Szykują remonty ulic – Gazeta Kłobucka
Złochowice, Wilkowiecko, Iwanowice

Szykują remonty ulic

Jakie plany ma starostwo dla dróg na terenie gminy Opatów? Niedługo okaże się, czy po wyborach pozostaną one aktualne.
Szykują remonty ulic

DROGI. Drogi powiatowe i droga krajowa – mieszkańcy mają tu konkretne oczekiwania co do koniecznych przebudów. Jakie są plany w tym zakresie?

– Sporządzana jest dokumentacja na przebudowę drogi powiatowej – ulicy Długiej w Złochowicach, która jest w bardzo złym stanie – komunikuje starosta Henryk Kiepura.

Na terenie gminy Opatów powiat wstępnie planuje także opracowanie dokumentacji na przebudowę również mocno zniszczonej drogi między Wilkowieckiem i Mokrą.

Podczas wizyty starosty na sesji rady gminy w Opatowie zgłaszano też (radny Ślusarczyk) potrzebę uwzględnienia w planie remontów drogi powiatowej z Iwanowic (od drogi krajowej) do Zwierzyńca.

– Ta droga jest już bardzo zniszczona. To tylko dwa kilometry. Proszę ją też włączyć do projektowania – apelował podczas obrad radny.

– Może się uda włączyć do budżetu na przyszły rok sporządzenie dokumentacji także dla tej drogi – odparł starosta.

W międzyczasie odbyły się wybory. Przed nami formowanie się obozu władzy w powiecie. Jeśli zachowa ją PSL – można będzie wkrótce domagać się realizacji zapowiedzi, które w tej sprawie padły jeszcze przed głosowaniem powszechnym.

Przy okazji tematyki drogowej zainteresowanie budziła w Opatowie także sama droga krajowa. Dopytywano starostę, czy powiat ma informacje o planach dalszej przebudowy krajówki. Jak powszechnie wiadomo, ostatni solidnie remontowany odcinek kończy się tu na terenie gminy Opatów, natomiast jednym z miejsc, które z pewnością wymagałyby przeprojektowania i poprawy bezpieczeństwa, jest rejon skrzyżowania krajówki ze wspomnianą drogą do Zwierzyńca i – w drugą stronę – do Iwanowic. Tragiczny wypadek, do którego doszło w tym miejscu, jest jeszcze mocno w pamięci ludzi. Wówczas o potrzebie poprawy bezpieczeństwa mówiono nawet w audycji telewizyjnej. Do dziś zasadnicze zmiany jednak nie nastąpiły. I, jak w Opatowie informował starosta Kiepura, powiat nie posiada żadnych informacji, czy dalszy ciąg przebudowy krajówki rzeczywiście tu nastąpi.

– Zwracaliśmy się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad pisemnie. Określano, że są plany dotyczące roku 2019. Nie mamy wpływu na decyzje GDDKiA. Możemy jedynie o te decyzje pytać – stwierdził Kiepura. (jar)

3 komentarze

3 Komentarze

 1. AlkaTone Keto

  6 marca 2020 at 20:23

  Thanks for this amazing post. Would you like
  to understand about Alkatone keto diet plan? Well this new keto weight-loss supplement is helping countless people to get their preferred weight in short span of time.

  You might like to attempt Alkatone Diet as they are running restricted
  time deals and free shipping. https://justpaste.it/2zy3y

 2. 룰렛사이트

  5 maja 2019 at 03:47

  In this way, customers will have an excellent possibility to get familiarize
  while using sports they selected from your massive amount sports lists offered by the company.
  These may even be thought to be a perk for conducting a thing like that of an plastic card application. Certain bookies
  will tie in complimentary bonuses in other areas of their site. https://duthel.org/roulette/

 3. Vicente

  16 listopada 2018 at 07:03

  Que nem ganhar dinheiro com milhas aéreas. http://sk-ks.com/parts/m_bbs/yybbs.cgi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Złochowice, Wilkowiecko, Iwanowice

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Złochowice, Wilkowiecko, Iwanowice