Tumany kurzu na Wspólnej – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Tumany kurzu na Wspólnej

Trafiliśmy tu akurat po deszczu – ale łatwo sobie wyobrazić, że w okresach suszy utwardzona kamieniem droga może pylić. Zwłaszcza że nie tak dawno kopano tu pod kanalizację i drogę trzeba było odtwarzać.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Tumany kurzu na Wspólnej

NASZE INTERWENCJE. Mieszkańcy Wspólnej skarżą się na kurz, który unosi się na całej ulicy. Problem powstał po tym, jak wybudowano tu kanalizację i położono na drogę nową nawierzchnię. Czy przyczyną pylenia jest kiepskiej jakości materiał, z którego ją wykonano?

– Na naszej ulicy została zbudowana kanalizacja. Po tej budowie na drodze jest nawierzchnia z tłucznia wapiennego. Wcześniej też taka tu była, ale z tej obecnej strasznie się kurzy. Co to w ogóle za materiał? – irytuje się nasz rozmówca.

Z pytaniami czytelnika kierujemy się do magistratu. Konkretnie do burmistrza.

– Znam ten problem z kurzem bardzo dobrze, bo sam czasem jeżdżę po tej ulicy na rowerze. To fakt, że jak przejedzie auto, to podnosi się tuman kurzu – przyznaje Jerzy Zakrzewski. – Ale chciałbym zaznaczyć, że podobny problem z kurzem jest na wszystkich drogach, które wykonane są z tego samego materiału, nie tylko na Wspólnej – dodaje.

Burmistrz bierze pod uwagę możliwość stosowania na drogach materiałów, które w mniejszym stopniu będą powodować pylenie. Ale to nie jest raczej rozwiązanie do zastosowania od ręki i wszędzie. Co do samej Wspólnej – w najbliższym czasie nie da się tu zrobić za wiele.

– Droga jest po budowie kanalizacji i przez wykonawcę została przywrócona do stanu, który umożliwia przejezdność. Jednocześnie naruszenie stabilnego gruntu podczas wykopów pod inwestycję sprawia, że to wszystko jeszcze stopniowo siada. Mogą się pojawiać obniżenia nawierzchni, które będą wymagały uzupełnienia – mówi Zakrzewski.

Burmistrz dodaje, że rozwiązania docelowe to tu odleglejsza perspektywa i nie jest możliwe dziś, by określić, jaka konkretnie. Na pewno po budowie kanalizacji grunt musi się ostatecznie ustabilizować, zagęścić. Dochodzi jeszcze to, na co pewnie zwróci uwagę reszta mieszkańców gminy. Miejsc do inwestowania jest wiele. Jeśli gdzieś powstaje kanalizacja, czasem trzeba odczekać na kolejną inwestycję w tej samej lokalizacji. Na przykład na drogę. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

 1. teen porn

  7 sierpnia 2019 at 14:31

  Download Free Brazil Sex Videos

 2. 柏木由紀

  6 grudnia 2018 at 22:23

  If some one wants to be updated with most up-to-date technologies
  therefore he must be pay a quick visit this web site and be up to date all the time.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

częstochowska dalej-kiepura

Zamkowa i kłopoty z prądem

Jarosław Jędrysiak22 stycznia 2020
płacimy tylko

Płacimy tylko za swoje śmieci?

Jarosław Jędrysiak21 stycznia 2020
aleksander tokarz

W mieście źle parkują?

Jarosław Jędrysiak19 stycznia 2020
butelki-plastik

Nie będą przetwarzać tworzyw

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020
sylwia miland

Oddział dziecięcy z nową szefową

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2020
będzie centrum

Będzie kolejne centrum logistyczne?

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2020