Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce

Pokaz walk i technik interwencyjnych zaprezentowała młodzież z klasy mundurowej z kłobuckiej Jedynki.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce

SPORT. Po co komu judo? To wyjaśniał w Kłobucku Przemy- sław Matyjaszek, polski olimpijczyk i wicemistrz Europy w judo. Okazuje się, że kto opanuje choć podstawy tej dyscypliny, prawdopodobnie nigdy nie połamie się podczas upadku na śliskim chodniku. A i w sytuacji zagrożenia sobie poradzi

Nie tylko chęć praktycznego zdobycia przydatnych w życiu codziennym umiejętności, które poznaje się podczas każdego treningu judo, może skłaniać do uprawiania tej dyscypliny od najmłodszych lat. Przede wszystkim jest to też atrakcyjna i niebanalna forma zajęć ruchowych, co w przypadku dzieci – dziś nie biegających za piłką, ale przywiązanych do tabletów – jest świetną okazją do tego, aby młody człowiek zachował zdrowie, sprawność i kondycję. Wielu rodziców to rozumie, stąd i zainteresowanie posyłaniem dzieci na treningi sportowe, w tym i na sporty walki. Judo na pewno ma i tę atrakcyjną cechę, że dla celów treningowych pozbawione jest wszelkich elementów technicznych, które mogłyby być niebezpieczne i grozić poważnymi kontuzjami. Zainteresowanie jest więc duże. I pozwoliło ono właśnie na to, by w Kłobucku uruchomić sekcję judo. Od 17 października działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Kłobucku przy Uczniowskim Klubie Sportowym Orient Kłobuck.

Klub – a personalnie jego prezes Sławomir Jaskuła – ma tu kluczowe zasługi dla powstania nowej sekcji. W poprzednią środę Jaskuła wraz z burmistrzem Jerzym Zakrzewskim, a w obecności przewodniczącej rady Danuty Gosławskiej i dyrektora OSiR-u Jacka Krakowiana, dokonali uroczystego otwarcia sekcji. Część oficjalna była tu odpowiednio zwięzła i treściwa, by jak najwięcej uwagi poświęcić części sportowej.

W ramach pokazów sportowych zaprezentowała się najpierw grupa uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku. Młodzież zademonstrowała m.in. techniki interwencyjne, jak np. uwalnianie się z chwytów, oraz walki w formule grapplingu i MMA z elementaKłobuck Otwarli sekcję judo w kłobuckiej Trójce mi judo. W pokazie młodzież wspierał trener Michał Kalke. Potem prezentowano najważniejsze tego dnia judo. Tu było trochę gimnastyki w wykonaniu Mateusza Jaskuły i nieco rozgrzewki w wykonaniu maluchów. Głównym daniem był na pewno pokaz w wykonaniu Przemysława Matyjaszka (VI Dan) – dwukrotnego olimpijczyka, zawodnika najlepszego klubu judo w Polsce, Czarnych Bytom, srebrnego i brązowego medalisty mistrzostw Europy, 5. zawodnika mistrzostw świata – oraz Grzegorza Słabiaka (I dan), również zawodnika Czarnych Bytom, obecnego trenera sekcji judo w klubie Orient.

– Myślę, że otwarcie sekcji judo w naszym mieście to kolejny krok w kierunku poszerzenia oferty sportowej dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Chcemy, aby nasz klub miał szeroką ofertę, jeśli chodzi o sporty walki. W planach mamy jeszcze kolejne dyscypliny – zapowiada Sławomir Jaskuła. – Czemu właśnie judo? Jako uczeń trenujący już taekwonddo spotkałem dwukrotnego złotego medalistę igrzysk olimpijskich, Waldemara Legienia. Autograf mam do dziś, choć o zmianie dyscypliny nie było już mowy, a trenowaniem judo zajął się dopiero mój syn. Judo uprawiano już w Kłobucku na przełomie lat 70. i 80. Były nawet rozgrywane zawody. Teraz, otwierając sekcję judo, zaczynamy przywracać tę dyscyplinę naszemu miastu – dodaje prezes. (jar)

GALERIA

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

 1. best hair transplantation turkey

  17 lipca 2019 at 06:50

  I believe everything posted was actually very logical.
  But, what about this? suppose you were to write a awesome headline?

  I ain’t saying your content is not good, however what if you added a headline that grabbed folk’s
  attention? I mean Otwarli sekcję judo w kłobuckiej
  Trójce – Gazeta Kłobucka is a little plain. You ought to look at Yahoo’s front
  page and note how they write article titles to grab
  people to click. You might add a video or a picture
  or two to grab readers excited about what you’ve written. In my opinion, it
  might bring your posts a little livelier. https://lifeasist.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

zakrzewski

Spora farma fotowotaiczna planowana pod miastem

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
walec

Startuje remont Poprzecznej

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
policja0000

Wiózł „na pace” kradzioną… pastę do zębów

Jarosław Jędrysiak28 września 2020
osir

Boisko się spóźni?

Jarosław Jędrysiak27 września 2020
dni_dlugoszowskie_2020_1

Dni Długoszowskie w trudnym roku 2020

Jarosław Jędrysiak27 września 2020
polowazabasen

Dlaczego gmina nie chce już wozić dzieci?

Ewa Chojnacka25 września 2020