

Klub – a personalnie jego prezes Sławomir Jaskuła – ma tu kluczowe zasługi dla powstania nowej sekcji. W poprzednią środę Jaskuła wraz z burmistrzem Jerzym Zakrzewskim, a w obecności przewodniczącej rady Danuty Gosławskiej i dyrektora OSiR-u Jacka Krakowiana, dokonali uroczystego otwarcia sekcji. Część oficjalna była tu odpowiednio zwięzła i treściwa, by jak najwięcej uwagi poświęcić części sportowej.

W ramach pokazów sportowych zaprezentowała się najpierw grupa uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku. Młodzież zademonstrowała m.in. techniki interwencyjne, jak np. uwalnianie się z chwytów, oraz walki w formule grapplingu i MMA z elementaKłobuck Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce mi judo. W pokazie młodzież wspierał trener Michał Kalke. Potem prezentowano najważniejsze tego dnia judo. Tu było trochę gimnastyki w wykonaniu Mateusza Jaskuły i nieco rozgrzewki w wykonaniu maluchów. Głównym daniem był na pewno pokaz w wykonaniu Przemysława Matyjaszka (VI Dan) – dwukrotnego olimpijczyka, zawodnika najlepszego klubu judo w Polsce, Czarnych Bytom, srebrnego i brązowego medalisty mistrzostw Europy, 5. zawodnika mistrzostw świata – oraz Grzegorza Słabiaka (I dan), również zawodnika Czarnych Bytom, obecnego trenera sekcji judo w klubie Orient.

– Myślę, że otwarcie sekcji judo w naszym mieście to kolejny krok w kierunku poszerzenia oferty sportowej dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Chcemy, aby nasz klub miał szeroką ofertę, jeśli chodzi o sporty walki. W planach mamy jeszcze kolejne dyscypliny – zapowiada Sławomir Jaskuła. – Czemu właśnie judo? Jako uczeń trenujący już taekwonddo spotkałem dwukrotnego złotego medalistę igrzysk olimpijskich, Waldemara Legienia. Autograf mam do dziś, choć o zmianie dyscypliny nie było już mowy, a trenowaniem judo zajął się dopiero mój syn. Judo uprawiano już w Kłobucku na przełomie lat 70. i 80. Były nawet rozgrywane zawody. Teraz, otwierając sekcję judo, zaczynamy przywracać tę dyscyplinę naszemu miastu – dodaje prezes. (jar)

GALERIA

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

 1. best hair transplantation turkey

  17 lipca 2019 at 06:50

  I believe everything posted was actually very logical.
  But, what about this? suppose you were to write a awesome headline?

  I ain’t saying your content is not good, however what if you added a headline that grabbed folk’s
  attention? I mean Otwarli sekcję judo w kłobuckiej
  Trójce – Gazeta Kłobucka is a little plain. You ought to look at Yahoo’s front
  page and note how they write article titles to grab
  people to click. You might add a video or a picture
  or two to grab readers excited about what you’ve written. In my opinion, it
  might bring your posts a little livelier. https://lifeasist.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

dezynfekcja3

DEZYNFEKUJEMY GMINĘ KŁOBUCK

Ewa Chojnacka9 kwietnia 2020
raport0904

Gmina Kłobuck – raport 09.04.2020 12:00

Ewa Chojnacka9 kwietnia 2020
1

KOLEJNE WSPARCIE DLA SŁUŻBY ZDROWIA

Ewa Chojnacka8 kwietnia 2020
raport0804

Gmina Kłobuck 08.04.2020 12:00

Ewa Chojnacka8 kwietnia 2020
ceidg

CEIDG – informacje

Ewa Chojnacka8 kwietnia 2020
smieci

Wywóz odpadów

Ewa Chojnacka8 kwietnia 2020