Śpiewali o Ojczyźnie – Gazeta Kłobucka
Rębielice Królewskie

Śpiewali o Ojczyźnie

Konkurs miał bardzo dużą liczbę uczestników. Na zdjęciu mamy ledwie część spośród nich.
SZKOŁA W RĘBIELICACH KRÓLEWSKICH
Śpiewali o Ojczyźnie

KONKURS. W Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rębielicach Królewskich odbył się I Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Konkurs miał spory zasięg, a świadczy o tym liczba jego uczestników: aż 162 uczniów i przedszkolaków ze wszystkich placówek na terenie gminy Popów. Żeby rywalizacja była sprawiedliwa, a wyniki porównywalne, uczestników podzielono tu na 4 kategorie wiekowe. Ocenę pozostawiono z kolei jury, któremu przewodniczył fachowo muzyk i kapelmistrz Łukasz Kędziora.

Sędziowie nie mieli tu łatwego zadania, bo uczestnicy dobrze się do konkursu przygotowali. Ponieważ jednak regulamin do tego zobowiązywał, wskazano zdobywców kluczowych miejsc. I tak wśród przedszkolaków pierwszą lokatę wyśpiewały dla siebie dzieci z przedszkoli w Popowie i w Rębielicach Królewskich. Lokata była tu oczywiście równorzędna dla obu przedszkolnych reprezentacji. Jeśli chodzi o solistów, to jury wskazało tu ex aequo Hanię Kowalską i Polę Olszewską. Wśród uczniów klas młodszych wygrał zespół Promyczki z Rębielic Królewskich. A solowo wskazano dwa pierwsze miejsca – Zosi Kowalskiej i Mai Bezulskiej. Z kolei w grupie najstarszej, gdzie z patriotycznym repertuarem mierzyli się uczniowie najstarszych klas podstawówki i gimnazjaliści, wygrał zespół z Popowa, a solo – Natalia Ślusarczyk.

– Cały koncert patriotyczny cechował podniosły nastrój, a występy młodych piosenkarzy nie raz porywały publiczność do wspólnego śpiewu. Dodatkowymi walorami były wyjątkowe stroje wielu uczestników prezentujące umundurowanie wojskowe oraz stroje regionalne – komentuje Magdalena Kudła, nauczycielka szkoły w Rębielicach Królewskich.

Dla uczestników były dyplomy, a także słodki poczęstunek. Nagrody wręczono zaś podczas uroczystych obchodów niepodległościowych na placu przed urzędem gminy w Zawadach. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Rębielice Królewskie

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Rębielice Królewskie

pedzel-remont

Finisz remontu ośrodka

Jarosław Jędrysiak8 maja 2020
osrodek-zdrowia

Zamknęli ośrodek. Koronawirus?

Jarosław Jędrysiak24 marca 2020
podpalił butlę

Podpalił butlę z gazem

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2020
hustawka

Zbudują plac zabaw przy szkole

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2019
smieci

Kto wywalił śmieci do kamieniołomu?

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2019
217-660x400

Siłowania w wysokiej trawie

Jarosław Jędrysiak16 października 2017