Kłobuck

Mazovia Masters Cup z sukcesami

Podczas XII Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do ITF „Mazovia Masters Cup” w Ciechanowie 24-osobowa ekipa Wojownika Kłobuck wywalczyła 17 medali (3 złote, 5 srebrnych i 9 brązowych).
ARCHIWUM KS WOJOWNIK KŁOBUCK

TAEKWON-DO ITF. Zawodniczki i zawodnicy Wojownika i Orientu z Kłobucka przywieźli worek medali z rozgrywanego w dniach 16-18 listopada w Ciechanowie XII Międzynarodowego Turnieju Taekwon-do ITF „Mazovia Masters Cup”. W mającym doborową międzynarodową obsadę turnieju (uczestnicy z 7 krajów: Polski, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Szwecji, Gruzji i Białorusi) wystartowała rekordowa liczba 630 zawodników z 52 klubów

KS Wojownik Kłobuck reprezentowało 24 zawodników z pięciu filialnych sekcji (Kłobuck, Krzepice, Opatów, Krzepice, Ostrowy nad Okszą i Konopiska), którzy wywalczyli 17 medali (3 złote, 5 srebrnych i 9 brązowych). Arkadiusz Słomian, który zdobył złoty medal w walkach oraz brązowy w układach, został uznany najlepszym seniorem turnieju, a Sebastian Grzeliński, który był najlepszy w walach oraz drugi w układach, został wybrany kadetem imprezy. Na najwyższym stopniu podium w walkach stanęła również Wiktoria Sawicka. Medale srebrne w walkach i brązowe w układach wywalczyli Paweł Kosowski i Bartosz Kurzacz, a brązowe – zarówno w walkach i układach – zdobyła Alicja Herudzińska. Natomiast po walkach z medali ze srebrnego kruszcu cieszyli się Damian Wolny i Ksawery Pijet, a z brązowych Jakub Gładysz, Kacper Sas i Dawid Gałuszka (walki) i Kacper Psuj (układy). W Ciechanowie startowali także: Mikołaj Stępień, Oliwia Staszczyk,Aleks Tukaj Oliwia Świącik, Hubert Gloc, Jakub Szewczyk, Oliwia Romańska, Natalia Kulej, Jakub Bator, Wiktor Kukuła, Maks Krawczyk, Bartek Werner i Dawid Walicki.

– Bardzo cieszę się z postawy naszych zawodników. Do świetnych walk przyzwyczaili nas już doświadczeni juniorzy i seniorzy, ale podczas tego prestiżowego turnieju również dzieci i kadeci pokazali, że są mocnym zapleczem Wojownika – mówił po turnieju zadowolony i dumny z wyników Artur Osuchowski, główny szkoleniowiec Wojownika Kłobuck. – Rewelacyjne pojedynki, efektowne i efektywne akcje, dobre przygotowanie taktyczne do walki naszych najmłodszych adeptów napawają mnie ogromnym optymizmem na przyszłość.

Dziesięciosobowa ekipa ULKS Orient Kłobuck przywiozła siedem medali. Emilia Huda wywalczyła złoty medal w walkach juniorek, Paweł Telenga również zdobył złoto w walkach kadetów, a Kinga Oziębała wywalczyła brąz w walkach kadetek. Znakomicie zaprezentowali się trenerzy kłobuckiego Orientu: posiadający III dan Piotr Telenga (który opiekuje się filialną sekcją w Pankach) zdobył złoty medal w walkach weteranów (78 kg) i srebrny w układach (III dan). Natomiast Sławomir Jaskuła (II dan) wywalczył dwa brązowe medale w walkach weteranów (85 kg) i układach (II dan).W międzynarodowej imprezie uczestniczyli również: Maja Telęga, Antonina Kwędacz, Kornel Kosik, Patryk Kałmuk i Kacper Księżarek. (Sas)