Powiat, klasa okręgowa

Derbowa wygrana Pogoni Kamyk

W XVII kolejce Amator Golce niespodziewanie przegrał 1:2 (0:1) z Olimpią Huta Stara. W dynamicznej akcji Dawid Gierczak (Amator).
©Stanisław Wrzesiński

PIŁKA NOŻNA. Niespodziankę sprawili piłkarze Pogoni Kamyk, którzy w powiatowych derbach 3:2 (3:0) pokonali wicelidera, KS Panki. O wygranej gospodarzy zadecydowała pierwsza połowa, w której dwie bramki dla podopiecznych Przemysława Szczypiora zdobył Patryk Czyż, a jedną uderzeniem zza pola karnego Sebastian Słowikowski. W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście, dla których gole strzelali głowami Łukasz Rabiniak oraz – w doliczonym czasie gry – Szymon Kowalczyk

Bramka Karola Kasprzyka (65. minuta), który jeszcze w pierwszej połowie (38. minuta) zmienił kontuzjowanego Łukasza Kmiecia, zadecydowała o wyjazdowej wygranej prowadzącego w tabeli częstochowskiej okręgówki Znicza Kłobuck z Orłem Psary/Babienica.

Celne uderzenia Kacpra Nagłowskiego w 91. minucie oraz Grzegorza Nogi w 93. minucie spowodowały, że Liswarta Krzepice po trudnym boju przywiozła trzy punkty z wyjazdowego spotkania z ostatnim w tabeli Orłem Kiedrzyn, dla którego prowadzenie uzyskał Łukasz Bartosik w 70. minucie. Tym samym podopieczni Andrzeja Wróblewskiego awansowali na czwartą pozycję w okręgówce. Porażki 1:2 (0:1) z grającą niezwykle ambitnie Olimpią Huta Stara doznali piłkarze trzeciego w tabeli Amatora Golce. Dla gospodarzy wyrównującego gola strzelił Michał Wróblewski. Dla gości, którzy w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, bramki padały po celnych trafieniach Krzysztofa Pietrzykowskiego i Kamila Zasępy. Drugiej przegranej z rzędu doznała Olimpia Truskolasy – na wyjeździe uległa 2:4 (1:2) Lotnikowi Kościelec, dla którego bramki zdobyli Piotr Knapik, Damian Kotas, Mateusz Chobot i Adrian Bodanka. Olimpia odpowiedziała golami grającego trenera Marcina Zalewskiego oraz najlepszego strzelca drużyny, Dawida Wojtyry (19 celnych trafień).

Nazywani „rycerzami jesieni” piłkarze Warty Mstów po wysokiej wygranej z częstochowskim Stradomiem – 5:1 (0:0) – awansowali na dziesiąte miejsce w okręgówce. Warte podkreślenia są również dwa znamienne fakty: w dotychczasowej historii częstochowskiej okręgówki nie zdarzyło się, aby pierwsze cztery miejsca zajmowały zespoły… z powiatu kłobuckiego, a trzech najlepszych piłkarskich snajperów tej najwyższej w regionie częstochowskim klasy rozgrywkowej reprezentowało także kluby z naszego powiatu. Zresztą Kamil Wojtyra (Znicz Kłobuck), prowadzący w tej klasyfikacji z dorobkiem 24 bramek, oraz plasujący się tuż za nim Maciej Wolski, jego klubowy kolega, który strzelił 21 goli, zajmują odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w prowadzonej przez portal internetowy sportslaski.pl klasyfikacji na najlepszego strzelca województwa śląskiego o Złoty Szczewik (obejmujący wszystkich najlepszych strzelców od B-klasy do ekstraklasy włącznie). W najciekawszych spotkaniach XVII kolejki, kończącej rundę jesienną klasy okręgowej, w sobotnich powiatowych derbach Liswarta Krzepice zmierzy się z Amatorem Golce, a Olimpia Truskolasy będzie podejmować Pogoń Kamyk.

Klasa okręgowa

Pozostałe wyniki (XVI kolejka): Warta Kamieńskie MłynyMLKS Woźniki 2:2 (Sebastian Dudek, Oskar Krawczyk; Radosław Paliga, Krzysztof Kowalski), Unia Kalety-GLKS Gmina Kłomnice 3:2 (Michał Bambynek, Arnold Imiołczyk, Damian Zuber; Tomasz Wypych, Daniel Fidler), Piast Przyrów-Sparta Lubliniec 2:1 (Mateusz Wiśniewski-2; Dominik Panek), Warta Mstów-Stradom. Częstochowa 5:1 (Andrzej Bogucki-2, Michał Kowalczyk, Damian Kowalczyk, Maciej Groszek-samobójcza; Jakub Skoczek).

XVII kolejka (17.11., 11.00): Liswarta-Amator; (17.11., 13.00): Olimpia-Pogoń, Znicz-Lotnik, Sparta-Kamieńskie Młyny, Woźniki-Kiedrzyn, Kłomnice-Orzeł, Huta Stara-Unia, Stradom-Piast; (18.11., 13.00): Panki-Mstów.