Pięć medali wojowników z Kłobucka – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Pięć medali wojowników z Kłobucka

Kłobuccy Wojownicy z trenerem Arturem Osuchowskim podczas Pucharu Europy w Taekwon-do ITF w rumuńskim Sibiu.
ARCHIWUM WŁASNE KS WOJOWNIK KŁOBUCK

TAEKWON-DO ITF. Reprezentanci Wojownika Kłobuck przywieźli pięć medali z odbywającego się w rumuńskim Sibiu Pucharu Europy Seniorów i Juniorów. Dziesięcioosobowa ekipa (3 seniorów i 7 juniorów) podopiecznych Artura Osuchowskiego wywalczyła dwa złota i trzy brązowe medale

W Pucharze Europy, w którym uczestniczyła rekordowa liczba 930 zawodników z 27 krajów, złote medale wśród juniorów zdobyli Kinga Kantor (walki do 65 kg) oraz aktualny mistrz Polski, Arkadiusz Słomian (walki do 75 kg). Brązowe medale wywalczyli Dawid Gałuszka (walki do 62 kg) i Mateusz Pawłowski (walki 56 kg) oraz klubowa drużyna w walkach drużynowych juniorów tzw. kolorowych pasów. Piąte miejsce w walach juniorów do 68 kg zajął Kacper Sas. W klasyfikacji punktowej juniorów Pucharu Europy kłobuccy wojownicy (Arkadiusz Słomian, Dawid Gałuszka, Mateusz Pawłowski) uplasowali się na wysokim ósmym miejscu. W Pucharze Europy – czwartej po Mistrzostwach Europy i Świata oraz Pucharze Świata międzynarodowej prestiżowej imprezie – wśród seniorów ponadto startowali: Damian Wolny, Hubert Gloc i Kacper Psuj, a w wśród juniorów: Zuzanna Tomczyk i Maciej Frydrych. (Sas)