W poniedziałek mamy wolne – Gazeta Kłobucka
Kraj

W poniedziałek mamy wolne

Święto Niepodległosci przypada na niedzielę, więc posłowie, głównie z partii rządzącej, chcą nam dać – jak można uznać – swobodę hucznego świętowania tej rocznicy.
W poniedziałek mamy wolne

PRACA. Dostaliśmy swego rodzaju prezent na 100-lecie niepodległości. Decyzją sejmu 12 listopada nie pójdziemy do pracy

Wszystkim wiadomo, że tym roku 11 listopada obchodzić będziemy stulecie niepodległości. Święto przypada na niedzielę, więc posłowie, głównie z partii rządzącej, chcą nam dać – jak można uznać – swobodę hucznego świętowania tej rocznicy. Stąd i przyjęta 24 października ustawa, mocą której 12 listopada tego roku został ustanowiony dniem wolnym od pracy.

Nie dla wszystkich jednak będzie to dzień wolny od pracy. Niewiele skorzysta tu służba zdrowia, bo zapisani wcześniej na 12 listopada pacjenci będą, zgodnie z wprowadzającą dzień wolny ustawą, przyjmowani według zaplanowanej kolejności. Czynne mają być też te apteki, które rady powiatu zobowiązały do świadczenia usług w dni wolne od pracy. Sejm zdecydował też, że dla pracowników handlu będzie to zwykły dzień roboczy – a sklepy mają być czynne jak w dzień powszedni. To ostatnie zakwestionował jednak senat – który własną poprawką zniósł ten artykuł, czyniąc tym samym 12 listopada dniem niehandlowym. Nad poprawką senatu posłowie mogli pochylić się w końcu tego tygodnia, więc losy wolnego dla pracowników handlu nie były jeszcze znane w chwili, gdy zamykaliśmy niniejszy numer gazety.

Oczywiście 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy tylko w tym roku. Za rok będzie to już całkiem zwykły dzień powszedni, w którym normalnie pójdziemy do pracy. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kraj

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kraj

sda

Od 13 lat ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości

Piotr Wiewióra26 lipca 2017
paliwo

Zapłacimy 25 gr więcej za litr paliwa?

Piotr Wiewióra12 lipca 2017
market

Sposób na czynne sklepy w niedzielę?

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2017
nowe

Policjanci jak żołnierze. Mają nosić furażerki

Piotr Wiewióra28 czerwca 2017
4

Wytniesz drzewo bez pozwolenia

Redakcja19 grudnia 2016
3

30 milionów dla „Lewego”

Redakcja19 grudnia 2016