Młodzi dla Niepodległej – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Młodzi dla Niepodległej

Uroczystości towarzyszył koncert „Młodzi dla Niepodległej”, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z 15 szkół.
MATERIAŁY PRASOWE
Młodzi dla Niepodległej

WYDARZENIE. W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyły się „Zaduszki Katyńskie”, w czasie których miała miejsce promocja tomiku zawierającego prace wyróżnione w wojewódzkim konkursie historyczno-Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, organizowanym od 9 lat przez europoseł Jadwigę Wiśniewską. Publiczność zachwyciła się spektaklem muzycznym wystawionym przez utalentowaną młodzież, m.in. Ewę Trzepiórę z III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego przy Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku

Otwierając spotkanie gospodarz „Zaduszek Katyńskich”, Jadwiga Wiśniewska, podkreślała, że książka jest kolejnym dowodem na to, iż dla młodych ludzi prawda jest wartością, z której nigdy nie wolno zrezygnować. Na symbolikę dnia, w którym odbywało się wydarzenie, wskazywał Przeor Jasnej Góry, ojciec Marian Waligóra.

– Dziś jest Dzień Zaduszny. To nieprzypadkowo ten konkurs ma swoje zwieńczenie w tym dniu, kiedy my, ludzie wierzący, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, modlimy się za tych, którzy od nas odeszli. Chcemy dzisiejszą obecnością w tym miejscu, udziałem w wydarzeniu rozstrzygnięcia konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” również pamiętać w modlitwie o tych, którzy oddali za nas, za swoją ojczyznę swoje życie. Nie wahali się, złożyli na ołtarzu ojczyzny swoje serca – mówił ojciec Marian Waligóra.

Uroczystości towarzyszył koncert „Młodzi dla Niepodległej”, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z 15 szkół, których przedstawiciele wygrywali w poprzednich edycjach konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

Na uroczystości obecni byli samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, duchowieństwa, posłowie z naszego regionu, a przede wszystkim licznie zgromadzeni mieszkańcy województwa śląskiego. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

gk_46

TEST

Ewa Chojnacka15 listopada 2019
gaz

Gazociąg dotrze do gminy Opatów

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2019
K - Do 11,5 tony bez zezwoleń (1970) + fot

Do 11,5 tony bez zezwoleń

Jarosław Jędrysiak19 sierpnia 2019
rek

Śmieci muszą być droższe

Jarosław Jędrysiak3 marca 2019
hg

Rzeka może zalewać działki

Jarosław Jędrysiak10 stycznia 2019
tu

Nowa rada pod nowym kierownictwem

Jarosław Jędrysiak25 listopada 2018