Będą zwalczać lewe paliwo – Gazeta Kłobucka
Region

Będą zwalczać lewe paliwo

Mobilne laboratorium do badania paliwa już wkrótce pojawi się na drogach naszego województwa. Specjalistyczny sprzęt przekazał PKN Orlen.
Będą zwalczać lewe paliwo

FINANSE. Profesjonalnie wyposażony samochód-laboratorium do badania jakości paliwa niebawem wyjedzie na drogi naszego województwa. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali specjalistyczny sprzęt sfinansowany przez Orlen

Mobilne laboratorium do badania paliwa już wkrótce pojawi się na drogach naszego województwa. Specjalistyczny sprzęt przekazał PKN Orlen. Inwestycja w mobilne laboratoria dla urzędów celno-skarbowych to korzyść dla uczciwych przedsiębiorców. Skuteczne działania kontrolne KAS będą chronić interesy legalnie działających przedsiębiorców i eliminować szarą strefę na rynku paliwowym.

– Samochody laboratoryjne KAS wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który pozwala na badanie najważniejszych parametrów ropy naftowej, biopaliw i biokomponentów, takich jak gęstość, prężność par, zawartość siarki czy temperatura zapłonu – informuje Grażyna Kmiecik ze śląskiej KAS. – Dzięki specjalistycznym urządzeniom funkcjonariusze KAS podczas kontroli na miejscu będą mogli przeprowadzić wstępną weryfikację i sprawdzić, czy badane paliwa są zgodne z dokumentami przewozowymi. Przyczyni się to do efektywnej eliminacji z rynku paliw i biokomponentów, które pochodzą z nielegalnych źródeł.

Mobilne laboratoria trafiły również do małopolskiej i podkarpackiej KAS. Jak informują służby, wprowadzony pakiet paliwowy oraz system monitorowania przewozu towarów wrażliwych w sposób znaczący uszczelnił system skarbowo-celny i ułatwił działalność gospodarczą firmom działającym legalnie. Ze statystyk wynika, że w wyniku zmian legislacyjnych i skutecznego egzekwowania przepisów nastąpił wzrost konsumpcji oleju napędowego w 2017 r. w stosunku do 2016 r. o około 15%. Efekt fiskalny pakietu paliwowego w 2017 r. to około 4 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu tytułem podatku VAT. (oprac. as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

bruksela

Nasi uczniowie w Brukseli

Jarosław Jędrysiak16 kwietnia 2019
gtt

3,5 tys. matek sięga po świadczenie

Jarosław Jędrysiak25 marca 2019
gwalciciel

Złodziej i gwałciciel przebywa u nas?

Jarosław Jędrysiak23 marca 2019
rtfg

Ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jarosław Jędrysiak12 marca 2019
54g

ZUS wysyła listy do płatników składek

Adam Świerczyński5 marca 2019
fasr

Województwo ma złą nazwę?

Jarosław Jędrysiak4 marca 2019