Podwyżki na odchodne – Gazeta Kłobucka
Panki

Podwyżki na odchodne

Nowa wójt wskazała na wzrost wydatków na wynagrodzenia pracowników – w wyniku podwyżki danej podwładnym jeszcze przez starego wójta.
Podwyżki na odchodne

FINANSE. Blisko 100 tys. złotych wydatków z budżetu pochłoną odprawy i wypłata ekwiwalentów za urlopy. Budżet obciążają też podwyżki, które poprzedni wójt zdążył jeszcze dać pracownikom urzędu

We wprowadzanych w poniedziałek zmianach budżetowych znalazł się zapis zwiększający wydatki o 93 396,50 zł w rozdziale dotyczącym wynagrodzeń pracowników gminy.

– W tej kwocie mieści się 3-miesięczna odprawa dla pana byłego wójta gminy Panki, ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla byłych pracowników oraz zwiększenie kwot uposażenia pracowników – podkreśliła, komentując zmiany, wójt Urszula Bujak.

Podwyżkę pracownikom dał na odchodne jeszcze wójt Praski. Bujak informowała radę, że wzrost wydatków o wspomnianą kwotę nie zależy od jej decyzji – ale są to wydatki wygenerowane jeszcze przez Bogdana Praskiego, którą gmina musi zapłacić już w ramach nowej kadencji. Ze strony radnych padło pytanie, czy były wójt dał podwyżki wszystkim pracownikom. W poniedziałek wójt Bujak jeszcze tak szczegółowej wiedzy nie miała do przekazania. Podobnie szczegóły pozostają do ustalenia w kwestii liczby wypłaconych ekwiwalentów za urlop. Poza wójtem środki takie należą się też byłej skarbnik Wilczyńskiej.

– Chciałam państwa uczulić na to, jak wysoka jest kwota tych wydatków – podkreśliła Bujak.

Przewodnicząca Katarzyna Gierak pytała, czy na kolejnej sesji radnym zostanie przedstawiona lista osób w urzędzie, które otrzymały podwyżki od poprzedniego wójta. Imiennej listy raczej tu nie będzie, ale informacja ma być uszczegółowiona.

W sytuacji, gdy już wiadomo, że braki w kasie wymuszają na gminie przesuwanie wydatków inwestycyjnych na przyszły rok, decyzja o podwyżkach dla pracowników podjęta na finiszu kadencji nam wydaje się kuriozalna. Prawo komentarza pozostawiamy też czytelnikom. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Panki

dziury

Łatali dziury zimą. Za wcześnie?

Jarosław Jędrysiak13 marca 2019
yt

Są już 50 i 60 lat po ślubie

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
6yh

„Drapiemy sobie auta”

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2019
kubat

Kubat sekretarzem

Jarosław Jędrysiak17 lutego 2019
duda

Pomoc wobec tzw. wykluczenia prawnego

Jarosław Jędrysiak16 lutego 2019
iuo

Doświadczenie wygrało z młodością

Stanisław Wrzesiński9 lutego 2019