Co z siecią ścieżek rowerowych? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Co z siecią ścieżek rowerowych?

Radny Saran pytał o dalsze plany dotyczące budowy ścieżek rowerowych.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co z siecią ścieżek rowerowych?

INWESTYCJE. Ścieżkę rowerową z Zagórza na Zakrzew można by uznać za kręgosłup dróg dla rowerów w Kłobucku. To jednak na pewno nie wyczerpuje potrzeb miłośników rowerowej rekreacji. Co z zatem z innymi ścieżkami?

Burmistrz Jerzy Zakrzewski podczas kampanii wyborczej mówił o dodatkowych ścieżkach rowerowych w Kłobucku. Sam rekreacyjnie jeździ na rowerze, więc rozbudowa sieci takich ścieżek musi mu być w jakiś sposób bliska. Ścieżka biegnie już przez park. A co z innymi trasami? Na ostatniej sesji padło pytanie o koncepcje, jakie w tym względzie ma miasto. – Czy są plany budowy ścieżek rowerowych w innych kierunkach? Zdaję sobie sprawę, że może to być trudniejsze niż w przypadku obecnej ścieżki, która przebiega przez dwa parki – podniósł temat radny Bartłomiej Saran.

Jak odparł burmistrz, w pierwszej kolejności jest w planie dokończenie połączenia ścieżką rowerową Zagórza i Zakrzewa. Tu chodziłoby o ścieżkę rowerową łączącą ulice Sienkiewicza i Zakrzewską.

– Druga jest planowana wspólnie ze starostwem ulica Zamkowa, Długosza do przejazdu kolejowego i Wojska Polskiego do drogi krajowej. No i oczywiście droga wojewódzka 492, odcinek od Kłobucka do Łobodna. Ten odcinek jest planowany, a w projekcie jest uwzględniony pas pieszo-rowerowy – odpowiadał na sesji Jerzy Zakrzewski. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. miłośnik kolei

    24 grudnia 2018 at 14:08

    Bartek walcz o ścieżkę która miała przebiegać szlakiem kolejki wąskotorowej. W Lublińcu jakoś mogą mieć ścieżki rowerowe lasami. Prawdziwa ścieżka rowerowa powinna się zapętlać i być długości ponad 50 km. Co to za ścieżki od Zagórza do Zakrzewa to bardziej ścieżka piesza dla biegaczy. Jak już to mogłaby z Zakrzewa przez Zagórze , Łobodno przez las i do Zalewu w Ostrowach. Ja nadal liczę, powrócicie do planów większej ścieżki z gminą Wręczyca szlakiem wąskotorówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

4

Muszą jeździć w kółko

Jarosław Jędrysiak17 stycznia 2019
magdalena

Magdalena Kasprzak odeszła z urzędu

Ewa Chojnacka15 stycznia 2019
budzet

Co w budżecie na 2019?

Jarosław Jędrysiak15 stycznia 2019
sukcesy

Sukcesy pingpongistów OSiR-u Kłobuck

Stanisław Wrzesiński14 stycznia 2019
park

Park przemysłowy coraz bliżej

Jarosław Jędrysiak14 stycznia 2019
ania

Spotkanie z bajkami Ani Sokół

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2019