Będą zwalczać lewe paliwo – Gazeta Kłobucka
Region

Będą zwalczać lewe paliwo

Mobilne laboratorium do badania paliwa już wkrótce pojawi się na drogach naszego województwa. Specjalistyczny sprzęt przekazał PKN Orlen.
Będą zwalczać lewe paliwo

FINANSE. Profesjonalnie wyposażony samochód-laboratorium do badania jakości paliwa niebawem wyjedzie na drogi naszego województwa. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej otrzymali specjalistyczny sprzęt sfinansowany przez Orlen

Mobilne laboratorium do badania paliwa już wkrótce pojawi się na drogach naszego województwa. Specjalistyczny sprzęt przekazał PKN Orlen. Inwestycja w mobilne laboratoria dla urzędów celno-skarbowych to korzyść dla uczciwych przedsiębiorców. Skuteczne działania kontrolne KAS będą chronić interesy legalnie działających przedsiębiorców i eliminować szarą strefę na rynku paliwowym.

– Samochody laboratoryjne KAS wyposażone są w nowoczesny sprzęt, który pozwala na badanie najważniejszych parametrów ropy naftowej, biopaliw i biokomponentów, takich jak gęstość, prężność par, zawartość siarki czy temperatura zapłonu – informuje Grażyna Kmiecik ze śląskiej KAS. – Dzięki specjalistycznym urządzeniom funkcjonariusze KAS podczas kontroli na miejscu będą mogli przeprowadzić wstępną weryfikację i sprawdzić, czy badane paliwa są zgodne z dokumentami przewozowymi. Przyczyni się to do efektywnej eliminacji z rynku paliw i biokomponentów, które pochodzą z nielegalnych źródeł.

Mobilne laboratoria trafiły również do małopolskiej i podkarpackiej KAS. Jak informują służby, wprowadzony pakiet paliwowy oraz system monitorowania przewozu towarów wrażliwych w sposób znaczący uszczelnił system skarbowo-celny i ułatwił działalność gospodarczą firmom działającym legalnie. Ze statystyk wynika, że w wyniku zmian legislacyjnych i skutecznego egzekwowania przepisów nastąpił wzrost konsumpcji oleju napędowego w 2017 r. w stosunku do 2016 r. o około 15%. Efekt fiskalny pakietu paliwowego w 2017 r. to około 4 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu tytułem podatku VAT. (oprac. as)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Region

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 34 317-33-23

Więcej w Region

koleje-rozszerzaja-oferte

Koleje rozszerzają ofertę na długi weekend

Adam Świerczyński16 sierpnia 2019
NIK kontroluje SOR-y 3370

NIK kontroluje SOR-y

Adam Świerczyński15 sierpnia 2019
zastrzyk

Nie ma szczepień – nie ma przedszkola

Jarosław Jędrysiak14 sierpnia 2019
vcv

Zabrzańscy chirurdzy będą operować na Parkitce

Jarosław Jędrysiak14 sierpnia 2019
K - ITD sprawdza duże pojazdy (1106) + fot

ITD sprawdza duże pojazdy

Jarosław Jędrysiak6 sierpnia 2019
studenciak pojedzie

„Studenciak” pojedzie kolejny raz

Ewa Chojnacka6 sierpnia 2019