Jak walczyć z bezmyślnym parkowaniem? – Gazeta Kłobucka
Krzepice

Jak walczyć z bezmyślnym parkowaniem?

Radny zwrócił uwagę na jedno z mało bezpiecznych miejsc na drogach w obrębie miasta.
Jak walczyć z bezmyślnym parkowaniem?

PROBLEM. Choć wielki parking jest po drugiej stronie ulicy, niektórzy kierowcy parkują bezpośrednio pod sklepem. I poważnie ograniczają widoczność na skrzyżowaniu

To miejsce na krzepickich drogach jest wielu kierowcom dobrze znane. Chodzi o skrzyżowanie ulicy Dolnej z ulicą Wieluńską niedaleko rynku, koło sklepu Syndykat. Wyjazd z ulicy Dolnej, która jest drogą podporządkowaną, nie jest zbyt łatwy z powodu złej widoczności. Po prawej ogranicza ją dochodzący do samego chodnika budynek. Po lewej jest pusta przestrzeń przed wejściem do sklepu. Ale…

Z lenistwa nie parkują kilka metrów dalej?
– Myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że koło tego sklepu nagminnie parkują samochody. Mimo tego, że po drugiej stronie drogi jest parking na kilkadziesiąt samochodów – zauważył Rafał Balcerzak.
Jak mówi radny, pod sklepem często zatrzymują się auta, nieraz są to też pojazdy transportowe, a więc większe. W oczywisty sposób ograniczają one widoczność każdemu, kto wyjeżdża autem z ulicy Dolnej na Wieluńską.
– Jeśli sięgnąć pamięcią, tam były już różne incydenty drogowe. Oby nie stał się tam poważniejszy wypadek – przestrzega radny.
Rzeczywiście duży parking jest tu pod kościołem, po drugiej stronie drogi. Jeśli nie ma akurat mszy świętej, zwykle da się tam znaleźć miejsce do zaparkowania. A nawet wiele miejsc do wyboru. Jaka jest więc propozycja w sprawie poprawy widoczności dla kierowców wyjeżdżających z ulicy Dolnej?
– Wnioskuję, aby tam zamontować jakieś barierki czy słupki, które w jakimś stopniu ograniczyłyby parkowanie samochodów – podsumował swoją wypowiedź Balcerzak.
– Uważam, że jest to wniosek jak najbardziej zasadny – skomentował przewodniczący Mateusz Kluba, zalecając burmistrzowi pilne zajęcie się tym tematem.

Można wylać dziecko z kąpielą
Z naszych obserwacji wynika, że problem z ograniczaniem widoczności przez zaparkowane auta faktycznie w tym miejscu istnieje. I przydałby się sposób przeciwdziałania parkowaniu samochodów pod sklepem – gdy jest to parkowanie zbędne, bo dotyczy sytuacji, gdy można skorzystać z parkingu obok, pod kościołem. Rozwiązywanie niektórych takich drogowych problemów w Krzepicach czasem potrafi jednak coś poprawić, a coś zepsuć. Przykład mamy obok – z progami zwalniającymi na rynku, o których już wiele razy było głośno.
Czy słupki lub barierki są dobrym rozwiązaniem – to zależy przede wszystkim od tego, jak się je zastosuje. Mamy w powiecie świetny przykład, że właśnie one mogą solidnie i trwale utrudnić widoczność i włączanie się do ruchu z drogi podporządkowanej. W Waleńczowie mnóstwo takich barier założono przy drodze krajowej podczas jej remontu. Także zaraz przy skrzyżowaniu z ulicą Cmentarną, czyli z drogą ze Złochowic. Wyjazd z tej ulicy na krajówkę utrudniają właśnie barierki. Jest ich tak dużo, że to one ograniczają widoczność – i trzeba się „wychylać” autem na drogę główną, żeby cokolwiek zobaczyć. Niemal tak samo, jak pod wspomnianym sklepem w Krzepicach. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. http://nonacne-lv.eu

    25 grudnia 2018 at 02:38

    Great looking web site. Presume you did a whole lot of your
    very own html coding. http://nonacne-lv.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Krzepice

bartel

Panie we własnym gronie

Jarosław Jędrysiak18 marca 2019
yyy

Nowe życie kolorowych skrawków

Jarosław Jędrysiak10 marca 2019
fg

Kompletują radę seniorów

Jarosław Jędrysiak9 marca 2019
rteg

Stacja działa, ale filtry są zapchane

Jarosław Jędrysiak2 marca 2019
alkomat

Zamknął skalę alkomatu

Jarosław Jędrysiak25 lutego 2019
7u6

Spotkanie Wschodu z Zachodem

Jarosław Jędrysiak24 lutego 2019