Ustalili skład komisji – Gazeta Kłobucka
Wręczyca Wielka

Ustalili skład komisji

Poza miejscami w prezydium rady (na zdjęciu) istotna jest także obsada szefostwa komisji rady. Komplet kluczowych funkcji rozdzieliły tu między siebie Unia Samorządowa i Aktywni Gminy Wręczyca.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Ustalili skład komisji

SAMORZĄD. Podczas pierwszej sesji radni ustalili skład osobowy komisji rady gminy

Już w poprzednim numerze podaliśmy, że w prezydium rady gminy zasiedli: Marek Prubant (Unia Samorządowa) jako przewodniczący oraz Artur Klorek (Aktywni Gminy Wręczyca) i Wiesław Żerdziński (Unia Samorządowa). Każdy z tych radnych uzyskał na to stanowisko jednogłośne poparcie całej rady gminy. Uzupełnijmy te dane o skład osobowy komisji.

Na wstępie ustalono, że w każdej z dwóch obowiązkowych komisji – w komisji rewizyjnej i w komisji skarg, wniosków i petycji – zasiądą po 3 osoby. Liczbę członków komisji odpowiedzialnej za budżet ustalono na 5, a komisji polityki społecznej na 6 (zastrzegając, że szóste miejsce będzie czekać na radnego wyłonionego w wyborach uzupełniających na miejsce zwolnione w radzie przez Tomasza Osińskiego).

Rada jednogłośnie wybrała na przewodniczącą komisji rewizyjnej Małgorzatę Zatykę (Unia Samorządowa). Skład tej ważnej komisji uzupełnili radni Barbara Bogus (Gmina Dobro Wspólne) i Piotr Wydmuch (Aktywni Gminy Wręczyca). Również jednogłośnie rada wybrała przewodniczącą komisji skarg, wniosków i petycji Urszulę Zomerfeld (Aktywni Gminy Wręczyca), a do jej składu Artura Klorka (Aktywni Gminy Wręczyca) i Jakuba Wineckiego (Unia Samorządowa).

Funkcję przewodniczących dwóch ostatnich komisji stałych – budżetowej oraz polityki społecznej – radni powierzyli odpowiednio Januszowi Ogłazie (Unia Samorządowa) i Anicie Toborek (Aktywni Gminy Wręczyca).

Wystarczy rzut oka, by zauważyć, że kluczowe funkcje w radzie gminy rozdzieliły między siebie Unia Samorządowa (która wprowadziła do rady najwięcej osób) i Aktywni Gminy Wręczyca (drugi wynik w wyborach). Przedstawiciele innych komitetów muszą się zadowolić funkcjami członków komisji. (jar)

2 komentarze

2 Komentarze

 1. Dreed

  5 grudnia 2018 at 17:44

  A co PiS robi inaczej??? Łatwo osądzać bo to nie PiS…

  • jar

   5 grudnia 2018 at 18:02

   A kto osądza? I czy chodzi o ten PiS, co to nie przywrócił pociągów pasażerskich na trasę Herby-Wręczyca-Kłobuck i dalej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Wręczyca Wielka

kasa

Niektórzy radni z Wręczycy sporo odłożyli

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2019
handel

60-latka handlowała tytoniem bez akcyzy

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2019
wfe

Co ze starym przedszkolem?

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
das

Jak postępować wobec przemocy?

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019
kuba

Kuba Błaszczykowski honorowym obywatelem Wręczycy Wielkiej

Stanisław Wrzesiński25 maja 2019
straz

Ile interwencji mieli strażacy z gminnych OSP?

Jarosław Jędrysiak17 kwietnia 2019