Mają „zieloną pracownię” – Gazeta Kłobucka
Węglowice

Mają „zieloną pracownię”

Uczniowie z Węglowic będą korzystać w nauce ze świetnie wyposażonej „zielonej pracowni”.
SP WĘGLOWICE
Mają „zieloną pracownię”

EDUKACJA. Siódmego listopada w Szkole Podstawowej w Węglowicach odbyła się uroczystość otwarcia „zielonej pracowni”. Jej wyposażenie przyda się podczas nauczania różnych przedmiotów

W pracowni umieszczono tablicę multimedialną, projektor i laptop. Dodano też mikroskopy, modele i przyrządy do badań, a nawet stację meteorologiczną. Pomoce naukowe, które się tu znalazły, pozwolą nie tylko uczyć się w szkolnych ławkach, ale i wyruszyć w poszukiwaniu wiedzy w teren.

– W pracowni odbywać się będą nie tylko lekcje z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, także zajęcia pozalekcyjne poszerzające zagadnienia związane ochroną środowiska, warsztaty i konkursy. Zgromadzone w pracowni środki dydaktyczne ułatwią prowadzenie zajęć i wpłyną na lepsze zrozumienie zagadnień związanych z ekologią, ochroną przyrody i środowiska – zapowiada Aleksandra Majewska, nauczycielka węglowickiej szkoły.

Poza wyposażeniem w wartościowe pomoce dydaktyczne sala szkolna została też całkowicie odnowiona. Zyskała też nową podłogę, na której stanęły nowoczesne meble.

Otwarciu pracowni towarzyszyła szkolna uroczystość. Przygotowano też wystawę „Zioła i ich zastosowanie”, a w kawiarence – proponowano herbatki ziołowe. Prowadzono też pokazowo różne doświadczenia chemiczne. Wszystkiemu temu przyglądali się specjalni goście – wśród nich starosta Henryk Kiepura, szef rady gminy Marek Prubant i wybrany na nowego wójta gminy Tomasz Osiński.

Należy podkreślić, że środki na utworzenie „zielonej pracowni” pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a uzupełnione zostały wkładem finansowym Stowarzyszenia Szkoła w Węglowicach oraz Rady Rodziców. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Węglowice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Węglowice

ytuu

Przedszkolaki miały święto

Jarosław Jędrysiak14 października 2018
kuba

Kuba świetny z angielskiego

Jarosław Jędrysiak11 marca 2018
21

Młode pokolenie chłonie folklor

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2017
a

II Gminny Przegląd Folklorystyczny dla Dzieci i Młodzieży

Ewa Chojnacka26 października 2017
ccc

Dzień Babci i Dziadka z pompą

Redakcja5 marca 2017
1

Wieczór młodych poetów

Redakcja1 stycznia 2017