Wprowadzili alarm Alfa – Gazeta Kłobucka
Region

Wprowadzili alarm Alfa

W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych.
PIXABAY.COM
Wprowadzili alarm Alfa

BEZPIECZEŃSTWO. W całym województwie śląskim obowiązuje od poniedziałku pierwszy stopień alarmowy Alfa

Alarm typu Alfa w województwie śląskim wprowadził na okres do 15 grudnia premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o to, że w dniach od 3 do 14 grudnia w Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny ONZ. Kto kojarzy z telewizji obrazki z ulic miast, gdzie organizowano podobne szczyty, zgodzi się zapewne, że ostrożność jest wysoce wskazana. Choć zarazem nie ma żadnych powodów do zbędnej czy przesadnej paniki.

Alarm Alfa to najniższy ze stopni alarmowych – określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Ten poziom alarmu przede wszystkim zobowiązuje służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo do zwiększenia czujności. A co do zwykłych obywateli? Warto po prostu pamiętać, że szczyt klimatyczny ma miejsce w naszym regionie i dlatego – jeśli zajdzie potrzeba – zwrócić uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje, które mogą wskazywać na istnienie potencjalnych zagrożeń. O co chodzi? Na przykład o zwrócenie uwagi na nietypowo zachowujące się osoby, na podejrzane pakunki, torby lub plecaki pozostawione gdzieś bez opieki oraz np. na dziwnie zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń publicznych samochody (zwłaszcza te większe). Każda z takich sytuacji może potencjalnie zwiastować realne zagrożenie. Gdyby nawet w większości przypadków miało się potem okazać, że obawy były nieuzasadnione, warto dmuchać na zimne. I najlepiej zgłaszać swoje obserwacje i obawy na policję. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

zad

Żabka wycofuje produkty z wołowiną!

Ewa Chojnacka11 lutego 2019
elektrownia

Elektrownia atomowa 50 kilometrów od Kłobucka?

Jarosław Jędrysiak9 lutego 2019
amp

Poszukiwani zawodnicy z niepełnosprawnościami!

Ewa Chojnacka22 stycznia 2019
duda

Wizyta prezydenta Dudy odwołana z powodu tragedii w Gdańsku

Adam Świerczyński14 stycznia 2019
wsd

Nagroda „Ikar” dla Jadwigi Wiśniewskiej

Ewa Chojnacka12 stycznia 2019
gj

Opieka nad dzieckiem, gdy szkoła zamknięta

Adam Świerczyński27 grudnia 2018