6 rannych, 3 wypadki, 13 kolizji – Gazeta Kłobucka
Powiat

6 rannych, 3 wypadki, 13 kolizji

W czasie policyjnej akcji „Znicz 2018”, która trwała od 6. rano w przeddzień Wszystkich Świętych aż do 6. rano w poniedziałek 5 listopada, na terenie naszego powiatu doszło do aż 3 wypadków i 13 kolizji drogowych.
6 rannych, 3 wypadki, 13 kolizji

POLICJA. Policyjna akcja „Znicz” rusza zawsze w okolicy Wszystkich Świętych. I choć nie można powiedzieć, że w dniach bliskich tegorocznego święta policjanta dało się zobaczyć na każdym rogu, to drogówka w szeregu przypadków okazała się skuteczna w przywoływaniu do porządku szczególnie opornych

Kto w okresie Wszystkich Świętych miał okazję jeździć samochodem dalej niż tylko z domu na najbliższy cmentarz i z powrotem, ten wie, że wszędzie na drogach aut było po prostu więcej niż zwykle. Większość kierowców jechała ostrożnie, ale – niestety – nie wszyscy. W czasie policyjnej akcji „Znicz 2018”, która trwała od 6. rano w przeddzień Wszystkich Świętych aż do 6. rano w poniedziałek 5 listopada, na terenie naszego powiatu doszło do aż 3 wypadków i 13 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie zginął na naszych drogach. Sześć osób odniosło obrażenia ciała. Nie wszyscy na serio wzięli potrzebę zachowania szczególnej ostrożności. Ale najgorsze, że zdarzyli się i tacy, którzy wszelką ostrożność i zdrowy rozsądek zgubili gdzieś zupełnie.
– W czasie akcji „Znicz” mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazali się nietrzeźwi kierowcy daewoo matiza oraz peugeota 206. Obaj spowodowali wypadki, będąc pod silnym działaniem alkoholu – informuje oficer prasowy kłobuckiej policji, mł. asp. Kamil Raczyński.

Jechali kompletnie pijani
Pierwszego listopada tuż przed godz. 11. na ul. Głównej w Kalei prowadzący daewoo matiza 32-latek z Przystajni nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w bramę wjazdową jednej z posesji. Z dostosowaniem prędkości mógł mieć problem, bo – jak wykazało badanie – był kompletnie pijany. Miał – uwaga – ponad 3 promile. I kierowca, i wieziony przez niego 33-letni pasażer odnieśli w tym wypadku obrażenia ciała i trafili do szpitala w Częstochowie.
Trzeciego listopada po godz. 17. na ul. Powstańców Śląskich w Przystajni 24-letni kierowca peugeota 206 wjechał w tył volkswagena transportera. I tu zagrał swą rolę alkohol. 24-latek miał prawie 3 promile. Do tego nie jechał sam, a wiózł 3 inne osoby. Cała czwórka jadących peugeotem trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Przy czym kierowca volkswagena był całkiem trzeźwy. Jemu nic się nie stało.
– Na nieodpowiedzialnych kierowców czekają teraz surowe konsekwencje. Muszą liczyć się z wysokimi grzywnami, kilkuletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet karą więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd – podsumowuje Raczyński. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

 1. www.nodho.org

  16 listopada 2018 at 00:25

  In case if positive aand negative connections plus the amplifier off the drivers aren’t connected in phase collectively,
  the loudspeaker will create a wrong sound wave plus a mistake will take place
  every time a common signal is distributed towards thee speakers.

  Many will also incorporate detours and advise
  motorists involving more slowly traffic which in turn could
  possibly be prevented by way with the options function. Generally the patients who’ve got
  the artificial heart valves, pacemakers,artificial limbs and metallic joint prostheses,
  implanted nerve stimulators, tooth implants are needed to inform thwir
  physicians regarding thgeir surgical operations so that the physician will get ways to attain the best images
  without distortion.

 2. Graf - Cad

  14 listopada 2018 at 01:00

  Trudno się dziwić , w końcu pijak też zwierzę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat

migrena

Jak nie ulec zaczadzeniu?

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2018
gh

Dzielą stołki. Walczą o władzę

Jarosław Jędrysiak19 listopada 2018
gfj

Drogówka dostała nowy wóz

Jarosław Jędrysiak18 listopada 2018
56

Zjadamy ścieki z kanalizacji?

Jarosław Jędrysiak14 listopada 2018
fdf

Coraz chętniej chodzimy na wybory

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2018
taranowal

Taranował auta na drodze. Trafił za kraty

Jarosław Jędrysiak3 listopada 2018