Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń – Gazeta Kłobucka
Powiat, A-klasa

Skuteczna pogoń Płomienia Przystajń

W 92. minucie piątą, a zarazem zwycięską bramkę dla Płomienia Przystajń w wygranym 5:4 (1:4) spotkaniu z Pokojem Sadów strzela Piotra Matyja (z numerem 7).
©Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. Najlepszym potwierdzeniem starej piłkarskiej prawdy „dopóki piłka w grze, każdy wynik jest możliwy” jest końcowy wynik niedzielnego meczu A-klasy lublinieckiej, w którym Płomień Przystajń, przegrywający po zaledwie 26. minutach (cztery gole Mateusza Rokosy) 0:4, ostatecznie 5:4 (1:4) pokonał Pokój Sadów

Dla Płomienia dwie bramki zdobył Przemysław Sadziak, kontaktową Mariusz Brzęczek, a dwie najważniejsze grający trener Dariusz Szczepaniak (wyrównującą w 89. Minucie) oraz Piotr Matyja (zwycięską w drugiej minucie doliczonego czasu gry), który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

W A-klasie częstochowskiej podopieczni Łukasza Pilarza zrobili piłkarski prezent nowemu wójtowi gminy Popów, Janowi Kowalikowi (zarazem prezesowi Liswarty) w postaci wyjazdowej wygranej 1:0 w powiatowych derbach z Sokołem Wręczyca Wielka (zwycięski gol Piotra Góry w 40. minucie). Prowadzący w tabeli Lot Konopiska 5:1 (2:1) pokonał w Libidzy miejscowych Błękitnych dla których honorową bramkę strzelił Michał Bugaj. Dla Lotu trzy gole zdobył Mariusz Figzał, a dwa Przemysław Nawizowski. Nie odbyło się spotkanie pomiędzy Victorią Częstochowa a Płomieniem Kuźnica Marianowa, gdyż gospodarze nie przygotowali na czas boiska (brak wytyczonych widocznych linii). W grupie II liderująca Unia Rędziny, która rozgromiła Dąbrowiankę Dąbrowa Zielona aż 11:0 (w tym pięć bramek Dariusza Załęckiego, znanego z występów m.in. w KS-ie Panki), ma 5-punktową przewagę nad Czarnymi starcza (6:3 z Jurą Niegowa).

W A-klasie częstochowskiej do zakończenia rundy jesiennej pozostała jeszcze do rozegrania najbliższa, XIII kolejka oraz zalegle spotkania II kolejki (17-18.11.).

W Podokręgu Lubliniec, w mających wieloletnią tradycję międzypowiatowych derbach, Błękitni Herby 3:0 (1:0) wygrali z Huraganem Jezioro. Rywalizujące kluby łączy postać nieżyjącego prezesa Huraganu, a zarazem mieszkańca Herbów, Romana Janickiego, czy kilku zawodników grających w przeszłości oraz obecnie w obydwu sąsiadujących miejscowościach (m.in. Piotr Syrek). W tabeli z czteropunktową przewagą nad Spartą II Lubliniec prowadzi Jedność Boronów, która 6:0 (3:0) pokonała Spartę Tworóg. W XIII, a zarazem ostatniej kolejce rundy jesiennej, w sobotę (10.11., 13.00) dziesiąty w tabeli Huragan Jezioro zmierzy się z ostatnim Żwirexem Hadra, a zajmujący siódmą pozycję Płomień Przystajń spotka się w Ciasnej z Promieniem Glinica.

A-klasa, grupa I

Pozostałe wyniki (XII kolejka): UKS Orlik BlachowniaNaprzód Ostrowy 1:2 (Łukasz Leśniczek; Marcin Kotyl, samobójcza-Paweł Śledziona), Płomień Czarny Las-Grom Miedźno 4:2 (Tomasz Stefański, Damian Wolski, Przemysław Hyra, Łukasz Kubica; Sylwester Mietkiewicz, Przemysław Lis), Grom Cykarzew-Alkas Aleksandria 5:1 (Michał Kiwacz-3, Tomasz Kutak, Tomasz Jarczok; Janusz Bryła), UKS Ajaks Częstochowa-Oksza Łobodno 2:1 (Kamil Jaros, Józef Chmielewski; Mariusz Szleper).

XIII kolejka (10.11., 13.00): Miedźno-Sokół, Popów-Orlik, Naprzód-Victoria, Oksza-Cykarzew, Kuźnica Marianowa-Błękitni, Alkas-Czarny Las, Lot-Ajaks.