Wprowadzili alarm Alfa – Gazeta Kłobucka
Region

Wprowadzili alarm Alfa

W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych.
PIXABAY.COM
Wprowadzili alarm Alfa

BEZPIECZEŃSTWO. W całym województwie śląskim obowiązuje od poniedziałku pierwszy stopień alarmowy Alfa

Alarm typu Alfa w województwie śląskim wprowadził na okres do 15 grudnia premier Mateusz Morawiecki. Chodzi o to, że w dniach od 3 do 14 grudnia w Katowicach odbędzie się szczyt klimatyczny ONZ. Kto kojarzy z telewizji obrazki z ulic miast, gdzie organizowano podobne szczyty, zgodzi się zapewne, że ostrożność jest wysoce wskazana. Choć zarazem nie ma żadnych powodów do zbędnej czy przesadnej paniki.

Alarm Alfa to najniższy ze stopni alarmowych – określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Ten poziom alarmu przede wszystkim zobowiązuje służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo do zwiększenia czujności. A co do zwykłych obywateli? Warto po prostu pamiętać, że szczyt klimatyczny ma miejsce w naszym regionie i dlatego – jeśli zajdzie potrzeba – zwrócić uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje, które mogą wskazywać na istnienie potencjalnych zagrożeń. O co chodzi? Na przykład o zwrócenie uwagi na nietypowo zachowujące się osoby, na podejrzane pakunki, torby lub plecaki pozostawione gdzieś bez opieki oraz np. na dziwnie zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń publicznych samochody (zwłaszcza te większe). Każda z takich sytuacji może potencjalnie zwiastować realne zagrożenie. Gdyby nawet w większości przypadków miało się potem okazać, że obawy były nieuzasadnione, warto dmuchać na zimne. I najlepiej zgłaszać swoje obserwacje i obawy na policję. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

5675

Szpitale pod lupą

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2019
bruksela

Nasi uczniowie w Brukseli

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2019
gtt

3,5 tys. matek sięga po świadczenie

Jarosław Jędrysiak25 marca 2019
gwalciciel

Złodziej i gwałciciel przebywa u nas?

Jarosław Jędrysiak23 marca 2019
rtfg

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
54g

ZUS wysyła listy do płatników składek

Adam Świerczyński5 marca 2019