Pietrulewicz czy Osiński? – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Pietrulewicz czy Osiński?

Magdalena Pietrulewicz czy Tomasz Osiński. Na kogo w niedzielę postawią mieszkańcy?
Gmina Wręczyca Wielka oraz archiwum prywatne
Pietrulewicz czy Osiński?

POLITYKA. W najbliższą niedzielę mieszkańcy Wręczycy Wielkiej zdecydują, kto przez najbliższe 5 lat będzie rządził w gminie. I o ile pierwsza tura przebiegła w spokojnej atmosferze, o tyle tego samego nie można powiedzieć o tym, co we Wręczycy dzieje się teraz. „Jesteś kłamcą i oszustem” – pisze do jednego z facebookowiczów Tomasz Osiński, a Magdalena Pietrulewicz odwołuje debatę wyborczą, do której miało dojść, nazywając ją „farsą”

We Wręczycy rewolucja. Po ponad 40 latach ze stanowiska odchodzi najdłużej urzędujący wójt w Polsce – Henryk Krawczyk, utożsamiany z SLD. Nie dziwi więc fakt, że w gminie ogromne poruszenie, bo w najbliższą niedzielę – dogrywka. O fotel nowego wójta powalczą Tomasz Osiński z Puszczewa i Magdalena Pietrulewicz z Wręczycy. Choć oboje są młodzi, to we Wręczycy słychać głosy, że Osiński to kontynuacja starego, a Pietrulewicz to powiew nowości, który chce „kruszyć beton”. Okazuje się, że w wybory zaangażowała się niemal cała gmina. Po domach chodzą strażacy, namawiając do oddania głosu na Osińskiego, znani w gminie i powiecie podpisują się pod poparciem dla Pietrulewicz. W minioną sobotę miała odbyć się debata pomiędzy kandydatami. W ostatnim momencie Pietrulewicz się wycofała. Powód?

– Skoro pana Osińskiego oficjalnie popiera radna Anita Toborek z koła „Aktywni” – organizatora debaty – to deklaracja niezależności jej organizacji jest po prostu farsą – mówi rozczarowana Pietrulewicz, która dodaje, że pytania kierowane do Tomasza Osińskiego w zasadzie nie wnosiły żadnych konkretów ani nie poruszały naprawdę istotnych dla gminy spraw, tj. obniżenia zadłużenia, kanalizacji, która obejmuje obecnie tylko 40 procent mieszkańców, czy źródła pozyskiwania funduszy unijnych – z jej punktu widzenia bardzo istotnych. Tomasz Osiński odpiera zarzuty swojej kontrkandydatki, mówiąc, że debata była z Pietrulewicz dokładnie omówiona dzień wcześniej i że przystał na wszystkie jej warunki. Natomiast samą organizację debaty przez Roberta Brosia uważa za sprawę normalną i nie widzi w tym żadnego konfliktu interesów.

– Pan Broś uzyskał trzeci wynik w wyborach na wójta i chciał dać mieszkańcom lepiej poznać oboje kandydatów, którzy ubiegają się o to stanowisko. To nie ja byłem organizatorem tej debaty – mówi Osiński, który dodaje, że on debaty z Pietrulewicz się nie boi i gotów był spotkać się z nią w każdym innym miejscu i czasie.

Pomimo kolejnych, całkiem rzeczowych spotkań z mieszkańcami, organizowanych przez Magdalenę Pietrulewicz, wylała się na nią fala hejtu. I choć kandydatka wydaje się dalej robić swoje i nie przejmować się tym, to jednak słychać rozczarowanie w jej głosie.

– Wciąż dochodzą mnie różne informacje na mój temat. Nie chcę jednak wdawać się w dyskusje na niemerytoryczne sprawy. Chcę przekonać ludzi do siebie przede wszystkim swoją osobą i programem, a nie krytyką i osłabianiem przeciwników – mówi Pietrulewicz.

– Nie usuwam niepochlebnych komentarzy ze swojego profilu, bo uważam, że jeśli zdecydowałam się wystartować w wyborach, to każdy może tu napisać swoje zdanie, podobnie jak nie oczerniam innych. Liczyłam na uczciwą kampanię, w której każdy z nas będzie prezentował swoją osobę, a nie próbował zdyskredytować drugą stronę – dodaje. Zrezygnowania i braku pewności siebie nie wyczuwa się za to u kontrkandydata Pietrulewicz. Tomasz Osiński wdał się w minionym tygodniu w dyskusję z jednym z użytkowników Facebooka. Napisał mu: „Jesteś kłamcą i oszustem”. Wpis wzbudził oburzenie wśród internautów. Osiński twierdzi jednak, że była to odpowiedź na nieprawdziwe wpisy z fikcyjnego konta o tym, jakoby kandydat na wójta miał usuwać niesprzyjające mu komentarze. (red.)

2 komentarze

2 Komentarze

 1. sierra wellness

  2 czerwca 2019 at 14:10

  This article will assist the internet users for
  setting up new weblog or even a weblog from start to end.

 2. Мужской блог

  10 kwietnia 2019 at 15:11

  Wonderful blog you have here but I was wanting to know if you knew of any forums that cover the
  same topics talked about here? I’d really love to be a
  part of online community where I can get comments from other knowledgeable people
  that share the same interest. If you have any
  suggestions, please let me know. Thanks!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

kasa

Niektórzy radni z Wręczycy sporo odłożyli

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2019
handel

60-latka handlowała tytoniem bez akcyzy

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2019
wfe

Co ze starym przedszkolem?

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
das

Jak postępować wobec przemocy?

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019
kuba

Kuba Błaszczykowski honorowym obywatelem Wręczycy Wielkiej

Stanisław Wrzesiński25 maja 2019
straz

Ile interwencji mieli strażacy z gminnych OSP?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2019