Mazovia Masters Cup z sukcesami – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Mazovia Masters Cup z sukcesami

Podczas XII Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do ITF „Mazovia Masters Cup” w Ciechanowie 24-osobowa ekipa Wojownika Kłobuck wywalczyła 17 medali (3 złote, 5 srebrnych i 9 brązowych).
ARCHIWUM KS WOJOWNIK KŁOBUCK
Mazovia Masters Cup z sukcesami

TAEKWON-DO ITF. Zawodniczki i zawodnicy Wojownika i Orientu z Kłobucka przywieźli worek medali z rozgrywanego w dniach 16-18 listopada w Ciechanowie XII Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do ITF „Mazovia Masters Cup”. W mającym doborową międzynarodową obsadę turnieju (uczestnicy z 7 krajów: Polski, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Szwecji, Gruzji i Białorusi) wystartowała rekordowa liczba 630 zawodników z 52 klubów

KS Wojownik Kłobuck reprezentowało 24 zawodników z pięciu filialnych sekcji (Kłobuck, Krzepice, Opatów, Krzepice, Ostrowy nad Okszą i Konopiska), którzy wywalczyli 17 medali (3 złote, 5 srebrnych i 9 brązowych). Arkadiusz Słomian, który zdobył złoty medal w walkach oraz brązowy w układach, został uznany najlepszym seniorem turnieju, a Sebastian Grzeliński, który był najlepszy w walach oraz drugi w układach, został wybrany kadetem imprezy. Na najwyższym stopniu podium w walkach stanęła również Wiktoria Sawicka. Medale srebrne w walkach i brązowe w układach wywalczyli Paweł Kosowski i Bartosz Kurzacz, a brązowe – zarówno w walkach i układach – zdobyła Alicja Herudzińska. Natomiast po walkach z medali ze srebrnego kruszcu cieszyli się Damian Wolny i Ksawery Pijet, a z brązowych Jakub Gładysz, Kacper Sas i Dawid Gałuszka (walki) i Kacper Psuj (układy). W Ciechanowie startowali także: Mikołaj Stępień, Oliwia Staszczyk,Aleks Tukaj Oliwia Świącik, Hubert Gloc, Jakub Szewczyk, Oliwia Romańska, Natalia Kulej, Jakub Bator, Wiktor Kukuła, Maks Krawczyk, Bartek Werner i Dawid Walicki.

– Bardzo cieszę się z postawy naszych zawodników. Do świetnych walk przyzwyczaili nas już doświadczeni juniorzy i seniorzy, ale podczas tego prestiżowego turnieju również dzieci i kadeci pokazali, że są mocnym zapleczem Wojownika – mówił po turnieju zadowolony i dumny z wyników Artur Osuchowski, główny szkoleniowiec Wojownika Kłobuck. – Rewelacyjne pojedynki, efektowne i efektywne akcje, dobre przygotowanie taktyczne do walki naszych najmłodszych adeptów napawają mnie ogromnym optymizmem na przyszłość.

Dziesięciosobowa ekipa ULKS Orient Kłobuck przywiozła siedem medali. Emilia Huda wywalczyła złoty medal w walkach juniorek, Paweł Telenga również zdobył złoto w walkach kadetów, a Kinga Oziębała wywalczyła brąz w walkach kadetek. Znakomicie zaprezentowali się trenerzy kłobuckiego Orientu: posiadający III dan Piotr Telenga (który opiekuje się filialną sekcją w Pankach) zdobył złoty medal w walkach weteranów (78 kg) i srebrny w układach (III dan). Natomiast Sławomir Jaskuła (II dan) wywalczył dwa brązowe medale w walkach weteranów (85 kg) i układach (II dan).W międzynarodowej imprezie uczestniczyli również: Maja Telęga, Antonina Kwędacz, Kornel Kosik, Patryk Kałmuk i Kacper Księżarek. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

pojada

Pojadą na mistrzostwa świata

Stanisław Wrzesiński21 kwietnia 2019
sala

Jest umowa na salę gimnastyczną

Jarosław Jędrysiak20 kwietnia 2019
yui

Zapachniało wielkanocnymi smakołykami

Ewa Chojnacka20 kwietnia 2019
seg

Segregują na niby

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2019
rtgf

Centrum Integracji i Aktywności Społecznej będzie droższe

Jarosław Jędrysiak6 kwietnia 2019
zakonczyly sie

Biorą się za przebudowę skrzyżowania

Jarosław Jędrysiak3 kwietnia 2019