Młodzi dla Niepodległej – Gazeta Kłobucka
Bez kategorii

Młodzi dla Niepodległej

Uroczystości towarzyszył koncert „Młodzi dla Niepodległej”, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z 15 szkół.
MATERIAŁY PRASOWE
Młodzi dla Niepodległej

WYDARZENIE. W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbyły się „Zaduszki Katyńskie”, w czasie których miała miejsce promocja tomiku zawierającego prace wyróżnione w wojewódzkim konkursie historyczno-Literackim „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, organizowanym od 9 lat przez europoseł Jadwigę Wiśniewską. Publiczność zachwyciła się spektaklem muzycznym wystawionym przez utalentowaną młodzież, m.in. Ewę Trzepiórę z III Liceum Ogólnokształcącego im. K. Kosińskiego przy Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku

Otwierając spotkanie gospodarz „Zaduszek Katyńskich”, Jadwiga Wiśniewska, podkreślała, że książka jest kolejnym dowodem na to, iż dla młodych ludzi prawda jest wartością, z której nigdy nie wolno zrezygnować. Na symbolikę dnia, w którym odbywało się wydarzenie, wskazywał Przeor Jasnej Góry, ojciec Marian Waligóra.

– Dziś jest Dzień Zaduszny. To nieprzypadkowo ten konkurs ma swoje zwieńczenie w tym dniu, kiedy my, ludzie wierzący, wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, modlimy się za tych, którzy od nas odeszli. Chcemy dzisiejszą obecnością w tym miejscu, udziałem w wydarzeniu rozstrzygnięcia konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” również pamiętać w modlitwie o tych, którzy oddali za nas, za swoją ojczyznę swoje życie. Nie wahali się, złożyli na ołtarzu ojczyzny swoje serca – mówił ojciec Marian Waligóra.

Uroczystości towarzyszył koncert „Młodzi dla Niepodległej”, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z 15 szkół, których przedstawiciele wygrywali w poprzednich edycjach konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”.

Na uroczystości obecni byli samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, duchowieństwa, posłowie z naszego regionu, a przede wszystkim licznie zgromadzeni mieszkańcy województwa śląskiego. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bez kategorii

Masz ciekawy temat? Zadzwoń!

Tel. 34 317-33-23

Więcej w Bez kategorii

mok-klobuck

MOK Kłobuck w sieci

Redakcja8 czerwca 2020
seat

Zginął kierowca seata

Jarosław Jędrysiak7 czerwca 2020
raport1205

Gmina Kłobuck – raport 12.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka12 maja 2020
raport0505

Gmina Kłobuck – raport 05.05.2020 12:00

Ewa Chojnacka5 maja 2020
gk_46

TEST

Ewa Chojnacka15 listopada 2019
gaz

Gazociąg dotrze do gminy Opatów

Jarosław Jędrysiak4 listopada 2019