Gdzie chodnik ważniejszy? – Gazeta Kłobucka
Zwierzyniec, Opatów, Waleńczów

Gdzie chodnik ważniejszy?

Kiedy powstanie chodnik w Zwierzyńcu Pierwszym?
WIKIPEDIA.PL
Gdzie chodnik ważniejszy?

PROBLEM. Braki chodników bulwersują mieszkańców wielu miejscowości. Dla bezpieczeństwa chodniki powinny być powszechnie dostępne, a nie są – i ciągle jest walka o to, gdzie budować je w pierwszej kolejności. Jak ostatnio w gminie Opatów

– Dlaczego w procencie odrzuconych inwestycji znajduje się chodnik przy ul. Jasnej w Zwierzyńcu Pierwszym? Nie realizujecie go od trzech lat. To zagraża bezpieczeństwu. Sołectwo zakupiło kostkę, a wy robicie sobie kpiny – ocenił na sesji w Opatowie radny Andrzej Zalski.

– W pana miejscowości realizujemy inwestycję wspólną za ponad 3 miliony złotych – odpowiadał na bieżąco Henryk Kiepura. – Mamy ograniczone środki finansowe. Ponieważ po likwidacji gimnazjum szkoła w Opatowie została przeniesiona do jego budynku i dzieci z całego Opatowa chodzą tam, postanowiliśmy wybrać jako priorytet ten chodnik, około 300-metrowy, od ulicy Kościuszki w kierunku do Wilkowiecka – dodał.

Zalskiego odpowiedź nie usatysfakcjonowała. Zauważył, że przez 3 lata w Zwierzyńcu zrobiono tylko 103 metry chodnika. Pytał więc, czy mieszkańcy Zwierzyńca mają być bardziej narażeni na niebezpieczeństwo niż mieszkańcy innych miejscowości.

– Wybrał pan bezpieczeństwo mieszkańców Waleńczowa [chodzi o Opatów – przyp. red.]. Ja nic przeciw nim nie mam, im też się ono należy. Domagam się jednak zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców Zwierzyńca – stwierdził Zalski.

Swoją drogą także w Waleńczowie mają swoją chodnikową potrzebę. W okresie Wszystkich Świętych na pewno da ona o sobie znać. Tu brakuje chodnika między drogą krajową a położonym w pewnym oddaleniu od zabudowy wsi cmentarzem przy drodze do Złochowic. Dodatkowo przy tej ulicy pojawiają się też kolejne domy. A jeździ się tu, jak skądinąd wiadomo, szybko. Może być niebezpiecznie. Czyli i tu pieszym bardzo by się przydał chodnik. I tu jest to droga powiatowa. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Gość

    9 listopada 2018 at 02:45

    brak chodników czy ścieżek Rowerowych także między Wręczycą a Kalej
    na drodze śmierci 494 droga wojewódzka .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zwierzyniec, Opatów, Waleńczów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Zwierzyniec, Opatów, Waleńczów