Co z siecią ścieżek rowerowych? – Gazeta Kłobucka
Kłobuck

Co z siecią ścieżek rowerowych?

Radny Saran pytał o dalsze plany dotyczące budowy ścieżek rowerowych.
©JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co z siecią ścieżek rowerowych?

INWESTYCJE. Ścieżkę rowerową z Zagórza na Zakrzew można by uznać za kręgosłup dróg dla rowerów w Kłobucku. To jednak na pewno nie wyczerpuje potrzeb miłośników rowerowej rekreacji. Co z zatem z innymi ścieżkami?

Burmistrz Jerzy Zakrzewski podczas kampanii wyborczej mówił o dodatkowych ścieżkach rowerowych w Kłobucku. Sam rekreacyjnie jeździ na rowerze, więc rozbudowa sieci takich ścieżek musi mu być w jakiś sposób bliska. Ścieżka biegnie już przez park. A co z innymi trasami? Na ostatniej sesji padło pytanie o koncepcje, jakie w tym względzie ma miasto. – Czy są plany budowy ścieżek rowerowych w innych kierunkach? Zdaję sobie sprawę, że może to być trudniejsze niż w przypadku obecnej ścieżki, która przebiega przez dwa parki – podniósł temat radny Bartłomiej Saran.

Jak odparł burmistrz, w pierwszej kolejności jest w planie dokończenie połączenia ścieżką rowerową Zagórza i Zakrzewa. Tu chodziłoby o ścieżkę rowerową łączącą ulice Sienkiewicza i Zakrzewską.

– Druga jest planowana wspólnie ze starostwem ulica Zamkowa, Długosza do przejazdu kolejowego i Wojska Polskiego do drogi krajowej. No i oczywiście droga wojewódzka 492, odcinek od Kłobucka do Łobodna. Ten odcinek jest planowany, a w projekcie jest uwzględniony pas pieszo-rowerowy – odpowiadał na sesji Jerzy Zakrzewski. (jar)

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

  1. miłośnik kolei

    24 grudnia 2018 at 14:08

    Bartek walcz o ścieżkę która miała przebiegać szlakiem kolejki wąskotorowej. W Lublińcu jakoś mogą mieć ścieżki rowerowe lasami. Prawdziwa ścieżka rowerowa powinna się zapętlać i być długości ponad 50 km. Co to za ścieżki od Zagórza do Zakrzewa to bardziej ścieżka piesza dla biegaczy. Jak już to mogłaby z Zakrzewa przez Zagórze , Łobodno przez las i do Zalewu w Ostrowach. Ja nadal liczę, powrócicie do planów większej ścieżki z gminą Wręczyca szlakiem wąskotorówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Kłobuck

frdg

Zaprojektują drogę przez Mokrą

Jarosław Jędrysiak24 czerwca 2019
zakrzew

Zajęli się Zakrzewem

Jarosław Jędrysiak16 czerwca 2019
protest

Czarny poniedziałek w inspekcji weterynaryjnej

Jarosław Jędrysiak15 czerwca 2019
rfv

Woźniak najbogatszym kłobuckim radnym

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
zakrzewski

Przygotowują inwestycje przy szkołach

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2019
kck

Folkowy jurajski festiwal na kłobuckim rynku

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2019