Orzeł Kiedrzyn nie składa broni? – Gazeta Kłobucka
Powiat, klasa okręgowa

Orzeł Kiedrzyn nie składa broni?

Dawid Wojtyra (Olimpia, na zdjęciu) wraz z Maciejem Wolskim (Znicz Kłobuck) z dorobkiem 25 goli prowadzą zarówno w klasyfikacji strzelców częstochowskiej okręgówki, jak również w klasyfikacji na najlepszego piłkarskiego snajpera województwa śląskiego o Złoty Szczewik.
©Stanisław Wrzesiński
Orzeł Kiedrzyn nie składa broni?

PIŁKA NOŻNA. Zaległe spotkanie XIV kolejki pomiędzy Orłem Kiedrzyn a GLKS Gminą Kłomnice było ostatnim akordem rundy jesiennej częstochowskiej okręgówki. Ostatni w tabeli Orzeł Kiedrzyn, pokonawszy 3:2 (2:0) podopiecznych Jana Spychalskiego (który tym meczem żegnał się z piłkarzami z Kłomnic), zanotował zarazem pierwszą wygraną w tegorocznym sezonie. Dawid Wojtyra (Olimpia) i Maciej Wolski (Znicz) liderują klasyfikacji najlepszych piłkarskich snajperów województwa śląskiego…

Dla Orła Kiedrzyn trzy bramki (w tym zwycięską z karnego) strzelił 23-letni Miłosz Socha, wychowanek częstochowskiego Rakowa, a w przeszłości również zawodnik Unii Rędziny (kl. okręgowa), Rakowa II Częstochowa (IV liga), Skry Częstochowa (III liga) czy Zielonych Żarki (IV liga). Dwie bramki dla Gminy zdobył Mateusz Perliński. Następcą Jana Spychalskiego w Gminie Kłomnice został Przemysław Chobot, który w przeszłości związany był w roli szkoleniowca z Lotnikiem Kościelec, a w rundzie jesiennej z Aklasowym Sokołem Olsztyn.

Wydział Gier OZPN w Częstochowie zweryfikował końcowy wynik meczu XIV kolejki między Orłem/Psary Babienica a KS-em Panki, zakończonego zwycięstwem Panek 1:2, jako walkower 3:0 dla podopiecznych Adriana Pasieki. Powodem była gra nieuprawnionego zawodnika (nieopłacona żółta kartka). Do trenerskiej posady grającego zdecydowanie poniżej oczekiwań działaczy i kibiców Lotnika Kościelec (przedostatnie miejsce w tabeli okręgówki) przymierzany jest Cezary Siwy (zastąpić mmiałby Piotra Ojczyka), który po zakończeniu rundy jesiennej rozstał się z A-klasowymi Błękitnymi Libidza. Na trenerską ławkę Błękitnych powraca natomiast Wojciech Kozak. Do trudnej walki o A-klasowe utrzymanie przedostatnią w tabeli grupy pierwszej Liswartę Popów poprowadzi wiosną trenerki duet Łukasz Pilarz–Michał Różański. Szkoleniowa zmiana nastąpiła także w A-klasowym Orkanie Rzerzęczyce, gdzie Sebastiana Plutę zmienił Mateusz Mielczarek. Najlepsi w klasyfikacji strzelców częstochowskiej okręgówki (z dorobkiem 25 bramek) Dawid Wojtyra (Olimpia) i Maciej Wolski (Znicz) są jednocześnie liderami w prowadzonej przez portal internetowy sportslaski.pl klasyfikacji na najlepszego snajpera województwa śląskiego o Złoty Szczewik (nagroda dla wszystkich najlepszych strzelców od B-klasy do Ekstraklasy włącznie). Na trzecie miejsce w tej klasyfikacji – ex aequo ze zdobywcą 24 goli, Kamilem Wojtyrą (Znicz) – awansował znakomity hiszpański snajper Igor Angulo, który w XVII kolejce Ekstraklasy w zwycięskim 4:0 (1:0) spotkaniu z Wisłą Płock uzyskał dwie bramki dla Górnika Zabrze i obecnie na koncie ma łącznie 9 celnych trafień. W powyższej ciekawej klasyfikacji bramki zdobywane przez najlepszych strzelców w poszczególnych klasach rozgrywkowych różnią się tzw. współczynnikiem (najwyższy dotyczący Ekstraklasy wynosi 4, I ligi – 3,5, IV ligi – 2, klasy okręgowej –1,5, a A-klasy-1). (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powiat, klasa okręgowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Powiat, klasa okręgowa

pellet

Osiem bramek Tomasza Pasieki

Stanisław Wrzesiński18 maja 2019
znicz

IV-ligowy awans Znicza Kłobuck

Stanisław Wrzesiński12 maja 2019
gh

Piłkarskie niebo i piekło Dawida Wojtyry

Stanisław Wrzesiński5 maja 2019
uio

W Pankach zwyciężyła powiatowa piłka

Stanisław Wrzesiński20 kwietnia 2019
bramkowa

Bramkowa setka Znicza przekroczona

Stanisław Wrzesiński13 kwietnia 2019
frjg

Pierwsza wiosenna wygrana Olimpii

Stanisław Wrzesiński6 kwietnia 2019